Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek helyesen az...

Hogy viselkedjek helyesen az adott szituációban? A helyzet abszolút háborús, jó vége nem lesz, elmenjek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú, de megpróbálom röviden.

28 vagyok van két gyerekem,sajnos így alakult,a férjem meghalt.

8 és 6 évesek.

Mostani párom,aki hamarosan a férjem lehetne,elvált ott az asszony lépett le és otthagyta neki a 3 fiát. 35 éves.


Mi naaaagyon szegényen éltünk,alig bírtam kilábalni a depresszióból,nincs anyagi támogatásom, betegeskedtem,a gyerekek hatalmas nyűgek voltak a nyakamban, nem bírtam rendesen öltöztetni, etetni, szórakoztatni őket.

De végül úgyahogy, lassan, nagyon szegény szintén de stabilizáltam a helyzetet.


Gyerekkozhazban ismerkedtünk meg a mostani párommal,1 év járás után osszekoltoztunk,nekem az összkeresetem havi 160 körül jön ki, neki 400..


A fiai nyílt háborúban állnak velünk, mivel "miattatok romlott le az eletszinvonalunk"..


Ágyba főbe alazzak az én gyerekeim, nem akarnak közös programokat, folyamatosan szidnak és lazadnak, féltékenyek az apjukra, haragszanak mert egyel kevesebb szobájuk van most, hiába mondjuk, ha hagynak egy kis időt, akkor elkoltozunk családihazba, nem esznek a főztombol, elrontjak az eteleim...Rohamosan romlik a kapcsolatunk, folyamatosak a szidasok, szobafogsagok, beszélgetések, igertetesek, buntetesek.. Millió módszerrel próbálkoztunk már.


Az egész azzal indult, hogy idén nem mentek el síelni penzhiany miatt.. És nyáron nem repülős Portugaliaba mennek nyaralni, hanem kocsival mennénk Olaszországba.


Mit gondoltok?



2016. márc. 1. 13:01
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
37%
én többet nem mtennék a gyerekek kedvére, mert ekkora lurkók már tudják mit tesznek nem hülyék igenis rossz indulatúak. És ha megint jönnek azzal "te miattad szűkölünk" akkor lehet mondani nekik, hogy oké akkor menjetek át anyátokhoz, ja hogy ő hagyott itt titeket bocsesz :P Ha hisztiznek közlöd akkor ez van mi elmegyünk étterembe ha elszúrjátok a kajámat ti pedig sztrájkoljatok csak tovább sok sikert hozzá.és a többi. Őszintén íz írásokból az derül ki hogy elég enyhén vannak ezek a kölykök bűntetve, mert az hogy nem ehettek mást az vajmi kevés bünti szerintem, én egyszer 1 hétig szinte semmit nem ettem(dacból), szóval egy gyerek sokáig bírja ez számára nem kín. Közölni kell az apával vagy ő teszi helyre a lurkókat vagy te fogod, mert ha még egyszer kezet emelnek rájuk vagy rossz szót hallasz repül a pofon (persze ez azzal jár hogy akkor a párod is nevelheti a te gyerekeidet).
2016. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
68%

Menekülj. Fuss. Hidd el, találni fogsz normális embert, lehet normális családod, de nem így.

Az, hogy az idegen kölykök megváltozzanak, az szinte egyenlő a nullával. A lottó 5-öst hamarabb fogod megnyerni. Ha meg is változnak, amihez egy csoda kellene, akkor is sok-sok év múlva, de te addigra bele fogsz fáradni és megöregedni. Az apjuk sem fogja tudni őket jobb belátásra bírni, mert nem akarja, hogy megutálják. Tapasztalat.

2016. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Mi a konyhaban foztunk a lányommal és a párommal.

Addig a fiam pakolgatta a kis modelljeit, és akkor jöttek a beszologatasok, hogy az nem is az ő szobája, ne is pakoljon ki stb.

Fiam csendes harcos mukkanas nélkül tűrte a verest, párom középső fia kezdett el sivalkodni, hogy megrugtak, de mire berohantunk a fiam a földön a nagy rajta és ágyba főbe ütötte.

Esélyem se lett volna nekem felpofozni őket, apjuk gyorsabb volt én meg a sajátomat szedtem össze, hogy meg van e.


Amiben jobban neveltek, az maga a viselkedés, nagyon illemtudoak,imádnak jól kinézni, katonás rend van az egész lakásban (ok takarítanak!).

Enyemeim meg tipikus gyerekek, kocosak, azt veszik fel, amit reggel kirakok, ha nem akkor bármit ami a legfelső, rendetlenek.

Viszont főznek! Imádnak főzni, a kerestem javarészt különleges alapanyagokra megy el és mindenféle edényre :))

Főzős műsorokat néznek, olvasnak, neteznek és ha rajtuk múlna minden nap lenne másféle kontinentális étel otthon.

Párom gyerekeit otthon lehet egyedül hagyni, fegyelmezettek. Enyemeimet azért nem, mert jolelkusegbol eletveszelyesek.

Pl neki állnak főzni, ha nem szabad a gáztuzhelyet használni, akkor múltkor nagyeszmesen feltalaltak magukat, akkor grilleznek csirkét a mikróban.. De nem értenek hozzá, meg ha ne adj isten megvagjak magukat a vértől ajulnak, szóval még nagyon felelotlenek.

2016. márc. 1. 14:18
 34/57 anonim ***** válasza:
24%

Bocs, nem akarok a zsebedben turkálni, csak érdekel: te kapsz két gyerekre családi pótlékot, meg gondolom árvaellátást is. Ez benne van a 160e nettóban, vagy ezen felül kapod?

A párodnál a 400e nettóban benne van a tartásdíj? Ha nem, akkor ez jelentős összeg (eléri a 100e Ft-ot)? Ha nincs benne, akkor tényleg csodálom, hogy a párod miből fizette volna a repülős nyaralást, a síelést, stb. úgy, hogy még napi szinten is el tudta kényeztetni anyagilag a gyerekeket.

2016. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

Még felette!akartam is írni.

Nettoink 160,400,de összesen havonta van 700 körül keresünk + kapunk.

Ez nagyon jó 7 főre!

2016. márc. 1. 14:38
 36/57 anonim ***** válasza:
79%

Üljetek le együtt.

Ha a kölkök nem teljesen hül.yék, lehet velük beszélni.


- NEM mentek sehova. Választhatnak, hogy harc lesz, vagy nyugalom, de ti maradtok. De ha előbbi, akkor készüljenek, hogy ti is felveszitek a kesztyűt.


- Igenis tesztek hozzá az életükhöz! Lehetne egy szép nagy családjuk, anyával. Van aki főz, mos, takarít, jelmezt varr farsangra, tortát süt a szülinapra, gyerekzsúrt szervez, stb. Ettől is jobb lesz az életük, akkor is, ha ingyen van.


- Vonjátok be őket a pozitívumokba. Nézzetek közösen házakat a neten. Kérdezzétek meg, milyen szobát akarnak.


- Tojjátok le, ha nem akarnak közös programot. Elmentek, jól érzitek magatok, és otthon sajnálkoztok, hogy ők nem jöttek. Meg fogják unni. Ettől is romlik az életszínvonaluk, de rajtuk múlik, hogy tegyenek ellene.


- Párodnak lépj a nyakára. Jólnevelt gyerek nem ver kisebbeket, se lányokat. A szóbeli bántalmazás se jobb!! Gyáva és gonosz dolog.

Kérdezz rá, meddig hagyja, hogy a fiai tönkretegyék a kapcsolatait? Tojnak a boldogságára, csak a nyaralásra kaparja elő a pénzt. Ez se egészséges világnézet.


- Tudatosítsátok, hogy egy család vagytok. Hogy ez végleges. Ismerősök előtt, suliban, facebookon, stb.


Beszélgess a gyerekeiddel sokat.

Amint látod, hogy szakad a cérna, költözzetek külön.

2016. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
79%

Én semmiképpen nem ütném meg a gyerekeit, ez csak több feszültséget, gyűlöletet szülne.

Itt az apának kell a sarkára állnia, nem azt mondom, hogy verje meg őket, sajnos ezt a gyerekek úgy fognák fel, h. a te gyerekeid miatt történt.


Kitalálnék másmilyen büntetést.

Először is semmi luxus, mindent visszavennék ami nem használ javukra.

Mert ezek a gyerekek elvannak kényeztetve, lehet, hogy az apuka így kompenzálta az anya hiányát, de ezzel nem a a javukat szolgálta, és ha most nem áll a sarkára, akkor később még rosszabb lesz.

Tv, telefon, játék elvonás.

Megkell tanulniuk, hogy működjenek helyesen. GYEREKEK! Sajnos ilyenek, de ez CSAk nevelés kérdése.


Ha nem eszik meg a kaját amit eléjük teszel, akkor nem kapnak semmi mást.


Most sokan írták neked, hogy 2 pofon, nagy verés. Hát nem. Nem tanulnának semmit belőle.


Ha szereted a párod, akkor segíts neki, lásd el tanácsokkal. És valaki írta, hogy költözzetek külön... Hát figyel, akkor a gyerekek megint elérték, amit akartak. Megint apuka alkalmazkodik.

Sajnos itt legfőképpen az apa tehet valamit.


Ha úgy van, akkor menjenek el ők 4-esben valahová, semmiképpen sem drága nyaralásra. Hanem 1-2 napos üdülés országon belül, esetleg nagyszülőkhöz. Ne akarjunk már mindent pénzzel megoldani. Én nem akarok senkit sem kritizálni, ha pénzt akar költeni, költsön, de majd mi lesz később, ha kell a gyerekek tanulmányaira, jövő megalapozásához...

Nem ezzel kell kimutatni a szeretetet.

Nem a pénzzel.

És nehogy már apuka a gyerekek miatt ne lehessen boldog.

Ha jönne utánad 5 az sem lenne megoldás.


Persze ha nem bírod, akkor azt mondom én is, hogy köszönj el, és zárd le. Nyílván egyszer jön más az életedbe, csak nem biztos, hogy ugyanannyira fogod szeretni.


Apa meg szépen tanítsa meg, hogy kellene viselkedniük a gyerekeknek, nem szabad rájuk hagyni, vagy szépen küldje el anyucihoz őket. Biztos akkor rájönnének, hogy nem fenékig tejfel az élet.


És ha apa nem képes egyedül megoldani ezt a helyzetet, akkor belehet vonni egy tanácsadót.

2016. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon sok erőt kaptam, este megejtem párommal a nagy beszélgetést.

Köszönöm az eddigi ötleteket.


Most akkor szerintetek okes, ha mennénk moziba, ők nem jönnek, de mi a gyerekeimmel ketten, szóval négyen elmegyunk?

2016. márc. 1. 14:51
 39/57 anonim ***** válasza:
75%
Miért a párod gyerekei nem akarnak menni.Szerintem ne zárjátok ki. Kérdezzétek meg, és ha egy rossz szó, vagy a viselkedésük nem olyan, szó nélkül hazajönni, aztán szobafogság, persze játékkonzolt, sz.gépet elvenni.
2016. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
31%
Gondoskodni kell az otthonmarado gyerekek felugyeleterol. Szoval ha hivtok szittert, akkor rendben van, ha siman csak elmentek nelkuluk, akkor nincs rendben.
2016. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!