Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan én lennék a szemét?

Most komolyan én lennék a szemét?

Figyelt kérdés
A párommal egy éven belül szeretnénk összeházasodni és úgy döntöttünk, hogy kis esküvőt szeretnénk(szűk családi kör+ a legközelebbi barátok).Nem akarunk nagy csinnadrattát, csak egy vacsora meg utána beszélgetés,iszogatás,egyikünk se szeretne erre elverni 1-2 vagy akár többmillió forintot. Apának van három testvére, mindegyik családban 3-4 felnőtt gyerek, akik szintén komoly kapcsolatban vagy már házasságban élnek. Őket nem szeretném meghívni a lagziba, mert a többségével évek óta nem találkoztam, interneten se beszélünk, anno gyerekkoromban minden karácsonykor volt kötelező családi ebéd, azokon is általában feszengve ültem,mert nekem ők teljesen idegenek voltak. Tehát a lényeg, hogy nincs velük semmi bajom, nem bántottak, de nem tekintem őket családtagnak,mert abszolút nem beszélünk,gyerekkoromban se volt közeli kapcsolatunk, semmit nem tudunk egymásról. Viszont anyukám nővérével és családjával nagyon jó a viszony, szerintem jóval szorosabb,mint egy átlag családban az unokatesókkal,keresztszülőkkel, tehát őket egyértelmű, hogy meghívom. Igen ám,de ebből lett a balhé. Apa és a felesége(a szüleim pár éve elváltak) teljesen kiakadt rám, hogy hogy lehetek ekkora szemét, meg hogy majd mindenki apát fogja támadni emiatt és hogy vagyok képes ezt megtenni vele, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hozom,hiszen,ha anya testvére és a családja jöhetnek,akkor az övé miért nem. Azt is hozzá kell tenni, hogy az egyik unokabátyám arról az ágról meghívott minket az esküvőre, de ők alap nagy lagzit csaptak,kb 200 fős vendégsereggel, de mi kicsit szeretnénk és így sem fog kevés pénzbe kerülni. Ti mit gondoltok?

2016. jan. 6. 12:47
 1/10 anonim válasza:
9%
Illendő meghívni a másik oldalról is a családtagokat,még ha nem is olyan a viszony.Lehet el sem mennek,de illik meghívni Őket.
2016. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Fuu ne is mondd, nálunk is hasonló.


Az én családomban a nagyszülőkkel, unokatesókkal tök jóban vagyunk, napi kapcsolatban.

A párom családtagjaival meg kb 3 évben egyszer ha találkozunk, én meg nem is ismerem őket igazából, van akit még nem is láttam.


Mi feleslegesnek tartjuk őket meghívni, de ebből tuti balhé lesz.


Inkább komolyan nem is házasodunk össze, nekem nem kell a kínlódás, vagy tartunk egy 2 tanúsat vagy egy olyat, ahol tényleg csak szülők és testvérek.

2016. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Apámnak 4 testvére van, semmi bajom velük, de hozzád hasonlóan nincs sok közöm hozzájuk. Anyukám testvérét és családját szeretem, őket meghívtam, apám családját nem. Nálunk nem volt ebből balhé, egy rosszindulatú megjegyzést kaptam egy rokontól, de letudtam azzal, hogy ez a MI esküvőnk, itt nincs helye illemnek. Javaslom neked is ezt.
2016. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a halálom az esküvőszervezésnél (is), mikor mondják, hogy "mit illik".


Mi is ebben vagyunk benne, tudom, miről beszélsz...


ILLIK meghívni XY-t, bár nem ismerem, de ők is meghívtak minket az ő esküvőjükre (15 évvel ezelőtt, nem is emlékszem). Stb...


Hát túrót. Az én esküvőm és a páromé, kettőnkön kívül senkinek nem engedünk beleszólást semmibe. Pénzt sem fogadtunk el a szervezéshez pont ezért, hogy ne lehessen aztán a fejünkhöz vágni.


Én pl. meghívom apukám egyik nővérét és családját, míg a másik nővért és anyukám húgát nem (pedig utóbbi keresztszülő papíron). Nem kedvelem őket, nem törődtek velem soha. Nem alakult ki kötődés.


Anyukám húzta a száját kicsit, leültettem, elmagyaráztam, hogy mostmár felnőtt vagyok, ne a gyereket lássák bennem, aki képtelen önálló döntéseket hozni. Sajnálnám, ha ez konfliktust okozna köztünk, de nem fogok változtatni...mindenkinek (jó esetben) egy esküvője van, legyen olyan, amilyennek Ő megálmodta.


Hát nem mondom, hogy örülnek, de elfogadták a döntésemet.

2016. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent elutasítottam ami úgy kezdődött, hogy "úgy illik, hogy" vagy "úgy szokták, hogy".


Az esküvőnk, a mi napunk, rólunk szólt.

2016. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

mintha én írtam volna ezt a kérdést..bár nekem 20 unokatesóm van anyai oldalról, de mindegyik jóval idősebb nálam, sose tartottuk a kapcsolatot, max családi eseményeken köszöntek és kész. de komolyan, nem emlékszem,hogy mikor beszélgettem volna egyátalán valamelyikkel is. semmit nem tudok róluk, ők se rólam.

nekem végülis megfelel ez a helyzet. de képzelheted mekkora hisztit csapott anyukám, amikor mondtam,hogy az esküvőnkre őket nem fogom meghívni.

de nem érdekel. elvileg az az én és a párom napja. nem fogok kínosan feszengeni amiatt, mert jelen van egy rakás ember akiket alig ismerek. ráadásul szerintem ez a meghívottnak is kellemetlen.. én is voltam az egyik uncsim lagzijába jó pár éve. a párját ott láttam először. nyilván egész este le voltunk ejtve, a szűk családdal voltam csak. feleslegesnek éreztem ott magam.

az én esküvőmön nem szeretnék ilyet. olyanokat hívunk meg, akikkel tényleg napi/heti kapcsolatban vagyunk. ha ez nem tetszik anyukámnak, hát így járt. én nem fogok engedni és meghívni úgy 60 emberrel többet, csak mert ő azt akarja. (uncsijaim+családjaik).

szerintem te is állj ki magad mellett.. ez a ti napotok..és mondom, szerintem a meghívottaknak se olyan nagy öröm az esküvő,hogyha alig tartjátok a kapcsolatot.max illendőségből elmennek..de annak nincs értelme szerintem!

2016. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

EZ így tényleg fucsa kicsit, mégha érthetö is.


A legokosabb lenne, ha CSAK a szülöket meg a saját testvéreiteket (a házastársal/élettárssal) hívnátok, a szülök testvéreit már nem és egyéb rokonokat nem.

2016. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

A ti esküvőtök, azt hívtok meg akit akartok és örömmel láttok! :)


Ha én újra házasodnék nem is szólnék előre senkinek, x napon meglepi lesz ne tervezzetek mást és akkor nincs belepofa....

2016. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Én alapból utálom mikor illik-nem illik alapon akarják megmondani hogy én mit hogy szervezzek. Az esküvő a ti napotok, azt hívtok meg akit ti ott akartok látni.
2016. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Ki fizet? Ha ő fizeti, akkor beleszólhat, ha nem, akkor ez a döntés a tiétek. Ezt Neki is be kell látnia.
2016. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!