Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve mihez...

Kétségbe vagyok esve mihez kezdjek most?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves gyerekem, és most vagyok 6hónapos terhes, a párom elhagyott mivel azt mondta hogy már nem szeret és ő már nem akarta a második gyereket és azt is mondta hogy nem az övé!

Mihez kezdjek most? Sajnos nincs semmilyen segítségem szüleim nem élnek, nincs rokonom se akire tudjak számítani barátaim sincsenek!

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk eddig is, ezután én meg pláne úgy fogok élni!

Dolgozni is szívesen elmennék de sajnos nem tudok!

Nagyon sok minden kell még a babának, de sajnos így semmi sem megy!

Szerintem az apa semmiben nem fog segíteni :-((((((((



2015. szept. 6. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Felelőtlenség volt úgy vállalni még egy gyereket, hogy már így is nehéz helyzetben voltatok anyagilag... Jól kiszúrtatok azzal a gyerekkel is mit ne mondjak...

Folyamodj segélyért a helyi önkormányzatnál, ha az apa nem hajlandó a második gyereket is a nevére venni, indíts apasági vizsgálatot és utána kérj tőle gyerektartást.

Keress olyan szervezeteket akik a hátrányos helyzetben lévőknek segítenek mint pl Vöröskereszt. Plusz jó tanács, amint lehet keress munkát, egy éves korától rakd be a kicsit bölcsibe.

2015. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nincs bölcsi, és míg itt élt nem voltunk olyan rossz helyzetbe hogy ne tudtunk volna még egy gyereket bevállalni, a nagyobbiknak mindene megvan! Nekem havi 40ezer bejön de az semmire nem elég! Rezsi vannak hiteleim és jön a baba! Hát a helyi önkormányzat nem olyan segítőkész :(
2015. szept. 6. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

havi 40 bevételre, úgy, hogy nincs munkád vállaltál gyereket?

megérdemled


javaslatok:

minél előbb beadod a gyermektartásra a kérelmet

k...a gyorsan elkezdesz munkát keresni (nyilván csak alkalmi lesz

a születendő porontyot ügyében megkeresed a gyámügyet vagy pl a Bölcső Alapítványt és elkezded az örökbefogadó szülők keresését

ha megszületik, akkor meg örökbe adod!

2015. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi az hogy adjam örökbe a gyereket??? Nem tudom ki vagy de olvasd már el értelmesen!!! Én is dolgoztam, nekem havi 43ezer Ft a táppenzem plusz a családi, a párom fizetése majdnem 200ezer Ft volt! Ilyen hozzászólásoktól kíméljetek!!!
2015. szept. 6. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

1. Megszülöd a gyereket (mivel nincs más lehetöséged jelenleg)


2. Apasági keresetet indítasz a volt párod ellen (amennyiben csak ö jöhet szóba apaként), ott megállapítják az apaságot (meg fizetheti a vizsgálat díját)


3. Kéred a gyerek(ek)- ha a nagyobb is töle van - után a tartásdíj megállapítását - ez két gyerek esetében a fizetése 40 %-a körül mozog (ez kb 80ezer Ft)


4. A kicsi születése után pár hónappal beadod bölcsödébe és elmégy dolgozni.


5. A családi pótlék, a gyerektartás meg a te fizetésed már nem annyira kevés, szüken meg lehet belöle élni.

2015. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak addig nehéz míg meg nem születik, eddig csak a kocsit vettük meg :-( szülés után gyedre megyek az valamivel több
2015. szept. 6. 21:03
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Mi a munkad? Nem tudsz visszamenni dolgozni 2 honapra? A fizetesed biztos tobb, mint a tappenz.
2015. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok, kemény fizikai munkát végeztem, de közbe veszélyeztett terhes vagyok
2015. szept. 6. 21:16
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

Nem gondolod hogy a gyereket 2 értelmes ember megbeszéli és együtt vállalnak újra?


Én komolyan mondom nem értem a törvénykezést... Persze ha a nő nem akarja elvetetni a gyereket, vagy ha a nő megerőszakolja a férfit vagy az le van itatva és gyereke lesz a nőtől akkor is fizessen gyerektartást... Lehet mondani hogy a csávó is védekezhetett volna, de ugyan úgy a nő is megteheti és fordítva.


Ha a párod nem akart gyereket akkor minek még egy? Csak azért mert te szeretnél? Ő meg úgy tűnik nem...

2015. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
10 éve vártuk ezt a gyereket, eddig nem jött össze! Most mikor már össze jött elsőnek nagy öröm utána meg már azt mondta hogy ő már nem akarta mert már lemondott róla! Akkor már nem lehetett elvetetni!
2015. szept. 6. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!