Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Introvertált emberként lehet...

Introvertált emberként lehet valaha normális életem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 0 társasági élettel, 0 igaz baráttal.

Az életemben a legnagyobb boldogságot az egyedüllét és a csend jelenti. Nem szeretek kimozdulni, konkrét tüneteim vannak, ha tömegbe kell mennem, vagy ha már csak tervezem, hogy tömegbe fogok menni.. lever a víz, felgyorsul a szívem, hányingerem és gyomorgörcsöm lesz. Örülök, ha a napi 8 óra iskola után hazaérek és egyedül lehetek.

A környezetemben nem ismerek más ilyen embert, és nem is nagyon értenek meg engem.

Néha elkeseredek, hogy ilyen vagyok, de változtatni nem tudok.. (talán nem is akarok)

Abban reménykedem, hogy ha eljutok az egyetemig, ott találok hasonló személyiségű társat.

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2015. dec. 31. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem introvertált vagy, hanem tele vagy gátlásokkal, fóbiákkal és komplexusokkal. Így hogy gondolod, hogy találsz akárkit magad mellé? Komolyan nem bunkóségból mondom, de nem fog az ajótdon bekopogni életed szerelme, aki ellétezik veled a köveetkező 60 évben a 4 fal között. Erőltesd meg magad és vagy kezdj el emberek közé járni vagy egy szakembert kerss fel lgalább, aki segít feloldani ezt a rengeteg problémát.
2015. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős. Ha lesz is valaki akivel összebarátkoznál az is el fog halni ilyen természet mellett, ez a tapasztalat. Azt viszont sosem értettem hogy minek akarsz valakit ha attól érzed jól magad hogy egyedül vagy?
2015. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha teszel is érte, akkor lehet. Ha csak nyavajogsz és elkönyveled magadat introvertáltnak, akkor sose lesz.
2015. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, több barátságom is elhalt már...

Jó kérdés, igen titokban reménykedem, hogy az ajtón fog kopogtatni.

Jól érzem magam egyedül, de azért jó volna egy társ, akire számíthatok, aki olyan mint én, aki megért, aki szeret, s akit viszont szerethetek.

Olyan ember akinek nem beteges, hogy ilyen vagyok, mert ő is hasonlóan gondolkozik, mint én, akinek 18 évesen nem fura, hogy nem látok örömöt abban, hogy szilveszterkor bulizni menjek.

Ne értsetek félre, nem csak otthon ülök, pl imádok kirándulni (túrázni), természetben lenni, fényképezni.

Szeretek új dolgokat megismerni : pl most új "hobbim" lett, hogy megtanuljak jelelni.

Csak más vagyok, mint a korombeliek, vagy nem is tudom..

2015. dec. 31. 11:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hobbiddal kapcsolatban kereshetnél barátokat. Biztosan van, aki szívesen menne veled pl túrázni. Keresd meg őket, akár az interneten. Nem kell bulizni ahhoz, hogy az ember találjon barátokat.
2015. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

1:

Te voltál egyike azoknak az okostohásoknak, akik ott trollkodtak egy másik introvertáltsággal kapcsolatos kérdéanél, hogy bizony a kérdező nem introvertált?

2015. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne lehetne? Ez valami újkeletű hülyeség, hogy a "magának való" ember nem is értékes, az igazi életet a minél nagyobb társaság jelenti, egyedül nem is lehet élni. Pedig nem így van, egyedül is lehet jó az élet, csak meg kell találni, hogy tedd széppé. Mondjuk az, hogy emberek között minden bajod van ilyen testi tünetekkel, talán kicsit több annál, hogy introvertált vagy, de én ehhez nem értek. Mindenesetre annyit mindenképpen próbálj meg fejleszteni magadon, hogy ne legyen hányingered az emberek között, mert napi 24 órában nem fogod tudni kikerülni őket.
2015. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az életet rengetegféleképpen lehet élni úgy, hogy közben boldog is az ember. Ami jelenleg körülvesz minket, csupán egy a sok közül. Persze fel lehetne venni az álarcot, mint ahogy sokan teszik szilveszterkor, de szerintem a legjobb, ha nyíltan kimondjuk, amit gondolunk, és aszerint viselkedünk. Másrészről viszont úgy gondolom, hogy a Te problémádnak megvan a konkrét oka, amit te képes lennél felderíteni és felgöngyölíteni, ha elkezdenél kutakodni (és nem hiszem, hogy messzire kell menned, a közvetlen környezetedben sokmindenre választ találhatsz). Csak fel kell tenni a helyes kérdéseket, pl. vajon örököltem ezt? Vajon bennem van a hiba, vagy valahol máshol? Tényleg ez lenne nekem a jó? stb.
2015. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is introvertált vagyok, de ez abban nyilvánul meg h nem vagyok az a be nem áll a szája típus és a problémáimat csak 2-3 emberrel beszélem meg. Szerintem az, h rosszul érzed magad nagy tömegben, má túlmutat az introveetáltságon. Az biztosan segítene ha találnál 1-2 igaz barátot. Egyébként nem gondolom h attól h valaki introvertált nem élhetne normális életet! Lehet h nem te vagy a társaság központja, de ha vannak nagyon jó barátaid (szerencsére én találtam ilyeneket:)), akkor ugyanúgy boldog lehetsz mint bárki más :)

19/L

2015. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Te nem introvertált vagy, hanem valami fóbiád van. Az introvertáltság egy természetes dolog, az nem természetes, hogy rosszul vagy a tömegtől.
2015. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!