Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ez tényleg bunkóság,...

Most ez tényleg bunkóság, vagy csak nekem esik ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Pár hónapja nagyon rosszul mennek a dolgaink anyagi téren, és sajnos nincs olyan hónap, hogy ne kelljen a végén kölcsönkérni. Nem is ez lenne a baj, hiszen egyszer fent, egyszer lent. De. A testvérem havi több százezer forintot keres. Még ezzel sincs baj. De folyton azzal jön, hogy ő mi mindent vett. 30 ezer forintos fülbevalót a másik testvérünk 6 hónapos gyerekének, meg mit tudom én milyen csili-vili dolgokat, ami még csak nem is kell neki. Míg az én gyerekeimnek még a napi szelet kenyeret is be kell most osztani. Ők nem kapnak tőle semmit, ez is rosszul esik, hogy az egyik testvére gyerekének vesz, a másik testvére gyerekének nem. Én úgy vagyok vele, vegyen, ha akar, nem érdekel. De ez így olyan, mintha direkt dörgölné az orrom alá. vagy csak én fújom fel? Már inkább nem is beszélek velük, mert folyton ez a téma, hogy mi mindent vettek.
2016. jan. 9. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Jobban ki vagy rá hegyeződve, mert most épp nincs pénzetek.
2016. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Te fújod fel,ne sajnáld a zsét a saját testvéredtől.

Az viszont bunkóság, hogy a te gyerekeidnek nem vesz semmit,másoknak meg igen.

2016. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem bunkóság. Ne te akard megmondnai, hogy mire költse a saját pénzét.

Hiába a testvéred, az a bunkóság, ha te turkálsz a zsebében.

2016. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Bár ez így elég felszínes beszámoló; de a leírtak alapján úgy tűnik, tényleg direkt cukkol.

De, hogy ezt miért teszi, nem tudhatom.

2016. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is rosszul esne.

Nem szép a tesódtól, hogy ilyen látványosan "támogatja" a gyereket, a Te orrod előtt, pont ebben a helyzetben.

2016. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Én higgadtan megmondanám a következő ilyennél:


Nézd, örülök neki, hogy neked futja erre, de kérlek ne nekem meséld, mert én már 3 hónapja nem vacsorázom, hogy a gyerekeimnek legalább vajaskenyér jusson.


Ennyi. Ha kicsit is szeret elszégyelli magát, és nem említi többet. Ha meg igen, minden ilyen megszólalása elején faképnél kell hagyni

2016. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen egyetértek,bunkóság. Ha nekik ad,és ti meg ilyen rossz helyzetben vagytok,kellene nektek is adnia. Mármint a testvéri szeretet ezt diktálja. Az más kérdés,ő hogyan érez.
2016. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Milyen könnyű ítélkezni mások fölött. Pedig nem ismerjük a helyzetet. Lehet a tesónak fogalma sincs, milyen rosszul állnak most anyagilag, lehet, hogy a másik tesó kicsije a keresztgyereke, azért vesz neki dolgokat.

Elmondtad a testvérednek, milyen helyzetben vagytok most? kértél tőle segítséget, vagy várod, hogy a kisujjából szopja ki, bajban vagytok. És biztos nem azért mesél neked ilyen dolgokat, hogy megbántson, nem gondolom, hogy bunkó lenne, csak neked most azért fájnak ezek, mert szorult helyzetben vagy. Rólad sem feltételezem, hogy a családotokban bárkitől is irigyelnél bármit. Jobb napokat kívánok nektek! (N)

2016. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
más néha egy drágább ajándék mint napi szinten ettetni ruházni x gyereket sokkal többe kerülne
2016. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki a saját életéért felelős, nem panaszkodni kell, hanem tenni azért hogy jobb legyen. Mondom úgy hogy én is éheztem! De meguntam, felkeltem és küzdöttem, most pedig igen jól élek. A testvérem csinálja azt amit te, de tenni nem hajlandó semmit, inkább panaszkodik.
2016. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!