Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhesség fiatalon. Minden...

Terhesség fiatalon. Minden rendben lesz? Felkészülni rá.

Figyelt kérdés

A napokban csináltam egy terhességi tesztet ami pozitív lett. Jelenleg 17 éves vagyok. A párom 20. 5 éve vagyunk együtt. Mire megszületne a pici betölteném én is bőven a 18-at. 2 éve dolgozok ugyanazon a munkahelyen (nem diákmunka), és esti suliba járok. A párommal gyűjtögettük (ő is dolgozik) és tavasszal kezdünk el építkezni.

Úgy érzem teljes mértékben fel vagyok készülve az anyaságra (kisbabák vesznek körül). Ami határozottan megrémít az a szüleim és a szülés. Szerintem a szüleim nem fogadnák jól a terhességem... El sem merem mondani nekik.

Mindenhol azt olvasom az interneten, hogy felelőtlenség korán szülni miből tartjuk el stb. de amint leírtam ez nálam nem probléma.

A párom 100%osan mellettem áll és biztosan megtartom csak félek a szüleimtől, szüléstől... Valahogy az ilyenre fel lehet készülni lelkileg?


2015. nov. 30. 19:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
58%
Én nem pártolom a túl fiatalon gyerekszülést, de neked a korod ellenére stabil kapcsolatod van, stabil állásod van (most hagyjuk azt, hogy fárasztó és valszeg nem százezreket fizető meló; az ide kommentelők 90%-a bérrabszolga valami multinál), messze jobb helyzetben vagy, mint az átlag tini.
2015. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
27%

Azt csinálsz, amit akarsz, a válaszaidból látszik,hogy szerinted minden rendben, és ez normális dolog. Akkor mit keresel itt, önigazolást?

Az emberek java része szerint ez azonban akkor is butaság a javából.Elmondom, miként látja ezt a kívülállók java része: elkapálod az életedet, mielőtt elkezdted volna. Nem felnőtteset kellene játszanod, hanem alapoznod azt az életet, amit jó esetben még vagy 50-60 évesen keresztül élsz, és aminek az alapjait most teremted meg. Érettségizel. Ok, és azzal mi lesz? Kitörölheted vele. Szakma szerzéséről nem írsz. Ez az álmod? pincérkedni valami lebujban (végzettség nélkül alkalmaznak pincérnek, nagy színvonalú hely nem lehet), ahol most fiatalon még jó vagy, de amikor majd lepukkan a külsőd, meg fáj a lábad stb... Kisgyerek mellett kuli munka, meg építkezés? Várjál, kitalálom, emellett még képezni is akarod magadat...Kiégsz, mire 30 leszel, és ott fogod a mások sz..át vakarni, hogy valamiből etethesd a gyerekedet.

Nem véletlenül tartasz tőle, hogy otthon mit fognak szólni.

A másik: a szüléstől meg nem kell félni. Az egyetlen előny a történetedben, hogy nagyon fiatal a szervezeted,gyorsan regenerálódsz. Eljársz magánrendelésre valami jó orvoshoz, és biztonságérzeted ad majd a tudat azért a havi pár tízezer Ft-ért, hogy rendesen megvizsgálnak, elvégzik a legkorszerűbb szűréseket, nem lesz meglepetés a gyerek egészsége terén, majd a szülésnél meg fogadsz jó pénzért szülésznőt, és akkor lesz segítséged, szakszerű támogatód. A pároddal meg gyorsan összeházasodtok, és a gyűrű miatt akkor senki nem néz majd rád úgy, mint egy felcsinált tinilányra, hanem mint egy ifjú családanyára.

2015. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
38%
Ez az oldal tele van undorító, rosszindulatú emberekkel. Én nem kérném ilyen helyzetben ilyenek véleményét, mert ha esetleg azt írnád, együtt félmilliót kerestek, saját házatok, autótok van, abba is találnának kivetnivalót. Irigyek, mert te többet elértél a 18 éved alatt mint ők vénségükre. Ha el akarnád vetetni a babát, akkor azért átkoznának. Ezeknek semmi nem jó. Nem kell rájuk odafigyelni, ha dolgoztok a pároddal, készül a ház, van megtakarításotok, mi a probléma? Más fele ennyire is vállal gyereket. Sok boldogságot nektek, és még egyszer mondom, az itteni megkeseredett népséggel nem érdemes foglalkozni.
2015. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
32%

en ezt ertemmind szep es jo felreraktad.

en pl 5eve dolgozok en is rakok felre de hazra meg gyerekre nem lenne eleg...egyszerre


mibol veszed a kajat ruhaid konyek stb ? cipo.? jah azt anyuci apuci megveszi.

17eves fejjel fogalmad nincs semmirol.

hagyjuk. szulj csak :D

2015. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

Az ertelmi szint az itt 0

1. A ciganysag ne legyen serto jelzo ,nem is ertem miert az

2.semmi kozunk ,hogy dolgozik stb..most miert hazudna idegen embereknek nevtelenul?

3 . Teljesen megertelrk,nagyon sok jot kivanok neked az eletben,fiatalon jobb a szervezeted a szuleshez,meg amugy sem kell felni

Szuleidnek meg mondd el mindenkeppen:) majd megbekelnek

Amugy meg szerintem egy ertelmes lany vagy,mivel nem hagyod magad "elveszni"

2016. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
10%
De sok nyomorult ember van.
2016. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!