Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel anyukám...

Hogyan dolgozzam fel anyukám halálát?

Figyelt kérdés

7 éves voltam amikor rákos lett anyukám és pillanatok alatt elveszítettük sajnos most 21 éves vagyok(lány)

Én már csak a rosszra emlékszem a kórházra ahogy látom kopaszon sírni ahogy fogja a kezem utolsó nap és azt mondta ne féljek minden rendben lesz semmi más nem rémlik sajnos még a hangja se jut eszembe és olyan bűntudatom van emiatt kis koromban elég könnyen viseltem nem fogtam fel igazán aztán ahogy teltek az évek senki se hozta és hozza szóba a mai napig senki nem beszélget velem róla senki nem mesél történeteket csak annyit szoktak mondani hogy nagyon hasonlíttok rá

ahogy idősödöm egyre jobban érzem hogy hiányzik az életemből milyen jó lenne ha itt lenne mennyi minden máshogy történt volna és egyre erősebb ez az érzés és nagyon szükségem lenne egy anyukára akire számíthatok akivel megbeszélhetem a problémáimat bátyámmal és apámmal nőttem fel aki alkoholista lett rájuk se számíthatok igazán

egyszerűen annyira egyedül érzem magam

nem tudom mit tegyek

valaki aki hasonló helyzetbe van tudna segítteni ?


2016. febr. 2. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagymamád?biztos sokat mesélne róla
2016. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sajnállak, szörnyű lehet női példakép nélkül felnőni, de nagyon erős vagy, ugye tudod?! Nehéz elfogadni a halált, de gondolj abba, hoy neki jobb és segíti az utad, nem vagy egyedül! Ő vigyázz rád! És ez nem egy kisgyermeket vigasztaló szöveg, ez így van!
2016. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is az anyukám halt meg még tíz éve. Bevallom még mindig egy kicsit gyászolom és nem tudom túltenni magam rajta:(

Most egyedül lakom a bácsikámmal németben. Se tesóm,és a faterom is lelépett mert nem kellettem neki ahogy anyám se.Tudom milyen érzés a tied, és őszintén sajnálom hogy elveszítetted.

2016. febr. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha 14 eve tortent es ugy erzed hogy meg nem dolgoztad fel akkor pszichologus tud legjobban segiteni.


A tulelok buntudata is gyakran elofordulo dolog.


Ha pszichologushoz nem tudsz / akarsz menni akkor konyveket erdemes megnezni, amik ezzel foglalkoznak.

2016. febr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel elég sok idő eltelt a halála óta és te úgy tűnik, nem tudsz ezen túllépni, azt jelenti, hogy nem gyászoltad meg. Ezt már szakemberrel kéne megbeszélned.
2016. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

1- pszichológus > komolyan, mielőtt tönkremész

2 - kérj meg valakit, hogy beszéljen veled róla


Nekem is meghalt édesanyám, már 13 éve, de ő nem engedte, hogy bemenjek hozzá - pontosan amiatt, hogy épen emlékezzek rá, ne nagybetegen.

2016. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én Édesanyám 12 éve ment el, 22 éves voltam akkor, hasnyálmirigy rákban hunyt el, és sose felejtem el azt a 3 évet amivel a betegsége telt.Sokáig azzal keltem és feküdtem, hogy gyászoltam, sokat sírtam, ki jártam a temetőbe hozzá és hittem a lélekvándorlásban, abban, hogy valahol velem maradt vagy visszaszületik. Lehet, hogy egy pszichológus ettől a falra mászna de nekem ez segített. Aztán férjhez mentem és megszületett a gyermekünk. Ő a mindenem, már nem fájdalommal telnek a napjaim hanem rohanással és most is nagyon hiányzik az Anyukám, de előre kell néznem, felnevelni a gyermekünket és mindent megtenni azért, hogy minket ez a betegség ne érjen el, az együtt töltött időt pedig minél tartalmasabban tudjuk eltölteni. n az Édesanyám halálával az egész családomat elveszítettem mert ő volt az összetartó erő, és büszke vagyok az új kis családomra, mert voltam egyedül és tudom, hogy számomra nagyobb érték nincs. Próbálok jó anya, szülő lenni és néha picit nagymama is, minden jó tulajdonságomat a nevelésének köszönhetem.Még annyit hozzáfűznék, hogy ha fáj a lelked, akkor kényeztesd, csináld amit szeretnél, ami érdekel, ha szomorú vagy, olvass vagy nézz egy filmvígjátékot, tarts kutyát, sétálj vele sokat, persze ezt példaként írtam, ezek az apró dolgok segíthetnek.
2016. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, az én édesanyám is rákban halt meg, 7 éve. Bár én már felnőtt voltam, de nagyon hiányzik a mai napig. Főleg most, hogy babát várok. Tulajdonképpen mindenkim meghalt, és csak a páromra számíthatok, vele beszélem meg az olyan dolgokat is, amit anyával kéne.

Most, hogy babát várok, végre lesz családom, lesz akinek szüksége van rám, lesz akivel olyan szoros a kapcsolat, mint annó anyukámmal volt.


Ne add fel, az élet előtted áll. Nehéz az életed, de egyszer éljen még a te időd. Lesz egy férfi az életedben, aki melletted áll, lesz gyereked, lesz családod.

2016. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#5

Ezen mit értesz: "nem gyászoltad meg"?

Ismeretleül, látatlanban hogyan tudod megitélni más, bárki gyászának mélységét?

Nem segítés, ha lelkiiismeret-furdalásba, bűntudatba hajszolod bele a kérdezőt! - hiszen nem követett el semmi rosszat!

.

A kérdezőhöz:

sajnos, a tényeken már változtatni nem lehet.

7 éves korra visszameőleg már vannak emlékei az embernek. Emlékezz is, hiszen feledni úgysem tudsz te sem.

Egészen biztosan vannak Édesanyáddal töltött időkről szép emlékeid is. Azokat vedd elő, a rosszakat esetlegesen, akkor is csak módjával.

Az igazi gyászt csak egyféleképp lehet feldolgozni:

nem a rosszra kell emlékezni, hanem a szépre-jóra és örülni kell annak, hogy mindez a szép és jó megtörtént!

.

"...sajnos még a hangja se jut eszembe..."

Lehet furcsa, de kénytelen vagyok azt mondani: ennek bizony örülnöd kell. Ha emlékeznél sem lenne változás, viszont gondolj bele, milyen rossz lenne, ha hasonló hangot hallva az utcán Édesanyádat keresnéd - sehol nem találva!

Emlékezz a szépre, a rosszakat hessegesd el!

2016. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok rengeteg erőt adtatok

Én is 8 hetes kismama vagyok valószínű ezért is erősödött fel bennem ez az érzés

voltam orvosnál ezzel kapcsolatban de itt ahol lakom nem foglalkoznak velem bementem a kezembe nyomott 1 frontin receptet és sétáltam is ki kb ennyi volt

nagymamáim és nagypapáim is elmentek sajnos

magam maradtam és próbálok erős maradni de egyszerűen mindig bennem lesz egy üresség amit senki és semmi sem pótolhat

ha a baba megszületik talán könnyebb lesz és róla szeretném elnevezni ha kislány lesz szerintetek jó ötlet ?

A párommal se tudok beszélgetni erről nem valami megértő és megmondom őszíntén barátokkal se szeretek erről beszélni nem szeretném ha azt éreznék sajnáltatom magam

inkább megkűzdök egyedül mint egész életemben

2016. febr. 2. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!