Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretek a jelenlegi...

Nem szeretek a jelenlegi iskolámba járni, azonban a szüleim hallani sem szeretnének arról, hogy elmenjek innen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon nem érzem jól magam az osztályomban. Sajnos ebben a városban ez az egyetlen hely, ahol egyáltalán ilyen szak van, és a szüleim nem hiszik el, hogy rosszul érzem magam itt, anyukám hallani sem szeretne arról, hogy Budapestre menjek középiskolába, ahol van ilyen képzés. Nem mellesleg, ennyi idő után már (2.-os vagyok) azt sem mondhatnám, hogy egyszerűen csak kiválasztok egy másik szakot.

2013. jan. 8. 15:31
 1/5 Argloss ***** válasza:

Gondolom Budapest messze van. Ha kollégiumban kell laknod akkor még ott is lehetnek problémák a beilleszkedéssel, a szüleid nem tudnak még annyit sem segíteni, mint most. Az utazás, a kollégium, költőpénz sok pénz...

Semmi garancia nincsen rá, hogy egy új iskolában képes lennél beilleszkedni az osztályba, ha itt sem sikerült. Ha mindig az osztályod a hibás azért, hogy nem tudod magad jól érezni, akkor nem fogsz megtanulni beilleszkedni sehova. Rajtad is múlik a dolog.

Nehéz meggyőzni másokat egy ilyen bizonytalan dologról. Elmondhatod, hogy te mennyi mindent megpróbáltál, de ha a szak a fontos és amúgy nem bántanak, akkor ki lehet bírni azt a pár évet még. A munkahelyét sem tudja minden ember cserélgetni, mert nem kedveli a munkatársait.

2013. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem adnám fel.

Ugyanebben a helyzetben voltam 14 évesen, elsős gimisként.

Rettenetes osztályunk volt, a tanárok is sorra hagytak ott minket. Hamar kiderült, én itt nagyon rosszul fogom magam érezni.

Komolyan felmerült az iskolaváltás lehetősége, de aztán addog mondták a szüleim, hogy várjunk még hátha jobb lesz, hogy maradtam.

Életemben nem voltam olyan magányos, mint az alatt a 4 év alatt, már 36 éves vagyok, de a mai napig bánom, hogy akkor nem voltam határozottabb, és nem vittem végig az akaratomat.

2013. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az általános iskolában például semmi gondom nem volt, az iskolán kívül sincsenek problémáim, de ez a közösség egyszerűen nem megy. Eleinte jóban voltam mindenkivel, majd ahogy szép lassan az emberek igazi személyisége kibukott, rájöttem, hogy mennyire más vagyok, mint mindenki, és nem érzem jól magam ott, velük, habár ők nagyon jól megvannak együtt. Nincs rá garancia, hogy ott is jól érezném magam, de legalább adnék neki egy esélyt.
2013. jan. 8. 16:31
 4/5 Jégtánc ***** válasza:
Miért akarsz egyből másik iskolába menni?Miért nem próbálsz osztályt váltani?
2013. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Speciális programon vagyok, teljesen más rendszerben tanulunk, ezt nem lehet csak úgy otthagyni, van, amiből le lennék maradva, másból pedig túlzottan előre. Egyébként az egész iskola légköre nem tetszik sajnos.
2013. jan. 9. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!