Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudtátok elkezdeni a...

Hogyan tudtátok elkezdeni a saját életeteket élni?

Figyelt kérdés
26 éves fiatal nő vagyok, a szüleimmel és nővéremmel élek egy háztartásban. Idáig tanultam, egy éve végeztem, nem tudok elhelyezkedni, alkalmi munkám volt néhány. A szüleim elég konzervatívak mindentől tiltottak, a nővérem itthon be van gyepesedve, folyton veszekszik velem. Én pedig mulya vagyok és sohasem lázadtam semmi ellen. Egyre jobban nem tetszik az itthoni belrend de megkapom h akkor el lehet tolni a biciklit. De miből, hova? Már rá ment egy kapcsolatom a szüleim folyamatos korlátozására, sohasem támogattak lelkileg semmiben. Most is inkább elüldöztem magam mellől egy nagyon kedves srácot, mert úgy gondoltam jobb lesz neki ha nem gabalyodunk jobban egymásba mert ez a kapcsolatom is ugyanígy fog járni. Most még talán kevesebb szenvedéssel ússzuk meg a dolgot mint később. Ez így nem élet, de nem találom a kiutat. Be fogok kattanni!
2015. nov. 20. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Első körben olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét.

Aztán próbálj félretenni, és első adandó alkalommal menj albérletbe. Még ha csak egy szobát tudsz bérelni, akkor is. Aztán apránként kialakul minden. Egyszer vagy fiatal, egyszer élsz, ne hagyd, hogy a szüleid által elültetett gyom-magok kifejlődhessenek! ;)

29N

2015. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tisztelem őket, mert felneveltek stb, de érzelmi támogatást sohasem kaptam tőlük. Sokszor összerándul a gyomrom ha beszélek velük. Egy költözést sem tudom, h tudnék velük megbeszélni, félek. Félek mindentől, h nem tudok megállni a saját lábamon stb...
2015. nov. 20. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Csak ismételni tudom magam: olvasd el azt a könyvet! Ne riasszon meg a cím. Pont erről szól, amit írsz.
2015. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

mi a végzettséged? 24 éves korodig tanultál, gondolom mesterkepzesre is jártál. miért nem tudsz elhelyezkedni? más, végzettséget nem igénylő munkát nem kerestél?

mert nekem elég fura, hogy több mint 1 év után se találtál semmit..

nyilván dolgozz aztán keress egy társat és költözz el. biztos rossz lehet otthon élni, főleg ha a légkör se a legjobb..

2015. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
26 éves vagy, mégis miben tudnak a szüleid korlátozni? Meg egyáltalán hogy? Mit tanultál 26 éves korodig, amiből nem tudsz megélni? Én 24 évesen végeztem az egyetemmel (nem büfé-könyvtár), rögtön lett munkám, de már egyetem alatt sem laktam otthon.
2015. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ne a környéken keress állást, hanem másik városban. Ha megvan a munka, olyan albérletet keress, ahol többen laktok, így olcsóbb. Ha volt alkalmi munkád, akkor gondolom valamennyi félretett pénzed csak van, hogy beleugorj egy albérletbe.

Ha tisztában vagy azzal, hogy mulya vagy, akkor változtatni is tudsz rajta.


Nekem az lenne az első, hogy munkám legyen, minél messzebb. 26 évesen azért már nem vagy éretlen csitri!

2015. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Hogyan lettem onallo?


*Elso, es legfontosabb - kileptem a mulyasagbol, vallaltam a konfrontaciot, elkezdtem kialltni magamert, ha kellett, lazadtam. Enelkul semmit nem ertem volna el.


*Talaltam allast. Ugy, hogy raadasul az egyetemet anyagi okokbol nem tudtam befejezni. Rengeteg helyre szinte valogatas nelkul jelentkeztem, interjuztam, felvettek egy admin poziciora (ssc-k szinte mindig keresnek embert) egesz vallalhato kezdofizetessel.


*Alberletbe koltoztem amint lejart a probaidom, lakotarsak melle.


*Bedolgoztam magam a cegnel, uj feladatokat vallaltam, kerestem a lehetosegeket, a feladatkoromon kivuli dolgokat is vallatam, stb.. Par evvel kesobb megpalyaztam es megkaptam a cegemnel egy kulfoldi poziciot. Azota kinn epitgetem az eletem.


Amig nem tanulsz asszertivitast es kisgyerek modjara felsz a szuleidtol, kerulod a vitat, addig az egvilagon semmi nem fog valtozni, ezt jobb, ha tudod.


Hasonlo szuleim vannak, mint neked, folyamatos kontroll alatt voltam otthon, sajat gondolatom nem lehetett, nemhogy dontesem, erzelmi es kisebb koromban fizikai terror, zsarolas, ami eszedbe jut, abban volt reszem. De ha hagytam volna magam elnyomni, es besuppedek a biztos rosszba, csak mert felek es mert nem akarok konfliktust, a mai napig a szuleim nyakan elnek ebben a kornyezetben.

Erdekes modon, amiota rajottek, hogy akarmit tesznek, nem fog ram hatni, enyhultek a probalkozasok. Amiota tavol vagyok, azota meg plane. Rengeteget valtozott a viszonyunk. Most mar azt kell, hogy mondjam, korrektul es segitokeszen allnak hozzam. Nem fuzom tul szorosra a viszonyt, nem haragszom mar rajuk, viszont nem felejtek. Evi egy latogatas es havonta egy skype nekem pont eleg, segitem oket anyagilag, ha kell, kerdes es keres nelkul, de nem leszunk sosem szoros csalad.


Elso korben a labadra kell allni, munkat keresni. A helyedben tavolabbi helyekre is beadnam a jelenkezesem, nem csak a kornyeken, ha ennyire nincs munka. Kozben online, ingyenesen tanulni, kepezni magad (nyelveket erdemes tanulni, anelkul nehez boldogulni manapsag). Minden nap kuldeni az oneletrajzokat (az is nagyon fontos, hogy van megirva! rengeteg mulik a jol megirt CV-n), nem feladni.


Ami meg a sracot illeti.. ha pedig megvonod magadtol az egeszseges emberi kapcsolatok lehetoseget, csak melyebbre fogsz magadba zuhanni.. Magad ellen dolgozol ezzel a hozzaallassal.


Rajtad all! Kitartast kivanok hozza.


(Es elnezest a kisregenyert.)

2015. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem azokat, akik kritizálják a kérdezőt. Nyilván nem tudják, hogy milyen, ha valakit egész életében sakkba tartottak. Nem tudom, hogy a kérdező mennyire van súlyos helyzetben, de engem pl testileg is elég gyakran bántalmaztak. Egy idő után el lehet jutni arra a pontra, hogy az ember teljesen magába zárkózik, és retteg társaságba menni vagy felülni egy buszra stb. És persze, lehet rajta változtatni, de egy nap alatt nem lehet túllépni ezen

Én is sokáig abban a cipőben jártam, mint most te. Én pszichiáterhez jártam, sokat segített. Apró lépésekben kell haladni, minden nap tűzz ki magad elé egy célt. Reggelente akár készíthetsz egy jegyzetet, felírhatod rá, hogy mit akarsz aznap elérni, és miben változtathatsz a helyzeteden.

Csakis te tudsz változtatni az életeden! Sok türelmet és kitartást kívánok!

2015. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

'a szüleimmel és nővéremmel élek egy háztartásban.'


Amig ez igy van, semmi nem fog valtozni. Amig el nem jutsz addig, hogy elkoltozol, semmi az egegyadta vilagon nem lesz maskepp, mert a csaladod kihasznalja a gyengesegedet, mulyasagodat. Ezen rajtad kivul soha, senki nem fog tudni segiteni, neked kell megtenni azt a lepest, hogy 'anya, apa, jovo heten elkoltozom. nem kerdes volt, kijelentes'.

2015. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tesóddal fogj össze, járjatok el együtt, ismerkedjetek.

Ha van már meló, akkor költözzetek el egy albérletbe. Ketten azt is könnyebb fizetni.

De szerintem a munka a megoldás. Munka nélkül mindenki bekattan.

Próbálkozz átképzéssel, keress teljesen más munkát, mint amit eddig elképzelni. Próbálkozz.

2015. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!