Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekrol, akik szinte minden percuket munkaban toltik es semmilyen mas tevekenyseget nem csinalnak egesz eletuk soran? Szolni kellene neki vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés
Az egyik kozeli rokonom minden nap dologzik (hetvegen is). Nem ezzel lenne a baj, hisz sok mindenki kemenyen dolgozik, de nem tulzas az, hogy valaki meg a szabadidejet is a munkaban vagy munkaval tolti es egy szalmaszalat sem tesz keresztbe, hogy a szuleivel, testverevel evente egyszer talalkozzon legalabb? 40 eves, nincs parja, gyerekei, ezt sokszor meg is jegyzi nekunk, hogy nekunk bezzeg vannak gyerekek, o pedig egyedul el maganyban. O milliomos, 2 hatalmas haza van, 3 kocsija (egymagara!), de mindig panaszkodik, hogy nincs penze. Ne ertsetek felre. O dolgozott mindezert, szoval nem irigy vagyok ra, de az egesz csaladot kezdi zavarni, hogy mar majd' 20 eve egyetlen csaladi esemenyen sem jelenik meg, mert mindig a munkara, tovabbkepzesekre, diplomamunkaira hivatkozik. Semmi masrol nem lehet vele beszelni. Ha pedig feljon a csalad tema, megy az irigykedes, hogy de jo lenne neki is egy gyerek. Soha az eletben nem latogatott meg minket, mindig mi megyunk hozza es legalabb 6 honappal elotte be kell hozza jelentkezni, mert annyira elfoglalt az elmondasa szerint. A sajat testvere eskuvojere sem ment el emiatt. Mit tehetnenk, hogy legalabb az oregedo szuleivel picit tobbszor talalkozzon es egyszer o szakitson idot rajuk? Nagyon elizolalja magat a vilagtol. Szolnatok neki? Szerintetek ez nem tul sok mar? Azert ez nem lehet olyan jo, tartalmas elet vagy van, akinek ez igy jo?
2010. márc. 31. 23:01
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

én az "ilyen vagyok és kész" vagyok..


Na jolvan értem én, akkor szociopata vagyok és meleg. Jó erről a tényről tudni.

De honnan veszitek?, ezt szerintem ti sem tudjátok...

Én tudom ki vagyok, sőt a testvéred is tudja, a nagy családosok aki egymás seggét nyalják, nem fogják megérteni hogy miért valaki ilyen. Szociopata, meg meleg.. Mondhatom nem csak a kérdező, de az eggyik válaszoló is tanubizonyságot tett emberismereti tudásából.

Nem tudom, unatkoztok? Nekem van jegyesem stb, a családiakról annyit hogy, anyám hasonló mentalitással rendelkezett mint én, szerettem őt pont. De nem volt sosem érzelmes ember, úgy ahogy én sem, sőt nem pletykálkodott nem beszélt ki senkit sem, szerette azt hogy nem ajnározzák és látogatják, nagyanyám is ilyen volt, 92 éves korára, annyit nem akart elfogadni hogy vödörbe hozzak neki vizet.

Ennek ellenére, volt szeretet és odadás mindenki között, büszke és dologos emberek voltak, és nem bánom hogy ilyen vagyok.

Apai ágon elég nagymultú családból származom, mindenki diplomával rendelkezik, van köztük aki tévéből is ismerhetsz, sőt zongorista, és szinész. Családnevet nem mondok, maradjon titok.

De annyit elárulok hogy mindenki magázódik, apjával, annyával, én szerencsére már nem ilyen nevelést kaptam anyám miatt.

Erre mit mondanak a nagyokos szociopatások?, familypata?

Képzeljétek vannak olyan emberek a földön akik, még keményvágásuak, büszkék, és céltudatosak. Itt nem a pénzről van szó, vagy a társadalomban elfoglalat helyről. Sokkal inkább arról hogy nehéz egy ilyen embernek mint nekem is, házasodni stb, mert vannak elvárások, és tudom, hogy anyám, és apám gondolatba ott van és mit mondana? Kéremszépen, ez a tisztességes, és jóra való nevelés, mikor nem kell másnak a szemére vetnie a hibáit, hogy tudja rosszat cselekedett.

Nálad megtalálható ez a vonás? Javaslom gondolkodj, el mielőtt "szociopata"és "meleg" lessz valaki a szemedben.

Az egész családomra jellemző, hogy 35 éves kor alatt, nem házasodott senki, sőt későn is születtek a gyermekek. Anyám mikor szült majd volt 40, sőt nagyanyám 42 évesen szülte anyámat, apámékkal is hasonló volt a helyzet. Szóba nem jöhetett, gyermekes nő, vagy hasonló,

És ennek a foganatja, az lett hogy senki sem vált, csak a halál szakította őket szét. Mindamellett kései gyerek szülésnek, és házasságnak biztos anyagi jövője van, lehet sikeres életet élni, anyagiak is szorgosan alakulnak, nincs válás költözködés, ami tönreteszi és megkeseríti a család vállalást. De ez csak egy módja a sikeres életnek.

Pl.: Testvéred, nem tudom milyen nevelést kapott, de lehet hogy magától jött rá, és ez Inteligens személyiségre vall.

Tehát nem utál téged, vagy nem is "meleg szociopata", hanem egy kicsit elgondolkodott ember.

így a végére még annyit hogy nehéz így ismeretlenül véleményt alkotni, ez nem tény, hanem eggyik lehetséges útja hogy miért lehet valaki ilyen. Én magamból kiindulva fogalmaztam meg az állításomat.

Ez sem szentírás. De manapság, furcsán veszik az emberek, kivülállónak tünnek, olykor hidegnek és merevnek, sajnos.

De jómagam nem adom fel e gondolkodás módott, szép és hasznos hagyomány, ellenben a testvéreimnél visszájára fordult a hagyomány.

2010. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Jaj, de szeretem, mikor valaki igy kiforgatja a szavakat! Ki mondta, hogy te meleg szociopata vagy? Teny, hogy az illeto, akirol szo van, meleg, ezt mindenki tudja rola (o nyiltan vallalja), de en teged nem ismerlek, igy velemenyt errol mondani nem tudok. Engem a melegsege nem erdekel, nem zavar. El van fogadva, mert en nem csinalok ilyenekbol ugyet. Lathatod, hogy nem azzal inditottam, hogy ez vele a gond. Ez nem lenne problema. A szociopata szot pedig egyikotokre sem hasznaltam. Megkoszonnem, ha a frusztraciodat mason toltened ki, mert en meg az olyan embereket nem birom, akik irnak fut-fat, csak eppen a temahoz abszolut nem vag. Semmi okod sincs engem utalni, ilyen stilusban beszelni velem foleg, hogy semmit sem tudsz rolam.
2010. ápr. 1. 14:30
 33/38 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem miért kell megsértőtni azon hogy EGYVALAKI épp nem kér a segítségedből?

Amúgy a szociopatát az egyik válaszoló mondta aki még annyira sem ismeri az illetőt mint a kérdező.

2010. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Igen, nem en mondtam, szoval miert engem kell szidni? Nem vagyok megsertodve, ahogy mondtam, ha ennyien igy gondoljatok, akkor gondolom, hogy igazatok van, hagyni kell es nem kell neki segitseg.
2010. ápr. 1. 15:30
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

De akkor is némi ellentmondás van.. Ha valaki meleg akkor legyen az, de a kérdés magyarázatában, még nem említetted, utána mondtad hogy nyiltan meleg, akkor miért bánkódik hogy nincs gyerek ha meleg?


Nem értem hülye vagyok, nekem itt némi kitaláció gyanus a dolog.

2010. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tudom, hogy kiéli e ezt a hajlamát, mert el tudom képzelni, hogy nem képes elfogadni, vagy ezzel azonosulni, és a munkájába temetkezik, abban éli ki magát. A család pedig erre a "kis problémájára" emlékezteti csak lépten nyomon. Hagyni kell őt békén! Lehet, hogy sebeket szaggattok fel az erőszakoskodással. Egyébként meg nem minden munkamániás ilyen fokon családkerülő, ez egy extrém eset.

Nem hinném amúgy, hogy ez nem bosszulná meg magát hosszútávon! Hisz a munkája során is feltételezem 'normál' emberekkel kell/kéne tudnia szótértenie.

2010. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Ez nem kitalacio, csak nem irtam, hogy meleg, mert szerintem nem a temaba vag. Erre mondta o, hogy mindenki szeretne egy reszt magabol a vilagban hagyni (amit meg tudok erteni). Tehat akar gyereket. Sok meleg akar orokbe fogadni, de ez nem tartozik a temahoz.
2010. ápr. 1. 16:05
 38/38 anonim válasza:
Hello! Elolvastam miket írtál és kb az 1. felét a hozzászólásoknak. Mindenki azt írja minek bántjátok őt,meg próbál neked állni,pedig szerintem meg teljesen igazad van. Én is kibuknék,ezt el se lehet igazán viselni ezt a helyzetet és szerintem könnyen beszélnek azok akik azt írják,hogy őket se érdekelné. Megnézném én azt...!!! Változtatni nemigen fogtok tudni rajta,de meg lehet próbálni leülni és 1 ember elmondaná neki,hogy mi a helyzet,mert ha több azt úgy veheti hogy nekiálltok. Szerintem mindent meglehet beszélni,ha 1 pici kis hajlandóság is van benne erre. Mondjuk elhívod vhova és elmondod nem nekiállva,hogy mit gondolsz és ez milyen rossz nektek avgy csak megkérded,hogy miért érez így,meg kell próbálni rá hatni. Ha így se megy akkor ennyi,nem tudsz mit tenni. De én ezt lehet megpróbálnám,ha a helyedbe lennék. Azért kicsit sajnálom azt az embert is,akinek ilyen élete van és így bezárkózik a munkába. Lehet vmi nagy csalódás érhette vagy nem tudom vagy csak egyszerűen ilyen. De egyébként teljesen megértelek!
2010. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!