Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetné rám a gyerekté...

Miért erőltetné rám a gyerektémát amikor félek a felelősségtől?

Figyelt kérdés
Munkàmban, az életben bàrhol. Nem szeretek semmiért felelősséget vàllalni, pl. munkahelyeket otthagyok. Miért erőlteti ezt a gyerektémát amikor jól megvagyunk? 30/N
2016. jan. 25. 18:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Mert neki fontos és nem igazán érdekli a véleményed, nem hiszi, hogy tényleg nem akarod, ilyesmik.

Szerintem sokkal logikusabb tőle kérdezni.

2016. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kérdeztem. Próbálok felellőségteljesebb lenni, de nem tudok. Az,hogy egy gyerekről gondoskodjak ijesztő, és annyira behatárolja az időmet,életemet.
2016. jan. 25. 18:35
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Mert az embereknek ez az egyik legfőbb témája, ami alapvetően meghatározza az életét, a gondolkodását, a terveit: legyen gyerek vagy ne legyen?


Ki erőlteti rád? Párod? Szüleid?

És te? Megmondtad kerek perec, hogy "nem akarom" vagy hárítasz?

Ha a párod, akkor teljesen érthető, mert ha "húzod az időt", az nem fair vele szemben, mert végül túl idős lesz hozzá, hogy új párt találjon, akivel még vállalhat gyereket, így megfosztod őt a lehetőségtől.

(Egy ismerősömnek 9 évig mondta a párja, hogy "majd akarok gyereket", mire előállt vele, hogy mégsem:S - más kérdés, hogy az illető előbb is észbe kaphatott volna)

Ha a szüleid, akkor biztos jó szándék vezeti őket, de semmi közük hozzá.


Viszont nem ideális, hogy ennyi idősen irtózol a felelősségtől, legyen szó egy fikusz locsolásáról vagy egy gyerek felneveléséről, mindegy.

2016. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 gömbicica ***** válasza:
13%

30 évesen pedig az embereknek benő a feje lágya :( :( bocsánat : :(

most nem éppen gyerektémára kihegyezve értettem, de hogy egy feladatért amit a munkahelyeden Rád biznak ne vállalj felelősséget??? hát ez vicc :( :(


marha jól meglehettek :( :(


nem tudom hogy milyen gyerekkorod lehetett :( :( de férfi lennék, 99,99 %, hogy hátam közepére nem kivánnálak :( :(


ennyire későn érő tipus nem lehetsz :(

Neked valóban nem való semmi :( de még magadnak saját magad sem :( ha az életben semmiért nem vagy képes felelősséget vállalni :( :(


ilyet még nem is hallottam .( :( -tényleg ne haragudj :( :(

2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tud ráderőltetni semmit, amit te magad nem akarsz. Ha nem akarsz gyereket - bármilyen okból, még indokolnod sem kell, mert senkinek semmi köze hozzá -, akkor nem lesz gyereked. Neki is jobb lesz, neked is.


Mit kell ezen tovább ragoznod?


Elhagy a párod? Na és? Majd keresel olyat, aki szintén nem akar gyereket és boldogan fogtok élni, mint oly sokan.

2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy nem vállalok a munkahelyi feladatokért felelősséget? Szerinted aki nem végzi el a feladatàt mennyi ideig marad egy helyen?Te nagyon értelmes, arra utaltam ha nem tetszik otthagyom, felmondok.
2016. jan. 25. 18:50
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Félreérthető voltál azért, valljuk be. A "ha nem tetszik, felmondasz" az OK, én is ilyen vagyok. Attól még ha vállaltam volna, ha nem, a munkámért én voltam a felelős, sőt, de ezt hagyjuk.


A jól magvagyunkból arra következtetek, hogy a párodról van szó.

Közöld vele, hogy NEM és ne maceráljon. Ha nem érti, akkor ne legyél vele, mert ez nem élet, hogy magasról teszünk a másik döntésére. Vagy csináld máshogy, ki vagyok én, hogy a saját gondolkodásomat rád erőltessem :)

Engem nagyon irritálna, hogy nem tiszteli a saját életemre nagyon kiható dolgokbeli döntésemet...

2016. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 gömbicica ***** válasza:
33%

én ugy érzem normális életet élek.

nem félek felelősséget vállalni a tetteimért, gyermeket is neveltem munkámat is elvégzem.


Te irtad:



"Miért erőltetné rám a gyerektémàt amikor félek a felelősségtől?


Munkàmban, az életben bàrhol.


Nem szeretek semmiért felelősséget vàllalni, pl. munkahelyeket otthagyok."


szövegértési nehézségem lenne? :( :( fenébe :( :(

2016. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne végre beszélni, hogy egyszer majd akarsz e gyereket, vagy nem. Ha semmiképpen nem szeretnél, ő pedig igen, akkor be kéne látni, hogy nincs értelme a kapcsolatotoknak, mert valamelyikőtöknek túl nagy áldozatot kell hoznia.
2016. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy felnőtt vagy. Ennyi smiley, alapján.
2016. jan. 25. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!