Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halotti anyakönyvi kivonat?...

Halotti anyakönyvi kivonat? Nem találják az elhunyt édesapámat a rendszerben?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 hete hunyt el, februárban temeti az élettársa, akit én nem ismerek, nem tudok elérni. Árvaságit szeretnék igényelni, mivel még tanulok, de: Édesanya felhívta az anyakönyvi hivatalt, közölték, hogy nincs a rendszerben. Van egy féltestvérem, ő azt mondta nem változtatott nevet.

Holnap megyünk be személyesen...


Szerintetek mi lehet a probléma? Valamit odabent néztek el? Vagy nem akarták kiadni az információt telefonon keresztül? (A nő ajánlotta fel,hogy megnézi)



2016. febr. 2. 21:10
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
49%

Drága 58%os!


Lemondani csak az életében lehet a majdani oroksegrol. Ha már meghalt, akkor csak visszautasitani lehet. Nem x dolgot, hanem mindent egyben. Pozitívat és negatívat is. Olyan nincs, hogy a házat kerem, a hitelt meg nem. Legyen Pl van egy ingatlan, aminek az értéke 10 millió. A verzio: Van 20 milla tartozás a házon. Lehetőségek : 1, Visszautasitja az orokseget. Se ház, se hitel. 2, Elfogadja az orokseget, kifizetI a 10 millat- a ház értéke, eddig mehet a hitel is- és a másik 10 milla az állam vesztesége.

2016. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
29%

Már az idézést úgy küldik ki, hogy magyar, értelmezhető mondatok segítségével leírják benne, hogy a hagyatékin lehetőség van egyezségkötésre, nyilatkozattételre, az örökrészről való lemondásra.

Nem értem minek ezen vitatkozni.

2016. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen nem szerepel benne. Nem lehet lemondani, ha már meghalt az örökhagyó. Csak visszautasitani lehet..



Ez még a hitelrol: [link]

2016. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
29%

Ember, egész idáig arról ugattam, hogy a pozitív örökrészemről mondtam le (igen, lemondtam) a tartozásról nem mondhattam le, a gyermekeim miatt pedig vissza sem akartam utasítani.

Akkor most mit keversz?

2016. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
55%

Hát bmeg beszarok....

Te cikkeket lobogtatsz, én meg az idézést.

2016. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
0%

Drága,

először is eddig egy szóval se említetted a pozitív orokreszt, csak a tartozás hajtogattad. Másrészt nem lehet csak az egyiket visszautasitani, egyben megy minden. Harmadrészt továbbra sincs olyan, hogy lemondás, ha elhunyt az örökhagyó, akkor visszautasitas van. Menj aludni

2016. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
29%

Na most már tényleg fejezd be!

Olvasd vissza ezt a tetves oldalt, elsők közt ugattam el!

Gratulálok az értő olvasáshoz..

2016. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
29%
Az élet más területén is Ennyire kevered a sz...art? Olyan dolgokról dumálsz, amikről szó sem volt. Amikről meg volt, el sem jutott az agyadig.
2016. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
29%

És de bmeg, LEMONDTAM az örökrészemről. Benne van ebben a szájbabszott jegyzőkönyvben, EZEKKEL A SZAVAKKAL!

itt rohadhatsz el a gép előtt, ne tudd már jobban, mi a tököm szerepel a jk-ben!

Pontozgass szorgalmasan, elég primitív dolog, de csak hajrá!

2016. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!