Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül miért oké...

Családon belül miért oké ingyen bébicsőszködni?

Figyelt kérdés

jó, nem azt mondom, a nagyszülőknek biztosan öröm vigyázni az unokákra alkalmanként.

de más távolabbi hozzátartozó esetén miért hiszik azt a szülők, hogy ingyen vigyázni fognak rendszeresen a gyerekükre? szerintem nagyon pofátlanság.

néha-néha oké. de ha heti rendszerességel le kell passzolni a gyerekeket, akkor illene a másik felet megkérdezni, hogy neki nem -e gond, meg nem kér -e érte juttatást?

ti mit gondoltok? esetleg hogy lehet ezt finoman felhozni a családtagoknak, hogy nem vagyok ingyen bébi csősz?


2016. jan. 15. 12:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%

a kerdes az hogy milyen szintu rokonsagrol van itt szo.


ha a testveredre kellene vigyaznod, akkor az teljesen normalis, nyilvan egy csaladon belul felosztjak a feladatokat a csaladtagok kozott.


Ha mondjuk a masodunokatestvered gyerekere kellene vigyaznod rendszeresen, az mar mas tema.

2016. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%

Kije vagy a szülőknek vagy a gyereknek? Ez azért lényeges infó lenne.

Ha nem tudod vagy nem akarod vállalni, akkor utasítsd vissza.

2016. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg egyáltalán nem az a lényeg, hogy a kérdező kije a szülőknek. Ugyanis tök teljesen mindegy a rokonsági fok, gyerekfelvigyázásra senkit nem kérünk meg rendszeresen annak akarata ellenére. Ha neki ez kényelmetlen és az idejét rabolja, nem lőcsölhetik rá heti rendszerességgel, akkor sem, ha történetesen a testvére gyerekei. Ezt az embernek látnia kell szerintem, pláne a szülőnek dolga felmérni, nagyon kellemetlen lehet a szívességet tevő félnek, ha anyuka-apuka ezt magától nem veszi észre és neki kell szólni. Nálunk a fiúk között nagy a korkülönbség és természetesen felosztjuk a teendőket itthon, de nem használom a 16 éves fiamat sem állandó bébicsősznek a 7 éves mellé, hogy teszem azt moziba menjek. Nyilván ha bevásárolok, dokihoz megyek, illetve alkalmanként(nem rendszeresen) ha elmegyünk egy vacsorára este, akkor megkérem. Ez esetben is megkérdem van-e programja és nem gond-e ez számára. mert az addig oké, hogy vigyáz az öccsére, de kamasz, nem az a dolga, hogy felügyelje helyettem/helyettünk állandó jelleggel. Van egy közeli barátunk lánya, aki besegít néha még ebben, Neki természetesen fizetek, bár az istennek sem akarja sosem elfogadni. Magyarán nekem a pofámról leégne a bőr, ha folytonosan másra traktálnám a gyereket, mintegy természetes jelleggel. Ez csak és kizárólag addig várható el ingyen és bérmentve, ameddig örömet okoz az együtt töltött idő és nem pedig bosszúság forrása, továbbá nem azt éreztetik a segítő féllel, hogy még ők tesznek szívességet, amiért ráhagyják a gyermeket, sőt egy idő után a legnagyobb természeteséggel ezt el is várják. Anyukám is vigyáz a kisebbikre néha, nyilván nem pénzért, de rá Neki sem sózom oda minden hétvégére. Visszakanyarodva az elejére, ez a kamaszoknak, fiataloknak, általában amúgy is teher, nem pedig öröm forrása, tekintettel kellene lenni mindenkinek a másikra szerintem.
2016. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nem volt természetes A férjem unokaöccse rendszeresen heti két nap 3-4 órát vigyázott a kisfiamra. Mi óradíjat fizettünk neki.
2016. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Itthon dolgozok. Az ő szemükben olyan, mintha munkanélküli lennék.. Sokszor kérdezés nélkül beállít a gyerekkel és órákra ott hagyja... És ha mondom, hogy dolgozok akkor csak nevet, hogy majd megcsinálod, úgyis itthon vagy....

De nekem az a pár óra amíg itt van a gyerek, kiesik. Magam osztom be a munka időm, de szeretek napköziben mindent letudni, hogy este a párommal legyek. De ha itt van napközben a gyerek akkor nem tudok haladni, aznap késő estig dolgozhatok.. De ismétlem a családom szerint ez nem munka.

Amúgy fordítok és skypon tartok órákat. Volt már, hogy idehozta a gyereket(kérdezés nélkül). Nekem órát kellett tartanom fél óra múlva. Mondtam hogy nem fog menni, nem mondok le 3 embert, akik fizetnek nekem az oraert... És megsértődött és elment.. Ja és a hátam mögött elhordott mindennek.. Szerintetek ez korrekt?

De ha megkerdezi se sok kedvem van már állandóan a gyerekre vigyázni. Még ha fizetne érte oké, de amúgy már tele a hócipőm. Testveremrol van szó.

Ti mit tennétek?

2016. jan. 15. 12:50
 6/35 A kérdező kommentje:
A való életben nem vagyok olyan határozott, nehéz kiallnom magam mellett. De most itt lenne már az ideje. Csak tudom, hogy én leszek a szemét megint a családban, hogyha pénzt kérnék érte. De arról nem is beszélve, hogyha itt a gyerek mindig eszik is, kér csokit meg üditőt követeli, hogy bontsunk. Az anyjának egyszer nem jutna eszébe hozni egy kis rágcsát a gyereknek amíg itt van... Szóval tulajdonképpen én fizetek érte, hogy vigyázhatok rá.
2016. jan. 15. 12:55
 7/35 anonim ***** válasza:
28%
Közöld vele, hogy csak akkor vállalod ha előtte telefonon megkérdezi, hogy okés a dolog. Szerintem ez a minimum. Pénzt kérni viszont bunkóság testvértől szerintem.
2016. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem oké. Még testvérre sem igaz feltétlenül, főleg ha a nagyobbik már a saját életet él. Nem szeretem, mikor sokan így gondolkodnak, hogy majd a saját hozzátartozóikon fognak spórolni, ingyen lepasszolni valahova a gyereket, amíg éppen nem érnek rá (teljesen lényegtelen milyen indokkal). Ha nem lenne erre lehetőség, akkor fizethetnék a bébiszittert, úgyhogy márcsak minimális hálaként valamiféle ellonszolgáltatás járna, nem feltétlenül pénz, lehet bármi (pl. aznapra visznek készételt mindenkinek, vagy cserébe átvállalnak valamilyen házimunkát, bármi szóba jöhet szerintem) főleg ha ez rendszeres. Ha csak úgy hozzádvágják a gyereket minden héten, kérdés-hála nélkül (a jaj kösziköszi kedves gesztus, csak nem jó semmire) az csak kihasználás. Hogy a francba lehet úgy indítani a gyerek-projektet, hogy már alapjáraton is úgy állok hozzá, jogy majd xy biztos sokat segít? (Igen, lehet számítani a rokonságra, de nem alapozni - két külön dolog.) Akkor mondjuk xy-t is meg kéne kérdezni, hogy készen áll-e a kölökre :D Én a helyedben beállítanék egy nagy kupac vasalatlan ruhával, hogy bocsi most a héten nem érek erre rá, át tudod venni? Köszi! És amíg feldolgozzák a történéseket, gyorsan lelépnék :D (Nyilván nem azokra a szitukra gondolok most, mikor az otthon élö tizenévesre rábízzák a kistestvért.)
2016. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
98%

Határozottan közölném a testvéremmel, hogy nem nekem szülte a gyereket, hanem magának, és lehet keresni mást, akinek lepasszolja. Túl ment azon a határon, ahol még elvárható az, hogy szívességből vigyázol rá.

Neked ez anyagi kiesés, ellehetetleníti a munkádat, felforgatja az egész életedet.

Nem vagy köteles vigyázni a gyerekre, és kész.

Mi az, hogy megmondod, hogy most nem alkalmas, és röhögve ott hagyja??? Ha iskolában tanítanál, oda is bevinné a tanórára? Elvégre plusz egy gyerek elfér a többi közt.

Cserélj zárat, hogy ne tudjon bemenni, és akkor engedd be, ha épp ráérsz.

Külön laktok gondolom, bár se a korotok, se más nem derül ki ebből.


Nekem is van lánytesóm, illetve van nagymama is, de soha nem vinném át úgy a gyereket, hogy nem kérdezem meg őket előtte. Ha ráérnek, akkor örülök, és megköszönöm, ha nem, akkor így jártam. Megoldom másképp. Egyébként a legtöbb dolog akkor is remekül elintézhető, ha viszem őket magammal.


A finom célzás nálatok már nem fog menni, már rég túl vagytok ezen a szinten. Az is finom célzás, hogy fél óra múlva órát kell tartanod. Az viszont a hab a tortán, ha nem vigyázol a kicsire, még el is mond mindennek.

Én biztos gondoskodnék róla, hogy legyen oka panaszkodni. Elég temperamentumos típus vagyok. :)

2016. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Ez esetben viszont pofátlanul kihasználnak. Más megoldás nincs, ha nem akarsz nyíltan konfrontálódni, akkor kezd el elhárítani a dolgot, ha beállít, mond hogy éppen elmész itthonról, beteg vagy ilyesmi. Ha szerencséd van előbb-utóbb lekopik rólad, bár a személyes véleményem hogy a békés megoldással elkéstél. Ha nyugalmat akarsz magadnak, akkor szájhúzás lesz a vége.
2016. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!