Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjem rábízni anyósomra a 3...

Merjem rábízni anyósomra a 3 hónapos fiamat?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb lányom akit imád anyósom. Amikor megszületett a fiam nagyon ellenséges kezdett lenni. A babával közömbös, mintha nem is az unokája lenne, a lányomat pedig isteníti. Vásárolja neki a drága játékokat( havonta kb. 10000-20000 ft-ot költ), a fiamnak eddig egy használt szappant és egy csörgőt küldött( a férjemtől küldte el, nem is ő hozta). E miatt már beszéltem vele, megkértem, hogy ha az egyiknek hoz ajándékot akkor a másiknak is adjon valamit, vagy egyiknek sem hozzon semmit(mert a lányomnak személyesen adja át). Veszekedés lett a vége megmondta ki vagyok én, hogy meghatározzam neki kinek mit vegyen.A férjem szerint rá kellene bízni a babát heti kb. 2 órára, hogy megszeresse őt is és ne legyen ennyire ellenséges vele szemben. Én félek, mert nem bízok meg benne. Ti mit tennétek a helyemben?
2008. szept. 16. 14:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A beszélgetés nem hatott, szép szóval próbáltam megoldani. Minden a régi maradt. Míg egyszer a lányom hivatalos lett egy szülinapi zsúrra. A mama kifogásolta, hogy mért nem vele megy sétálni a zsúr helyett. Végre ekkor kiáltunk az igazunk mellet (már rég meg kellett volna tennünk) és a kislány a barátaihoz ment. A következő héten elhívtuk, hogy legyen a gyerekekkel míg mi elmegyünk a piacra (a férjem beteg és én segíteni akartam neki). Mikor visszaértünk azzal várt, hogy neki elege volt a mai napból. De a lányt elviszi délután a játszótérre. Erre én megkérdeztem miért nem viszi a fiút is. Végül azt mondta, hogy a nagyapa csak a lányt akarja látni. Én felhívtam a férjét és megmondtam kulturáltan, hogy ez így nem megy. Elkezdett rám üvölteni, hogy mi milyen piszkosak vagyunk, otthon nálunk kosz van. Egy reggel bejöttek a lakásba (körbetúrták a lakásunkat) amikor a nagyobb gyereket elvittem az óvodába. Tehát a reggeli mosatlan edény ott maradt mert siettünk. Mindennek lemondott és azóta nem léteznek számomra és a gyerek felől meg nem is érdeklődtek (vagyis a lányom felől). A lányom azóta egészen felszabadult, állandóan a gyerekek társaságát keresi. Én csak annyit mondtam neki (habár hallotta az üvöltést, mert olyan hangos volt telefonon keresztül), hogy a mamának fáj a lába és ezért nem tud jönni. Ami számomra a legfontosabb a lányom nem köhög többet. Macskaszőr allergiája van és kértük anyósomékat, hogy figyeljenek oda (van egy macskájuk aki mindenbe belenyal, az asztalon jár, anyósommal alszik). A kislány nem ment be a lakásba, de az orvos azt mondta, hogy a ruhára is oda kell figyelni. Semmilyen szabályt nem tartott be, mintha azt akarta volna, hogy beteg legyen és ő gondozza (mert mindig telefonált, hogy majd ő lesz vele ne vigyük óvodába). Igazából apósom megoldotta a helyzetet.
2009. okt. 27. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!