Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a férfi hozzáállásról?

Figyelt kérdés
Húszas éveimet taposó nő vagyok. Dolgozom, több, mint egy éve van párkapcsolatom. Mostanában főleg apukámmal vannak konfliktusaink itthon,ezért úgy gondoltam egy év múlva elköltözöm. Több minden is közrejátszik, lényeg, hogy már elindult bennem ez a gondolat/érzés. Magától értetődik, hogy én a barátommal terveztem el ezt a folyamatot. A bökkenő az ő hozzáállásában van. Szerinte erőltettem, mikor felhoztam vagy 2x a témát. Persze nem annak szántam, de ő sem tiltakozott ellene, csak hát hogy is mondjam....beszari. Ő még 5 naptól sosem volt távolabb az otthon melegétől és anyucitól. Neki ez nehezebb elhatározás, mint nekem, aki 4 évig kolis volt az egyetemen. Talán még ez érthető is, na de nekem akkor is furcsa. Tegnap ő hozta fel a témát, miszerint mióta én nem hozom fel és nem "erőltetem" azóta ő is azt érzi, hogy szeretne már jövőre külön menni és velem lakni, mert jó érzés belegondolnia. Most komolyan, ezt érti valaki??? Túlvagyok egy sikertelen hosszú kapcsolaton, ezért megmondtam neki, hogy én nem fogok várni 3-4 évet csak azért, hogy hajlandó legyen megmozdulni. Én is szeretnék már pár év múlva gyereket, családot és lehet csúnyán hangzik, de nem akarok elpazarolni senkire éveket, akivel lehet nem is lesz jó az összeköltözés után. Ez lenne az erőltetés? Nálam nem ebben merül ki, elvégre nem rágom a fülét minden nap ezzel kapcs. Nősülni meg gyermeket ő is szeretne,de legidegesitőbb szokása az, hogy gyakran utalgat a gyermekünkre, a lánykérésre, lagzinkra. Majd ilyen és olyan lesz stb. Mondtam neki, hogy ezekről mind felesleges beszélni, mig nem lakunk együtt legalább egy évig. Egyszerüen nem értem ezt a férfi logikát... Szerintetek érthető a félelem és ez csak ilyen pasis pánik vagy csak rizsa az egész? Másrészt meg érzem nagyon, hogy szeret, senkitől sem kaptam még eddig ennyi bizonyitékot és bizom benne feltétlenül, ami nálam nagy szó.
2015. dec. 9. 19:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%
ha több, mint egy éve vagytok együtt, akkor tedd lapátra, nem ugyanazt akarjátok
2015. dec. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
Te érettebben gondolkodsz mint Ő. Szeret az biztos. Nem erőlteted a dolgot, hiszen ő meg lagziról beszél. Győzd meg okosan a házasság elötti együttélés fontosságáról.
2015. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%

már ne is haragudj, de amit ide leírtál abból nekem az jön le, hogy a barátod jobban jár ha jó messziről elkerül téged.

komolyan mondom, ahogy olvastam az irományod teljesen olyan érzés volt bennem, hogy te nem is szereted ezt az embert, és csak valamiféle "nyűg" számodra.

szakítsatok mihamarabb, mindkettőtöknek jobb lesz hidd el.

2015. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
88%

"Tegnap ő hozta fel a témát, miszerint mióta én nem hozom fel és nem "erőltetem" azóta ő is azt érzi, hogy szeretne már jövőre külön menni és velem lakni, mert jó érzés belegondolnia. Most komolyan, ezt érti valaki???"

Kérdezz rá arra nála amire kíváncsi vagy. Én azt veszem le, hogy korábban nem volt benne biztos, de mostanra megérett a gondolat. Az indoklás szerintem csak duma vagy ürügy vagy felvezetés, hogy felhozza a témát.

19F

2015. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Az gondolom fel sem merült benend, hoyg hirtelen olyan témát dobtál be neki, ami a kis agyában még meg sem fordult, idseje nem volt rágódni rajta, nemhogy tervezgetni. Könyörögöm, KOMMUNIKÁLJ!!
2015. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

Te egy határozott, domináns csaj vagy, pontosan tudod, mit akarsz, neki meg idő kell, amíg hozzászokik a változás gondolatához. Számára az, hogy kilép a gyerekkori otthonából, egyértelműen azt jelenti, hogy veled képzeli el a további életét. Szüksége van a háttérre, az otthonra, ha te folyamatosan azt érzékelteted vele, hogy részedről lehet, hogy csak átmeneti az együttlakás, elképzelhető, hogy kitáncol az egészből.

Nem rizsa szerintem, ez valós félelem. Adj neki időt, éreztesd, hogy szereted, de ha úgy érzed az összeköltözés után, hogy nem fog menni, ne menj hozzá sajnálatból.

2015. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

"Ő még 5 naptól sosem volt távolabb az otthon melegétől és anyucitól"


- Ha velem kapcsolatban ilyen stílusban fogalmazna a párom, elgondolkodnék a továbbiakról.

2015. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Első: Azért ezt igy nem jelenteném ki és én az a tipus vagyok, aki előbb szeretné megoldani a problémákat, mintsem kidobni a fenébe az egész kapcsolatot...Persze azt könnyebb, de néha megéri a fáradalmakat, bár ma ez manapság nem túl divatos.

Kedves harmadik: Hát az, hogy te ezt te most hogy értelmezted az már a saját dolgod. Mindenesetre örülök, hogy egy kis irományból le tudtad szűrni lelkem összes érzését a párommal kapcsolatban. Majd mi eldöntjük, hogy jobb lesz e- együtt vagy külön, a kérdés nem erre irányult :)

2015. dec. 9. 20:19
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Soha ne állj le anyuci pici fia emberrel aki azzal szemben akivel az életét tervezné kétségei vannak!!!!

Komolyan!

Én fél évig győzködtem anno a pasit és végül akkor lépett mikor azt mondtam , hogy akkor nincs értelme folytatni..én barom meg belementem ...8 teljes évig szenvedtem mire ráeszméltem , hogy egy örök mamlasz gyerekkel vagyok együtt...

5 hónapja dobtam...volt állása évek óta ugyanott nettó 140 ezres fizetése simán eltartotta volna magát stb..és mit csinált? Felmondott és visszaköltözött anyucihoz borsod megyébe azóta munka nélkül...életképtelen semmik!! A legrosszabbak!!

2015. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
7-es: Gondolkodj el akkor, érzékeny a lelked :) Ha ennyire zavarja a szemetek: anyukájától. Én vagyok apuci kicsi lánya, ő meg anyuci kicsi fia. Persze nem ismertek minket, de nálunk ez viccesre van véve, nem ilyen véres sznobos komolyra, mint itt veszitek. Uram bocsá.... :)
2015. dec. 9. 20:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!