Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki a férjemre,...

Jogosan akadtam ki a férjemre, mert nem tud elszámolni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk, én jelenleg itthon vagyok a fél éves kislányunkkal.

Úgy egyeztünk meg, hogy amit én kapok pénzt abból megvesszük a kicsinek az adott hónapra ami kell. Ebben a hónapban plusz költség is felmerült az oltásra ami 15 ezer ft volt. A maradék pénzből is vásárolunk (étel, tisztítószer stb)

A férjem amit kap pénzt abból fizetjük a hitelt, rezsit és a többi vásárlást.

Sajnos mániája, hogy az összes pénzét magával hurcolássza, engem meg itthon kiporcióz. Ebben a hónapban is ezt csinálta és el is költötte a pénz 70%-át, én meg a szüleimtől kérhettem pénzt. Mikor kérdeztem, hogy mire költötte nem is tudott rá értelmes választ adni.

Most megmondtam neki, hogy a pénzt le kell raknia itthon mert nem tud vele bánni és csak szar helyzetbe hoz minket.

Megsértődött rám.


2015. nov. 22. 11:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

Nekem éltek így ismerőseim, a férj jól keresett, de konyhára, gyerekre alig adott pénzt. Elváltak, később kiderült hogy a férfinak rengeteg titkos megtakarítása volt...


Ha nem tudod ezt a dolgot rendezni a férjeddel, bajban leszel. Miért nincs egy közös számlátok? Amire mindkettőtök pénze jön?

2015. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ezt az egészet normálisan mondtam el neki, hogy ez így nem jó és más rendszert kell kialakítani.

Meg, hogy engem hoz kellemetlen helyzetbe, hogy az esztelen költekezése miatt pénzt kell kérnem a szüleimtől.


A gyedem 56ezer ft + családi pótlék (ami megy a gyerkőc megtakarítására). Azért 56 ezer ft nem nagy pénz, és pikk-pakk elmegy a pelenkára, popsitörlő, krém, fürdető, ruha, tisztálkodási szerek, mosószer, főznivaló.

2015. nov. 22. 11:56
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

"Nem tudom, hogy jössz te ahhoz hogy ilyet kijelents."

Milyent jelentettem ki?! annyit írtam, hogy ilyen emberek is nevelhetnek gyereket.

Te teregetted itt ki a családi szennyest, úgyhogy ne duzzogj, ha ezért nem mindenki fog megdicsérni!

2015. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%
Sok férfi ilyen,pénzügyekben irányításra szorulnak.Ez esetben nagy felelőtlenség amit a férjed csinÁL,és még kölcsön is kell kérned.Amint megkapjátok a pénzt,egyből rendezni kell a kifizetnivalókat,a gyerek egy havi cuccait,és egy héten egyszer el kell menni tudatosan bevásárolni,megtervezve a heti kaját.
2015. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező, ha te 67.000 ft-ot "pik-pakk" elköltesz tisztálkodószerre, pelenkára és tápszerre, akkor valamit NAGYON rosszul csinálsz.


Esetleg tedd fel a kérdést a gyerekvállalás témakörben - a legtöbben az ilyen költségekre 2-30.000 körüli összegeket adnak meg, ami szerintem reális is - ha azt számoljuk, hogy napi 4-5 pelenka fogy egy átlag családban, és pl. egy pampers 100-as csomag 10.000 ft, akkor is max olyan 12-13.000 ft megy el erre. Ha még 10.000 ft nem elég tisztítószerre meg popsitörlőre, ott súlyos gondok vannak.


Ha ebből a majd' 70.000 ft-ból ruhát és cipőt is vesztek, akkor érthető, hogy elmegy, de akkor is többet vásároltok a kelleténél - ami nem helyes, ha olyan kiadásokra, mint a gyógyszer nem jut.

2015. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer, 56 ezer ft a gyedem. 12 ezer ft a csp (ez a kislány megtakarítására megy rá).

Az 56 ezret osztom be a többire, amiből ételt is veszek.

Olvassuk már el amit írok.

2015. nov. 22. 12:19
 17/29 A kérdező kommentje:
És a ruhát a kislányra értettem.
2015. nov. 22. 12:25
 18/29 anonim válasza:
15%
Mi 69 ezerből élünk pontosan a kislányommal ebben már benne van a csaladi potlek is. Ebből fizetjük a rezsit a kajat a baba minden cuccát. Szerintem be tudnád osztani az 58 ezret en örülnék ha ennyi jutna a babámra de nekem sajnos másknént van. De mindene megvan pelusa stb.viszont magamnak semmit sem veszek, hajat sem festek meg ilyenek egy baba szappan azt hasznalom mindenre.
2015. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

Ismerem a férjed típusát.

Magával hordja az összes pénzét, egy kötegben tartja, és mikor fizet a kasszánál kiveszi az összeset, úgy fizet.


Boltban dolgozom... elmondjam mire költi?

Megveszi amit kell, plusz üdítő, 1-2 kihelyezett termék a pult mellett (rágó, csoki) aztán meglátja a feliratot, "sorsjegy kapható".

Tegnap volt egy faszi, kötegekben hordja magánál minden pénzét a kis övtáskájába, elvert 10000 Ftot sorsjegyre (nyert 2000-et).


És nem ő az egyetlen egy csomó férfi ugyanezt csinálja.

2015. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%

"csomó férfi ugyanezt csinálja" mármint nem a sorsjegy vásárlást, hanem a köteg pénzzel járkálást.

Sorsjegyet több nő vesz, bár a nők sokszor olcsót, a férfiaknál gyakoribb (megfigyeléseim szerint) hogy egyszerre rengeteget vesznek sok pénzért.

2015. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!