Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom finnyás, anyám meg...

Barátom finnyás, anyám meg nem bírja nézni. Enyhíthetek valahogy ezen, vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Szóval anyám nagy konyhatündér, eszméletlen jól főz, imádom majdnem minden ételét, viszont nagyon nehezen viseli el a kritikát. Azt sem lehet elmondani neki, ha elsóz valamit, mert felháborodik rajta.

A párom pedig eszméletlen finnyás. Ha egy kis csontot, porcot, vagy bármi fura dolgot talál a kajában, már túrja az ételt/hányingere lesz/öklendezni kezd/ stb. Nem tehet róla, nem bírja.

Fogásokból is kevés dolgot szeret, mert évek óta nem evett normálisan elkészített ételt. Az anyja rendeli a kaját valami színvonalon aluli étteremből, csak hétvégén főz, és akkor is húslevest, és rántotthúst, vagy spagettit. Csak azt. Nem vicc :D És csak hétvégén. Vagy esetleg pizzát rendelnek, ami még a jobbik eset.


Szóval a lényeg, hogy mikor néha napján lejönnénk hozzánk, anyám már hangoztatja, hogy nem fog külön főzni, meg ő nem nézi végig ahogy a párom túrja az ételt. A barátom soha nem tett megjegyzést az ételre, egyszerűen, ha nem volt olyan amit szeret, szólt nekem, hogy inkább enne egy szendvicset, vagy valamit. Totál diszkréten. Általában előre szólok itthon anyámnak, ha jövünk, és akkor olyan menüt állítunk össze, amit mindenki szeret. Anyám viszont ezt szóváteszi néha.

Én csak próbálom a konfliktus lehetőségeket minimálisra csökkenteni, ezért kérem, hogy "x" kaja legyen, mert azt mindenki szereti, és talán nem lesz vita belőle.


Van valaki hasonló cipőben mint én? Lehet ezen enyhíteni valahogy? Barátomat is próbálom rávenni különböző ételek megkóstolására, de az anyja olyan szinten elcseszte ilyen téren, hogy ha összeköltözöm vele, az elejétől kell kezdenem főzés terén mindent, és így tágítani a menüt folyamatosan... elég nehéz eset..


Bocsánat a kisregényért, bunkók kíméljenek, ha nem világos valaki kérdezzetek, ne vagdalkozzatok :) Köszi :)


2014. szept. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
34%
Dehogynem tehet rola! De a békesség kedvéért kérd meg anyádat, hogy ne lássa vendégül. Barátod meg egye a sz-rt, ha neki az kell. Háény évesek vagytok?
2014. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
71%
Hát az a helyzet, hogy felnőttként már nem lehet mindent a szülőkre fogni. Én is tapasztaltam már ilyesmit, az én párom is finnyás a családunk (és minden más ismerősünk) ízléséhez képest. Felnőtt ember, vegyen erőt magán, és ne turkáljon az ételben. Olyan étel nincs, amitől meg fog halni, nyugodtan megehet új dolgokat. Ez olyan dolog, amin lehet változtatni, az anyóssal való kapcsolat viszont olyan marad, amilyenné tette. Konyhatündér anya nélkül is éretlen dolog, amit csinál. Mindenkinek van néhány étel, amit nem eszik meg, és néhány, amit nagyon szeret. A többit pedig semleges, és nem hiszem el, hogy egy felnőtt férfi képtelen legyen erőt venni magán. Ő egyszerűen ezt szokta meg, és ameddig nem muszáj, nem változtat, pedig képes lenne rá. Egyébként szendvicset kérni is ugyanolyan bántó, mint turkálni az ételben. Nyilván anyád nem azért van kiakadva, mert 1-2 alkalommal eljátszotta ezt, hanem mert mindig. Pedig nem az ízlését kell elsősorban átformálni, hanem a hozzáállását.
2014. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
78%
Ha az anyja nem főz rendesen, annál jobban kellene értékelnie a rendes ételt. Anyukádnak igaza van. Miért gondolod, hogy neked kellene újra főzni tanulni, egy pasi miatt, akinek semmi ízlése az ételekhez? Mert ok, van, hogy mindent nem szeretünk, de ez a fajta finnyásság már abnormális amit leírsz. Egyen mannát, ha semmi nem tetszik! Anyukád helyében tojnék rá, mi tetszik neki, mi nem! Ha pedig összeköltöztök, főzzön ő, de úgy, hogy neked is tetsszen, és változatos is legyen, és vendégeket is lehessen hívni, akik nem olyanok, mint ő.
2014. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

Másodiknak, harmadiknak köszönöm a választ, az első jobban tette volna ha befogja.

Igazatok lehet, tudna ő változtatni, de hirtelen nem, csak fokozatosan. Csak a pillanatnyi konfliktusokat akarom minél jobban elkerülni azzal hogy inkább olyan kaját kérek amit ő is szeret.

Az újrakezdést főzés terén nem arra értettem, hogy újra megtanulok főzni, hanem hogy folyamatosan újabb és újabb dolgokat etetek meg vele, olyat is amit jól elkészítve még nem evett sosem.

2014. szept. 30. 21:10
 5/63 anonim ***** válasza:
51%

Én megértem a barátodat, szintén finnyás vagyok sajnos, pedig nem jó kedvemből csinálom... Én már kicsiként is ilyen voltam, anyámék egyszer megpróbáltak "éheztetni", 2 napig bírták, de inkább nem ettem, minthogy megegyem azt, amit nem szeretek. Sajnos én is öklendezem, ha olyan ételt kéne a számba vennem, amit nem szeretek :( Mondjuk én olyan szinten könnyebb eset vagyok, hogy ha kisütnek nekem egy szelet húst, azzal simán elvagyok, nem érdekel a csont/porc (ha csak nem vadhús, mert azt elvből nem eszem meg). De pl. a zöldborsó főzeléken kívül nem vagyok hajlandó más főzeléket megenni, mert kihányom. Ezt tetézte az, hogy anyám sz*rul főz, nem is kicsit. A párom családja először nehezen tudta benyelni, most már talán a főzésmániás nagynénin kívül megbékélt vele (ő rendszeresen megjegyzéseket tesz, de nem érdekel), hogy a fiúk egy ilyen finnyás lányt vett feleségül.

Sajnos kérdező, ezzel nem tudsz mit tenni, vagy megbékél vele idővel anyukád, vagy a párod ne egyen nálatok. Megváltoztatni már nem nagyon fogjátok, legfeljebb pár étellel többet fog megenni, de biztos nem lesz belőle "mindenevő"...

2014. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is hasonló párom van, de ebből nem volt eddig gond. Anyu is figyel, hogy olyat főzzön, amit ő is megeszik (ez nehéz, mert szinte csak a rántott hús az, de abból is csak a karaj), de olyan is van, hogy inkább én is főzök itthon valamit és azt is visszük magunkkal, hogy biztosan legyen mit ennie. De ebből nincs sértődés, egymás hülyeségeit el kell fogadni minden szó nélkül, szerintem így kéne. Szóval anyudban van a hiba, ha szóvá teszi. Nekem sincs itthon kedvem minden nap rántott karajt enni, szóval sokszor olyat főzök, ami nekem jó és olyankor párom eszik rántottát vagy szalámis kenyeret. De nem sértődik meg egyikünk sem és nem piszkáljuk egymást ezzel.
2014. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
34%
Nem anyucira kellene fogni, hogy miatta lett finnyás a pasi, hanem inkább értékelje a rendes ételt. Az egy dolog ha valaki nem eszik meg mindent, de szerintem az a minimum, hogy ne turkáljon meg öklendezzen látványosan, ha főznek rá és kaját tesznek elé. Őszintén? Én biztos nem költöznék össze vele, vagy ha mégis, akkor főzzön magának, a saját étkezésemet megoldanám egyedül.
2014. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm a választ neked is :)

Igazból én nem értem ezt a finnyázás dolgot, én amit kevésbé szeretek azt is benyelem valahogy, nagyon kevés étel van amitől felfordul a gyomrom. Pl. a spenót :D

Barátomat is furcsálom, igyekszem kicsit változtatni a hozzáállásán, de ha itthon vagyunk, nehéz mindig hárítani a villámokat...

2014. szept. 30. 21:16
 9/63 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem elég furcsa dolog lenne rávenni egy felnőtt embert, hogy olyasmi egyen meg, amit nem szeret! Ez majdnem olyan, mintha rá akarnánk beszélni, hogy szeresse a pasikat a nők helyett. Nem lehet senkire ráerőltetni, amit nem akar!!!!
2014. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, nem az a cél, hogy mindenevő legyen a fiú. A mindenevő és az ennyire finnyás között még bőven van lehetőség, nem csak ez a két véglet létezik.
2014. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!