Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én gondolom ezt rosszul?

Tényleg én gondolom ezt rosszul?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy bátyja és egy nővére,mindkettőnek van párja.Jól kijövünk egymással,viszonylag sűrűn találkozunk,családi ünnepeken mindig,illetve évente 1x-2x közösen megyünk nyaralni.

Tervezzük a lakásvásárlást mindhárman.Lenne egy olyan lehetőség,hogy egy társas házban egymás szomszédai lehetnénk a nővérével és a párjával.Én mondtam a páromnak hogy szeretem a családját,viszont nem szeretnék ilyen közel lenni se a testvéreihez,se a szülőkhöz,ez igaz az én családomra is.Nem arra gondolok,hogy több száz km legyen köztünk,de legalább 15 percnyi autókázásra legyünk.Egy nagyobb városban élünk,és nem értem miért kell egymás nyakára költözni.

Persze egyből én lettem a gonosz,a tapló,mert én nem is szeretem a családját.Párom azzal érvelt hogy legalább közel lennének,bármi van át tudunk menni,vagy ők jönni.Én pedig pont ezt nem szeretném.Bármikor át tudnának jönni,a nővére párja is jófej,de néha nekem kicsit sok,és van amikor nem veszi észre magát és már zavar.Én önálló életet szeretnék,ahol csak ketten vagyunk,de 15 percre egymástól így ha bármi van lehet menni a másikhoz.Engem az sem zavar ha hetente többször megyünk a családjához,de ez hogy szomszédok legyünk nem akarom.


Szerintetek kinek van igaza?Most tényleg én gondolkozom rosszul?Lassan kezdek kételkedni magamban is,másfelől rosszul esik a párom viselkedése.


2016. febr. 5. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem teljesen jól gondolod! 15 perc autóval semmi, ha valami SOS helyzet adódik, de az rég rossz, ha "papucsban" át lehet sétálni...
2016. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól látod a helyzetet. Az az egészséges ahogy te gondolod
2016. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki is nekem támadna hogy most azt várom mindenki nekem adjon igazat,nem!Véleményekre vagyok kiváncsi,ki mit gondol! :)
2016. febr. 5. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi évekig voltunk szomszédok a sógornőmékkel (párom nővére), nálunk ez jól sült el, ők is magánszférát akartak, nem jöttek át indokolatlan gyakorisággal, és sokszor jól jött a közelség, bevállaltuk egymás gyerekeit, ha kellett, meg ilyenek.


De nyilván ez csak akkor működik, ha minden fél egyformán áll a dologhoz, ha kételyeid vagy rossz érzéseid vannak ezzel kapcsolatban, akkor ne menj bele.

2016. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Működhet a dolog, de ritka. Nem kockáztatnám meg.
2016. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen egyet értek veled. Attól még lehet jó kapcsolatotok a testvéreivel, mert nem egymás mellett laktok..Sőt..

Nálunk a családban van erre példa. Apukám testvérei (3-an) egy kisutcában laknak, kb szembe egymással. Van aki igényelné már a kis privát szférát, de kb átjáróház mindegyikőjüknek a háza, kérdezés és kopogás nélkül csörtetnek be egymáshoz. Szerintem ez nem egészséges. Szép dolog a család, de én biztos nem hagynám, hogy minden nap nálunk tanyázzon valaki(előzetes megbeszélés nélkül). De ha meg zárnátok az ajtót, akkor ti lennétek a bunkók.Szerintem jobb megelőzni a konfliktusokat és nem egymás szájába költözni.

Én nem engednék ebben a kérdésben, elvégre lakást nem 1-2 évre veszünk.

2016. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Habitus, eletszemlelet kerdese. Az enyem a tiedhez all kozelebb, senki emberfiaval nem mennek ikerhazba, ha van valasztasom. Egyszer azt mondta nekem vki: " olyan messze szeretnek lakni a rokonoktol, h papucsban mar ne tudjanak atjonni hozzam". Tokeletesen igaza van. Szerintem. Tobb a hatranya,mint az elonye
2016. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Én is azt mondom, habitus kérdése. Ha téged zavar a közvetlen szomszédság, ezt meg kell érteni.

Viszont a legalább 15 perc autózásnyi távolságot marhaságnak tartom. Ha nem Bp-ről beszélünk, akkor (ha nincs forgalmi dugó) ennyi idő alatt a város másik végébe lehet eljutni. Reálisabb azt mondani, hogy másik (akár szomszédos) társasházban, vagy családi ház esetén legalább 1 ház legyen köztetek. Ha veszekszünk, ne hallják - nálam ez a elvárt távolság.

És a túl gyakran betoppanó testvérnek, sógornak meg is lehet mondani, hogy inkább magatok lennétek.

2016. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt szerintem is elfogadható, amit szeretnél, másrészt azért azt ne feledd el, hogy a párodnak is rosszul esik valószínűleg a te viselkedésed. Le kéne ülni és nyugodtan megbeszélni...
2016. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Reálisabb azt mondani, hogy másik (akár szomszédos) társasházban, vagy családi ház esetén legalább 1 ház legyen köztetek."


Az nem jó, aki ilyen átmászkálós, azt ennyi nem tartja vissza. Kell az a 15 perc.

2016. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!