Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halotti anyakönyvi kivonat?...

Halotti anyakönyvi kivonat? Nem találják az elhunyt édesapámat a rendszerben?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 hete hunyt el, februárban temeti az élettársa, akit én nem ismerek, nem tudok elérni. Árvaságit szeretnék igényelni, mivel még tanulok, de: Édesanya felhívta az anyakönyvi hivatalt, közölték, hogy nincs a rendszerben. Van egy féltestvérem, ő azt mondta nem változtatott nevet.

Holnap megyünk be személyesen...


Szerintetek mi lehet a probléma? Valamit odabent néztek el? Vagy nem akarták kiadni az információt telefonon keresztül? (A nő ajánlotta fel,hogy megnézi)



2016. febr. 2. 21:10
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
25%

9!


Ha életében nem érdekelt, akkor ha meghalt se akarok hasznot húzni a halálból. Ez akkor is áll, ha ő nem akarta a kapcsolatot. Mondjuk ez az én véleményem, nyilván nem kell így hozzá állni, lehet menni az arvasagiert is, meg az oroksegert is.

2016. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

Menj be annak az önkormányzatnak az anyakönyvvezetőjéhez, ahol a haláleset történt, és kérj egy kivonatot. Mindenkit ott anyakönyveznek, ahol elhunyt. HA édesanyád felhívta a hivatalt, esetleg tévedésből a népességnyilvántartó irodát kapcsolták, ahol az ügyintéző megnézte és ott már valóban nincs a rendszerben.

Előbb telefonálj oda és kérd az anyakönyvvezetőt.

2016. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

A hagyatékot ennyi idő alatt nem intézte el senki. Akinek a neve szerepel a halottvizsgálati bizonyítványon, azt a személyt az édesapád lakóhelye szerinti önkormányzathoz beidézik és jegyzőkönyvbe mondatják , hogy sorolja fel az elhunyt hozzátartozóit és a hagyatékot (ingatlanokat, ingóságokat). Ekkor kötelessége felsorolni apukád összes gyermekének nevét és címét. Valószínüleg az ügy jelenleg ott tart, hogy az idézést se kapta meg az élettárs. Telefonálj oda az édesapád lakóhelye szerinti önkormányzathoz , kérd a hagyatéki ügyintézőt és beszélj vele.

Ha van hagyaték, jogod van a törvényes örökségedhez.

2016. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Hol hunyt el édesapád, tudod, hogy melyik kórház proszektúrájára került?

2016. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Azóta sikerült elintéznem, bár ez egy nagyon hosszú procedúra volt, és csak úgy voltak hajlandóak segíteni, hogy az anyakönyvi hivatal vezetőségével beszéltem meg.
2016. ápr. 27. 09:59
 16/49 A kérdező kommentje:

Amúgy 9-es! Megkérdezhetem, hogy neked amúgy mi a franc közöd van ahhoz, hogy én akarok-e az örökségből vagy sem?

Te tudod, hogy én miért, milyen okokból kifolyólag nem tartottam hosszú éveken keresztül vele a kapcsolatot? NEM. Akkor megkérlek, hogy ne kotyogj bele más dolgába.

Mellesleg csak hogy tudd, nem az én hibámból nem tartottam vele a kapcsolatot.

+ Megnyugodhat kis lelked, mert semmi örökségem nincs utána, örülök ha a tartozását nem öröklöm meg! Ugyanis csak nekem tartozik kb 2 millióval! ;)

2016. ápr. 27. 10:03
 17/49 anonim ***** válasza:
0%
Halkan jegyzem csak még, hogy ma Magyarországon nincs negatív örökség, ergo a tartozás nem öröklődik
2016. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
13%

Kedves utolsó! Ezt történetesen nem jól tudod. A tartozás nemhogy örökölHETŐ, hanem öröklŐDIK! Nem opcionális a dolog. Ha lemondasz az örökségről, a tartozásról akkor sem mondhatsz le.

Ezt sajnos a legközelebbi forrásból tudom. Most örököltem meg egy 4 milliós tartozást.

2016. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
13%
Ha 4 millió tartozás örököltel, akkor minimum 4 millió 1 forint volt az orokseged. Magyarországon tartozás csak és kizárólag az örökség ertekeig lehet örökölni. Olyan nincs, hogy csak hitelt örökölsz.
2016. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
29%

Na, akkor még egyszer: Ha az örökségről lemondasz, a negatív tartozást akkor is megöröklöd. Ezt mondtam.

Egyébként de, ha valaki után minden örökség csupán a tartozása, azt is megöröklöd, mint egyenesági hozzátartozó. Ezt hozta magával a Ptk módosítás. Köszönöm az illetékeseknek!

2016. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!