Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem / dolgozzam fel...

Hogy kezeljem / dolgozzam fel hogy anyukám meg fog halni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 20 éves és anyukám rákos lett... Az orvosok szerint végstádium és maximum 2 hónapja van hátra. Itthon van én ápolom de már nem igazán tud magáról és szinte magatehetetlen. Ő az egyetlen élő rokonom születésem óta és a gondolatba majd belehalok hogy nem lesz velem. Hogy lehetne ezt neki is és nekem is könnyebbé tenni? Túl vagyok egy ideg összeroppanáson és nem tudom hogy fogom viselni ha elmegy. Hogy tudnám könnyebben feldolgozni? Fel lehet ezt egyáltalán dolgozni? Kinek mennyi ideig tartott?
2015. jún. 26. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sajnálom, együtt érzek veled.

Mindenképpen kérd szakember segítségét, ne vergődj egyedül a terhed alatt. Akár mármost kezdd el látogatni a pszichológust.

Kitartást és erőt kívánok.

2015. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Hospice-ban dolgozó pszichológussal érdemes felvenni a kapcsolatot, mind a kettőtök számára sok segítséget nyújthat!
2015. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sajnálom, együttérzek veled..

minden tisztelet a tiéd, ha otthon ápolod..

nem lesz könnyű, sőt nagyon nehéz lesz..

DE amíg vele,-mellette vagy nem mutathatod, adj erőt neki és fogd a kezét, könnyítsd meg angyallá válását..

csak az fog nyugtatni, hogy megszűnnek szenvedései..

aztán a gyász ideje jön, erre is időt kell hagyni magadnak.. és tudni fogod, hogy mindig veled marad édesanyád.. erőt kívánok neked!

2015. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Hiszek a reinkarnációban. Nekem ez az előadás nyújtott segítséget: https://www.youtube.com/watch?v=KWhdP_-K-Mk
2015. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Én is azt tudom javasolni, hogy fordulj hozzájuk, az ápolásban is segítenek, pszichés vezetést is nyújtanak. Sok erőt kívánok, és együttérzésem.

2015. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon nehéz feldolgozni, és ilyen fiatalon még nehezebb.

Nme is tudok mit mondani. A sokkon fél 1 év után túl leszel talán, de igazából sohasem.

Hol laksz? Vannak csoportok nagyobb városokban, ahol a gyászt lehet feldolgozni.


Nagyon őszinte részvétem. Tegyél meg mindent, hogy Anyukádnak könnyebb legyen, bár ez már orvosi probléma, és biztos nem szenved fizikálisan. Erőd lesz, mert mindig van. Viszont arra készülj fel, neked akkor fog jönni az összeroppanás, amikor távozik ebből a világból. Most leköt az ápolása, és hirtelen semmi nem lesz. Rettentő vegyes érzelmek fognak akkor rád törni.

Jó lenne, ha tudnál beszélni szakemberrel, aki segít feldolgozni.

2015. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom és tudom ez egy olyan dolog az életben, most majd a tiédben, amit sosem akar az ember, hogy megtörténjen. De sajnos az élet nem csak a szép és jó dolgokról szól, hanem az ellenkezőjéről is.

Az idő ami gyógyírt hozhat ha más segítség nincs, nem tudjuk, hogy szakember vagy lelkész lenne jobb vigaszt találni, gondold át, de ahogy írod, valakire szükség lesz, te neked kell eldöntened.

2015. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
Én nem adnám fel a helyedben.van egy nagyon hatékony módja a rák kezelesenek a szénhidrát mentes diéta. Ha 2 hónapig sikerülne eszerint etetned anyukadat lehet visszafejlodne a rák!! Olvasd el ezt a könyvet benne van a diéta is: johannes f coy,maren franz: az új rakellenes táplálkozás
2015. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Előző vagyok a kemot vagy sugárkezelést pedig hagyja abba mert nagyon sok beteget az öl meg! Próbálja meg csak az étrendet és mellé rengeteg vitamint! Vitaminhiány.hu
2015. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Vitaminkiraly. Hu bocsi
2015. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!