Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egyedül karácson...

Mit csináljak egyedül karácsonykor?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, szüleim, nagyszüleim már nem élnek. Más rokonok vannak ugyan, de egy kezemen megtudom számolni hányszor találkoztam velük.

Barátaim terhére nem akarok lenni, mert voltak akik meghívtak magukhoz.Azt mondták nyugodtan tölthetem velük és a családjukkal az ünnepeket, de számomra ez kényelmetlen lenne és nem is illik.

Mit tudnék csinálni?

22/F



2015. dec. 16. 00:27
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%
Beszélgess az interneten.
2015. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

Mi lenne, ha te hívnád meg egyik este a barátaid? Főznél valami finom vacsorát, beszélgetnétek, stb.

Vagy minden este más baráttal csinálnál programot? Mozi, színház, adventi vásár, uszoda, közös vacsora, kutyamenhely látogatás, tekergés a városban, stb. Csak a pénztárca szab határt.


Esetleg addig ismerkedhetnél is, pl. neten, vagy ami még jobb: élőben. :)

2015. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de elmehetnél egy wellnessre is. Ott emberek közt lennél, kikapcsolódnál és még ismerkedhetnél is.
2015. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
97%

Én még nem töltöttem egyedül a karácsonyt, de ha más ünnepekből indulok ki, amit egyedül töltöttem, nem hiszem, hogy engem megviselne (tudom, így könnyű mondani). Én mindent úgy csinálnék, ahogy akkor tenném, ha együtt lenne a család, azaz:

sütnék magamnak valami finom házi süteményt,

kitakarítanék

vennék fát,

feldíszíteném,

főznék rendes, meleg vacsorát, valami hagyományos ételt (nálunk ez a rántott hal),

vennék magamnak valami kis ajándékot:) (és talán legalább egy masnival be is csomagolnám / feldíszíteném)

gyertyákat gyújtanék,

zenét hallgatnék / karácsonyi filmet néznék,

innék egy hatalmas bögre, különleges, forró teát,

olvasnék pár oldalt valami jó kis krimiből:))

2015. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
79%

hát 25-26.án szoktak lenni bulik,akkor menj el szórakozni.nem tudom mennyire könnyen ismerkedsz,de ha igen,siman ismerhetsz meg új embereket is.

24.èn meg rendelj pizzát ès csinalj valamit ami leköt .akár netezès,akár játèkok.vagy egy sorozat nèzèse..

sajnos nem sok minden lesz nyitva,így ezèrt mondom, hogy maradj otthon. de akár dolgozhatsz is.okè, hülyèn hangzik.de pl a gyárakban nem áll le a munka. dupla pènzt is fizetnek ilyenkor. legalább elvonja a figyelmed ès emberek kozott leszel.

ja ès gondolj arra,hogy jövőre már nem így lesz.addigra hatha lesz mondjuk egy baratnod akivel egyutt lesztek,meg mentek látogatni az idegesito anyos jeloltodet:D szóval allj hozza pozitívan

2015. dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

kirándulás

önkéntes ételosztás

utazás

barátokhoz másnapján már illik menni

2015. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha találsz elfoglaltságot, nem olyan vészes.


Én pl. a két kezemet össze tenném, ha egyedül lehetnék. 7. éve minden karácsony rémálom, mostohaanyám egész napos üvöltözése, meg depressziója tönkreteszi az egészet.

Amennyire imádtam anno, most csak azt várom, hogy vége legyen. Ennél a majd' egy hétig tartó idegbajnál a tökegyedül is ezerszer jobb lenne. :)

2015. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én nem értem, ha meghívtak, miért nem mégy? MEGHÍVTAK.

Nálunk pl. a karácsony nem zárt családi ünnep. Mindig voltak/vannak olyanok, akik egyébként egyedül ünnepeltek volna.

2015. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Párom éjszakás, én is egyedül leszek. Tudom ez messze nem ugyanaz, de aznap este valószínűleg a géppel töltöm a karácsonyt, másnap pedig bepótoljuk a párommal. Ha hívtak téged barátok, szerintem nem lenne baj ha elmennél, gondolom nem csak udvariassági meghívás volt.
2015. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, idén nálam is ez lesz :-(


35/N

2016. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!