Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki a férjemre,...

Jogosan akadtam ki a férjemre, mert nem tud elszámolni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk, én jelenleg itthon vagyok a fél éves kislányunkkal.

Úgy egyeztünk meg, hogy amit én kapok pénzt abból megvesszük a kicsinek az adott hónapra ami kell. Ebben a hónapban plusz költség is felmerült az oltásra ami 15 ezer ft volt. A maradék pénzből is vásárolunk (étel, tisztítószer stb)

A férjem amit kap pénzt abból fizetjük a hitelt, rezsit és a többi vásárlást.

Sajnos mániája, hogy az összes pénzét magával hurcolássza, engem meg itthon kiporcióz. Ebben a hónapban is ezt csinálta és el is költötte a pénz 70%-át, én meg a szüleimtől kérhettem pénzt. Mikor kérdeztem, hogy mire költötte nem is tudott rá értelmes választ adni.

Most megmondtam neki, hogy a pénzt le kell raknia itthon mert nem tud vele bánni és csak szar helyzetbe hoz minket.

Megsértődött rám.


2015. nov. 22. 11:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
62%

És nem érezte magát sz*rul, hogy anyukádéktól kellett pénzt kérned? Ez azért elég gáz....


---

Ma legalább megtanultam, hogy a baba szappan mindenre jó! Te jó ég... Mi van, ha kérdező lányának a feneke csak pl. a liberót bírja el? Mi van akkor, ha érzékeny a bőre és marhára nem mindegy, milyen olcsó dolgokat ken rá? Nekem mondjuk nem kellett így beosztanom, de a lányom feneke anno csak a liberótól nem csattant ki, a gyógyszertári kencéktől kicsattant (igen, van ilyen) és a Babé termékektől meg nem. Csak érzékeltetni akartam a példámmal, hogy lehet, másnak a baba szappan meg minden gazdaságos kence jó, de mi van ha a másik gyerek bőre meg nem viseli el?

2015. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
12%
Miért ő érezze magát carul? Kérdező menjen el dolgozni! Ne akarja beosztani azt a pénzt amit a férje keres meg! Ha kell valami, dolgozzon meg érte.
2015. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Igen sajnos nálunk is ez a helyzet csak a pamperssel.

Egy hónapba 25-30 ezer megy el összesen. Nem gondolom, hogy ez vészesen sok. Nem a legszarabb termékeket veszem meg, ezeket bírja a bőre.

De, szarul érzi magát hogy nem tudta megoldani.


Magamnak semmi extra dolgot nem veszek a tisztálkodási szereken kívül. Egy fél éves baba mellől pedig eszembe sincs dolgozni menni-

2015. nov. 22. 16:04
 24/29 anonim ***** válasza:
12%

"Egy hónapba 25-30 ezer megy el összesen. Nem gondolom, hogy ez vészesen sok. Nem a legszarabb termékeket veszem meg, ezeket bírja a bőre. "



Ne bassz már fel légyszíves, ahhoz, hogy 30.000 költsetek pelenkára napi 10x kellene cserélned, amennyiben pampersszel számolunk. Ne hazudj már a képünkbe, a legtöbb embernek van itt gyereke, és tudjuk nagyon jól, hogy ez irreális.

2015. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Fel ne idegesítsd magad.

De én sehol nem látom, hogy azt írtam volna hogy ennyi pénzt költök csak pelenkára.

Kb 3* írtam le mire megy a pénz.

2015. nov. 22. 17:49
 26/29 anonim ***** válasza:
79%
Azt írta a kérdező hogy pelenka + tisztálkodó szerek meg a maradékból vásárolja a főzni valót. Lehet hogy a kislány tápszeres, az is pénz, nem értem, miért csesztetitek, nem erre irányult a kérdés. Fél éves mellől még ne is menjen el dolgozni. Ti se dobtátok be az ilyen korú gyerekeiteket a bölcsibe.
2015. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%
mondjuk kajára ne te vedd meg, hanem adj neki listát, hogy ennyi kenyér, só, stb. kell.
2015. nov. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
65%

A pasik nem veszik észre, hogy huss eltűnt a fizetésük fele a semmire. Nálunk még nincs baba, idén végzek az egyetemen, de már együtt lakunk, suli mellett dolgozom, de csak részidőben, így 40-50 ezer a bevételem. Ebből fizetem a kaját, a háztartás minden költségét és marad saját szórakozásra illetve a sulival kapcsolatos költségekre. Nos párom 3-szor annyit keres, mint én. Ő fizeti a rezsit, bérletit és egyéb saját költségeit (bérlet, telefonszámla), ezek után kellene 30-40 ezernek maradnia nála "zsebpénznek". Nem marad. Sokszor mínuszba megy hónap végére és nem tudja megmondani hogy. Aztán elkezdtem vele felíratni a napi költségeit ilyen okostelefonos appba (Koin). A telefon mindig a kezében van, fél másodperc bepötyögni. Nos kiderült a turpisság. A mindennap 1 csoki esetleg üdítő, hétvégére tippmix (kistétes, 200-500 forint), heti 1-szer gyorsétteremből simán összejön... én meg, hogy az asztalra kaját tudjak rakni, amit ő visz ebédre én max a maradékot eszem, azért szombatonként, régebben vasárnap is dolgoztam a hétköznapi 6 órák mellé (éljen a vasárnapi zárvatartás... -.-), szóval leültünk ezt átbeszélni mielőtt asztalt borítottam, hogy nem erről volt szó. A csokiról nem tud lemondani, nem is kérem, de felfogta, hogy ne darabonként vegye mindennnap hanem hónap elején elmegyünk metróba és kap egy egész kartonnal, aztán mindennap csomagolok neki. (ezt ő fizeti) Így most már 20-30 ezer marad a zsebében hónapvégére. Pedig kb ugyanúgy "él", mint eddig csak ésszerűbben költ/költünk. Mert ő nem tud vásárolni. Tipikusan az a pasi, hogyha azt mondják neki, hogy pl kell vaj, az első szimpatikus csomagolásút leveszi, nem nézi az árát, a kilós árát, semmit. Aztán csodálkozik, hogy mi került olyan sokba.


Nem lehet, hogy a férjeddel is ilyen probléma van? És egyébként veszélyes az egész fizetést magával hurcolnia.. Elhagyja, ellopják a tárcáját és ott lesztek a szarban. Mi is felvesszük az összes pénzünket hónap elején (miután a számláról utalandó dolgokat kifizettük), de itthon borítékokban szét van osztva, hogy mi mire kell, és a maradékot hetekre szétszedjük és megy a pénzes kulcsos ládába. Vasárnap este pedig kivesszük az új hétre valót vagy ha sürgős kiadás van a sürgős borítékból. (ha abban marad hónap végén átkerül a heti borítékba és kevesebb pénzt veszünk le annyival a számláról, és az a pénz megy át a megtakarítási számlára) Mondjuk nekem párom elég gyorsan leszokott a minden pénz nála részről, mikor a munkahelyén lopták meg. Nem az egész tárcáját vitték el csak a fele fizetését belőle és sose derült ki, hogy kicsoda, pedig nem volt felelőtlen, csak a hátizsákjában tárolta és kiugrott mosdóba mellőle..

2015. nov. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
65%
Én sem a férjedet akarom védeni,de vannak olyan pasik,akik képtelenek bánni a pénzzel.Nálunk is ugyanaz van,mint az utolsó válaszolónál.Muszáj mindig vele mennem,mert nem tud vásárolni.Hiába mondom neki,pl.egy sütit akarok sütni,sima privátos margarin,tejföl jó hozzá,ő hozza a Rama-t,a Millit.Vagy mondom,hogy 10 deka felvágott elég kettőnknek reggelire,hoz 30at.Oké,másnap még megeszem reggel,de harmadnapra még maradna,de muszáj kidobni,mert a friss felvágott hamar romlik.Perdze lehet ő ezzel azt hiszi,hogy spórol,hogy egyszerre többet vesz,de nincs értelme,ha ki kell dobni.Ezek lehet nap szintre lebontva csak 4-500 forintos többlet,de ha beszorzod 30 nappal?Máris 15 ezerrel több.És persze meg van ő is sértődve,ha kérem,hogy számoljon el.Le kell ülni,megbeszélni minden kiadást.
2015. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!