Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám még elmondani a...

Hogyan tudnám még elmondani a rokonoknak, hogy ez nem halálos bűn, ha konkrétan kimondva nem értik? (apás-kisgyerekes kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem szeretném hosszan ragozni, van egy másfél éves kisfiam, aki mellett dolgozom is, és három napra ki kell utaznom külföldre (igazából csak ide a "szomszédba", Ausztria).

Ezalatt a három nap alatt végig a férjem lesz otthon a gyerekkel, ő fog vigyázni rá.


Ezen minden rokonunk meg van botránkozva, hogy hogy vagyok képes az apjára bízni a gyereket így, ráadásul napokra. És hogy merészelek ennyi időre elmenni, mikor van egy másfél évesem.

Én már szépen elmagyaráztam nekik, hogy a férjem a kezdettől fogva folyamatosan segített, kelt hozzá, fürdette, etette, és ez nem a világ vége, de nem értik meg, és most én vagyok a rossz anya.


Tudom, most jönne az, hogy ne törődjek velük, de ez nem olyan könnyű. Mi mással tudnám még velük megértetni, hogy ez teljesen normális dolog? Vagy csak tűrjem mosolyogva, ahogy nyíltan és a hátam mögött is kibeszélnek?



2015. dec. 16. 21:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
itt a férjednek kéne leállítani a rokonokat, hogy elmondja mit képzelnek róla tán nem tudja ellátni 3 napig a gyerekét? ilyen szar apának tartják? (mondjuk ezt te is visszakérdezheted :D) - hátha átgondolnák a dolgokat - ha nem, akkor mást nem tehetsz, sz..d le a fejüket, gondoljanak amit akarnak :)
2015. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy merészelek ennyi időre elmenni, mikor van egy másfél évesem. "


Mondd meg nekik, hogy az nem a te másfél évesed, hanem a TI másfélévesetek.

2015. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

Jó feminista rokonaid lehetnek... (már bocsánat)

Azt gondolják, hogy a gyermeknek mindig és mindenhol az anyjánál a helye, az apukát meg magasról lesz*rják!


Én is azt mondom, mint az első, hogy ne foglalkozz velük és mond meg a férjednek, hogy szépen állítsa le őket!

2015. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Hármas, a feministák pont azon az állásponton vannak, hogy nem kizárólag a nők dolga a gyereknevelés.

Az első két válaszolóval maximálisan egyetértek.

2015. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

Nag problémák vannak a pereputtyoddal, már megbocsáss a szóhasználat miatt (nem érdemlik meg a rokon megnvezést).

1. Semmi közük hozzá, hova mész

2..semmimközük hozzá, hogy oldod meg a gyerekfelügyeletet

3. Az apjának pont ugyanannyi joga vn vigyázni a gyerkőcre, mint neked.


Ha kibeszélnekn ez miatt, akkor akár meg is szakíthatod velük a kapcsolatot, mert nem érdemlikmmeg,hogy szóba állj velük.

2015. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Hú, akkor engem meglincseltek volna a rokonaid.

A fiam másfél éves korában minden összejött, munka, vizsgák, házfelújítás, és 1 hetet a mamánál töltött...

Ő nagyon élvezte.


A férjem szabadnapjain kezdtem eleinte dolgozni, szóval nálunk voltak kimondott apás napok.

Szerintem mindketten egyformán szülők vagyunk, mindketten el tudjuk látni a gyereket. Nincs hozzám nőve, amikor megszületett "levágták" rólam. Akkor miért kellene non-stop velem lennie? Főleg, hogy van apukája is...


Ne törődj velük! De olyannyira ne, hogy egy pillanatig se forduljon meg a fejedben, hogy rossz anya vagy!

2015. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Légy egy kicsit provokatív!

Mondd nekik azt, hogy a te férjed nem olyan hülye, mint az övék, és 3 napig meg tudja oldani azt, amit az övék, úgy látszik, képtelen lett volna.

2015. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem irigyek a szerencsésen jött alkalmi munkádra és a férjed szülői szokásaira, és mindent megtesznek, hogy ne merj élni a lehetőséggel és így több légy náluk, jobb legyen neked náluk.
2015. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

7: Én is erre gondoltam.:)

dicsekedjen kicsita férjével, hogy milyen jó dolga van neki és a gyereknek a férje miatt.

Amivel meg akarják szégyeníteni az embert, avval dicsekedni kell:

- Micsoda szégyen! Az unokád lehetene ez a fiú!

- Ugye, milyen klassz!!!?:)


- Micsoda szégyen! Kimész 3 napra anya létedre?

- Ugye, milyen klassz??:)

2015. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Tirael ***** válasza:
10%

Ez* a TE JELENLEGI* ÉLETED.


Ez* a TE Saját Felelősséged.

Neked Van DÖNTÉSI Lehetőséged.


Jogod VAN Dönteni és Élni Ezt* a bizonyos Életet v. ÉleTEDD.


MERT: Ki Minképpen VET, Aképpen KELL h, arasson (is).

(Ez az Isteni "Törvény" és Bár Ez a Világ "Ilyen" Alapvetően ez így is kell h legyen.


De ÉN TUDOM h ez a Világ "ilyen" Ezért Sokminden Lehet MÁSmilyen. (még akkor is ha TE őgymond JÓL* Döntesz)


Abban Bízz Amit a SZÍVed Diktál, Két VÁGY ..de 1 család.

Bíznod Kell.. a Sors Felel.. És Vezet h, RÁ* Találj.


Te Tegyél meg mindent amit TE Tudsz Annak Érdekében ami NEKED Fontos h, OK -ban Legyen. A Többi Már NEM! a Te dolgod.


Ne feledd!

- Tiéd a JÓ és a ROSSZ is, Ha NEM* Döntesz ...Akkor IS*.

2015. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!