Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekrol, akik szinte minden percuket munkaban toltik es semmilyen mas tevekenyseget nem csinalnak egesz eletuk soran? Szolni kellene neki vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés
Az egyik kozeli rokonom minden nap dologzik (hetvegen is). Nem ezzel lenne a baj, hisz sok mindenki kemenyen dolgozik, de nem tulzas az, hogy valaki meg a szabadidejet is a munkaban vagy munkaval tolti es egy szalmaszalat sem tesz keresztbe, hogy a szuleivel, testverevel evente egyszer talalkozzon legalabb? 40 eves, nincs parja, gyerekei, ezt sokszor meg is jegyzi nekunk, hogy nekunk bezzeg vannak gyerekek, o pedig egyedul el maganyban. O milliomos, 2 hatalmas haza van, 3 kocsija (egymagara!), de mindig panaszkodik, hogy nincs penze. Ne ertsetek felre. O dolgozott mindezert, szoval nem irigy vagyok ra, de az egesz csaladot kezdi zavarni, hogy mar majd' 20 eve egyetlen csaladi esemenyen sem jelenik meg, mert mindig a munkara, tovabbkepzesekre, diplomamunkaira hivatkozik. Semmi masrol nem lehet vele beszelni. Ha pedig feljon a csalad tema, megy az irigykedes, hogy de jo lenne neki is egy gyerek. Soha az eletben nem latogatott meg minket, mindig mi megyunk hozza es legalabb 6 honappal elotte be kell hozza jelentkezni, mert annyira elfoglalt az elmondasa szerint. A sajat testvere eskuvojere sem ment el emiatt. Mit tehetnenk, hogy legalabb az oregedo szuleivel picit tobbszor talalkozzon es egyszer o szakitson idot rajuk? Nagyon elizolalja magat a vilagtol. Szolnatok neki? Szerintetek ez nem tul sok mar? Azert ez nem lehet olyan jo, tartalmas elet vagy van, akinek ez igy jo?
2010. márc. 31. 23:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
36%

A karácsonyt, a húsvétot is a munkahelyén tölti, mert sok a tennivalója? Ilyenről még nem hallottam.

Beengedik egyáltalán?:D

2010. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Van egy olyan szo, hogy empatia. Probald gyakorolni. Nem rosszbol irom! Nem ismersz engem, megis olyan stilusban irsz, hogy azt gondolnam, hogy te mindenkit megvetsz. Egy testver kozeli rokon es ha sosem artasz neki, ugyan mi oka van ra, hogy ne szoljon hozzad? O nem utalja a gyerekeket, irigy, mert o is akarna, de nincs neki. Ezt o igy tobbszor meg is mondta, hogy irigy emiatt, szoval nem en talaltam ki. A szulok miatt irtam elsosorban, akik felneveltek, es ezt sehogy sem probalja meghalalni a legkisebb modon. Ugyan mi tortent vele gyerekkoraban, ami miatt ilyen? Mindent megkapott, amire szuksege volt. Anyosom, aposom a legszelidebb emberek, akiket ismerek. Nem szulinapi partykrol van szo, mert azoktol en is hanyingert kapok, de tudod, 1-szer van eskuvo, keresztelo stb. egy eletben. Kivanom, hogy a te eskuvodre azert elmenjen majd a testvered!
2010. márc. 31. 23:51
 13/38 A kérdező kommentje:

"Szeretem a családom, stb... de egyszerüen nem az a típus vagyok"


Ez mit jelent? Milyen tipus nem vagy?

2010. márc. 31. 23:54
 14/38 anonim ***** válasza:
61%

Nekem már volt esküvőm és aki nem akart nem jött el, engem nem érdekel, jobban mondva nem fáj, nem kértem számon senkin!

Tudod az én anyám is olyan elbűvölő személy, mindenki imádja, de vele élni! Ha tudnák miket tett... Én szeretem, de azok örökre megmaradnak...

Az meg hogy irigy a gyerekre... Most komolyan mond valamit és elhiszed? Mi van ha csak hízelegni akar hogy jobban érezd magad? És ha igaz is? Különben sem tudom mit hadakozol? Vannak ilyen emberek, el kell fogadni és kész! Szerintem van jobb dolgod mint vele törődni, mert megváltoztatni nem fogod, azért meg szánalmas lenne idejönni hogy azt hallgassd, igazad van és milyen rossz ember ő.

2010. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

Tipikus workaholic. Gondolom tisztaban is van vele, esetleg kuldd at neki, hogy olvasgassa el az alabbi cikket,es meg amit talal a temaban a neten, es gondolkozzon el rajta.


En is dolgoztam evekig 10-12-13 orakat naponta, de csak addig, amig " bedolgoztam magam". 1200 fos cegnel szinte mindenki tudta ki vagyok, es ugy hiszem szerettek is. Mikor ralatasom es eleg tapasztalatom lett, visszafogtam magam, randiztam, ferjhez mentem, gyereket szultem, etc. Mar eljottem 4 eve, a banda elegge kicserelodott, sokan mar a nevemet sem ismerik, azt se tudjak, hogy valaha ott voltam. De a fiamnak egesz hatralevo eletemben meselhetem, hogy mi minden tortent vele, amig kicsi volt, amit neki tanitok, attol o lesz tobb, en meg boldogabb, es nem mas gazdagabb.


En a helyedben szolnek neki, mert ezek az emberek szoktak gazcsapot magukra nyitni, pl egy vezetovaltas, es azt koveto lefokozas, kirugas, stb utan. Szerintem penze mar van eleg, es az kulonben sem er sokat, ha nincs kivel megossza az ember. Mikor megszuletett a fiam, vettunk egy kamerat, a ferjem mondta, hogy mindig is szeretett volna egyet, es penze is lett volna ra, de most hogy mar ertelme is van, megveszi.


Jo szerencset!



[link]

2010. ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
40%
Figyelj öngyilkos az is lehet aki sosem dolgozott meg akinek van 5 gyereke... Lehet hogy az ilyen ember meg akkor lenne öngyilkos ha változtatna mert a társadalom többsége ezt várja el és aztán rájönne hogy neki nem az való hanem ahogy eddig élt. Tökéletes élet nincs. Azért mert valaki irigyli a gyerekeket még nem biztos hogy jó is lenne neki ha lennének... Sokféle ember van, el kell fogadni.
2010. ápr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, fogalmam sincs, hogy a ti családotok milyen, de mesélek egy kicsit az enyémről, hátha kicsit közelebb kerülsz a megoldáshoz (de miután elolvastad, menj aludni, hogy kipihend magad).

Szóval az én családom eléggé nagy, apámnak 6 testvére, anyunak 2, nagyszülők felől még több, egyszer összeszámoltam, most nem teszem újból, mert késő van, több, mint 20 unokatestvérem van, megvoltak mindig a rutin pofavizit családi látogatások, "ülj szépen", "egyél szépen", "jaj de nagyot nőttél", "mondj verset", "énekelj", kötelező puszi-rituálék, utáltam, pláne, hogy miután mindenki elvonult, a nagyszülők elkezdtek áradozni arról, hogy XY rokon gyereke mennyire aranyosabb, szebb, okosabb nálam... Teltek az évek, felnőttem, a családot egyre jobban megismertem, és 25 éves koromra ott tart a dolog, hogy csak akkor keresnek meg, ha "kell nekik valami", de most rögtön, hiszen én úgyis a fővárosban élek, mit kell csinálni abban a panelban, úgyis ráérek mindenre... De ha én kerülök gondba, akkor valahogy minden kedves rokon eltűnik, mint ha idegenek lennének, vagy cseszegetnek, hogy hiszen én Budapesten élek, a fene nagy Kánaánban... Kb. csak temetéseken és esküvőkön találkozunk...

Hát tudod, nekem elegem lett a pofavizitből, a színjátszásból, én nem vagyok hajlandó pusztán illemből megtenni valamit, vagy pusztán azért, mert család...

Én úgy döntöttem, hogy erre a családra nem vagyok büszke, ez a család nekem nem hiányzik, ez a család megérdemli, hogy letagadjam őket, megérdemlik, hogy ne keressem őket, megérdemlik, hogy baromira ne érdekeljen, mi van velük, de nyugodj meg, ha lesz esküvőm vagy valami ünnep, én se várok tőlük semmit, egyszerűen őket meg se hívom, majd meghívom a barátokat, azokat, akiket akkor is érdeklem, ha a padlón vagyok...

2010. ápr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
74%

én az "ilyen vagyok és kész" vagyok..


Megmondom, én neked mi a bajod.. Neki sok pénze van, neked nincs... Neked van gyerek és valahogy jól esik szídni hogy, hehehe neked még gyereked sincs... Kicsit gyerekes.

Meg zokonveszitek hogy ő a különc gazdag...

Hát megsugom ő ilyen és kész nem különc gazdag...

Hagyd békén, am tipikusan az ilyen emberek jelennek meg akkor mikor segíteni kell, a hozzád hasonlók, aki család így család ugy a legnagyobb szarkeverők.... Saját anyámat temettem el gyedül saját pénzből, 4 testvér közül úgy hogy senki nem adott egy fillért sem, és az anyamát akkor nem láttam közel 10 éve. Pont hasonló mentalitás volt mint nálad.

Szóval csöndbe maradnék mint a sír.

2010. ápr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
72%
még előző vagyok mindég... Olyan típus ami te nem leszel sohasem..
2010. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy engem miert kevertek ebbe bele. Nem is ismertek, de olyan velemenyeket vagtok le. En kulfoldon elek, rengeteg magyart segitek rokont es nem rokont egyarant - termeszetesen teljesen ingyen. Nem szorulok mas segitsegere es koszonom szepen, anyagilag is megelunk mindenki nelkul, nagyon jol allunk szerencsere, amiert rengeteget teszunk es nem szegyeljuk, hogy kemeny munkat vegzunk (ferjem Afganisztant, Irakot is tobbszor megjarta). Szoval ne vigyuk mar el a temat masok szidalmazasaba! En nem azt vartam, hogy azt mondjatok, hogy o rossz ember, hanem azt, hogy hogy tudnek kozelebb kerulni hozza, hogyan lehet ilyen embernek megnyitni a szivet. Mert nekem igen is fontos, hogy van a ferjemnek 1 szem testvere es szeretnek vele joban lenni. Nekem kicsi a csaladom, orulnek neki, ha lenne valaki, aki erezne, hogy vagyunk neki es mi is ereznenk, hogy o nekunk van. A szulei detto ezt gondoljak.
2010. ápr. 1. 01:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!