Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tettél, amikor kiderült,...

Mit tettél, amikor kiderült, hogy a kamasz fiad teherbe ejtette a barátnőjét?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen problémám, csak érdekelnének a válaszok!

Kíváncsi vagyok a másik oldal véleményére is, mert eddig csak a lányos szülőktől olvastam válaszokat, hogy segítették a lányukat, akár a megtartásban, akár az elvetésben.

Ti is segítettetek, vagy megromlott a kapcsolat a lánnyal és szüleivel? Gyereketek érezte a tettei következményét? Hogy érintett titeket ez?


2010. márc. 21. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Van fiam, bár még nem kamasz. Ha ilyen történne, én valószínűleg elsőre megharagudnék rá, de persze nem tenném ki a szűrét, vagy ilyesmi. Viszont lenne következménye, hiszen ha tudtak gyereket csinálni, akkor a felelősséget is vállalják érte. Ha a lány megtartja a gyereket, akkor a fiamnak is lennének kötelességei vele és a gyerekkel szemben. Mondjuk azt egyáltalán nem akarnám, hogy ez miatt összeházasodjanak, ha még nem nagykorúak. Hiszen még annyi minden történhet, nem lenne sok kedvem egy lagzi után egy válást is finanszírozni. Először is felvenném a kapcsolatot a lány szüleivel, és megpróbálnám velük együtt kitalálni, hogy mi legyen. A fiamat mindenképpen afelé terelném, hogy foglalkozzon a gyerekkel is, a barátnőjével is, ha már egyszer így alakult a dolog, szóval legyen apa, ha már azzá vált. Plusz attól kezdve magántanuló lenne, és elküldeném dolgozni (diákmunka), hogy legalább valamennyivel hozzá tudjon rájulni a gyereke eltartásához, hiszen ez többek közt az ő dolga is.
2010. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Ezt a kérdést a férfiak egészsége témához kellett volna beírni. Akkor tuti több pasi olvassa.
2010. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Még nekem sincs ilyen problémám, még kicsi a fiam. Én azt gondolom, hogy úgy nevelem a gyermekemet, hogy a tetteiért vállalni kell a felelősséget. Ezt egy ilyen helyzetben is elvárnám tőle. Ha megcsinálta a gyereket, akkor elvárnám tőle, hogy foglalkozzon vele. Nem kényszeríteném bele egy házasságba olyan fiatalon - annak nem sok értelmét látnám - de biztosan rákényszeríteném, hogy viselje a tettei következményeit. Sőt tovább megyek, fel fogom világosítani a fiamat idejekorán, hogy ilyesmi ne történhessen.
2010. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is emlékeznék a saját kamaszkoromra :)

Utána próbálnék megoldást találni a lánnyal és annak szüleivel együtt.Ha meg akarja tartani akkor abban fogom segíteni,a gyerekvállalás szép dolog és bár kamaszként megnehezíti az első pár évet,de utána már nem lesz akkora gond(ha a szülők is tudnak segíteni).Az persze valószínü hogy nem maradnak együtt...de hátha.

Amúgy meg ha a fiad ilyet csinál az a te hibád is,mert neked kell ezekről őt informálnod és neked kell a felelősségteljes viselkedést beleplántálnod az agyába.Tehát ha ilyen történik az a szülő felelőssége is.

2010. márc. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Össze ülnénk a lány szüleivel (már ha normálisak, ha nem akkor is) és megbeszélnénk hogyan tovább. S akárhogy döntenek én támogatnám őket.
2010. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó, én még csak 20 vagyok, gyerekem sincs, tényleg a fenti okok miatt érdekelne egy ilyen tapasztalat, mert csak a lányos szülőktől hallottam, olvastam ilyeneket, a "másik" oldalról még nem.
2010. márc. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!