Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek helyesen az...

Hogy viselkedjek helyesen az adott szituációban? A helyzet abszolút háborús, jó vége nem lesz, elmenjek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú, de megpróbálom röviden.

28 vagyok van két gyerekem,sajnos így alakult,a férjem meghalt.

8 és 6 évesek.

Mostani párom,aki hamarosan a férjem lehetne,elvált ott az asszony lépett le és otthagyta neki a 3 fiát. 35 éves.


Mi naaaagyon szegényen éltünk,alig bírtam kilábalni a depresszióból,nincs anyagi támogatásom, betegeskedtem,a gyerekek hatalmas nyűgek voltak a nyakamban, nem bírtam rendesen öltöztetni, etetni, szórakoztatni őket.

De végül úgyahogy, lassan, nagyon szegény szintén de stabilizáltam a helyzetet.


Gyerekkozhazban ismerkedtünk meg a mostani párommal,1 év járás után osszekoltoztunk,nekem az összkeresetem havi 160 körül jön ki, neki 400..


A fiai nyílt háborúban állnak velünk, mivel "miattatok romlott le az eletszinvonalunk"..


Ágyba főbe alazzak az én gyerekeim, nem akarnak közös programokat, folyamatosan szidnak és lazadnak, féltékenyek az apjukra, haragszanak mert egyel kevesebb szobájuk van most, hiába mondjuk, ha hagynak egy kis időt, akkor elkoltozunk családihazba, nem esznek a főztombol, elrontjak az eteleim...Rohamosan romlik a kapcsolatunk, folyamatosak a szidasok, szobafogsagok, beszélgetések, igertetesek, buntetesek.. Millió módszerrel próbálkoztunk már.


Az egész azzal indult, hogy idén nem mentek el síelni penzhiany miatt.. És nyáron nem repülős Portugaliaba mennek nyaralni, hanem kocsival mennénk Olaszországba.


Mit gondoltok?



2016. márc. 1. 13:01
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
88%

Egyedülálló kisgyermekes anyaként válaszolok a kérdésedre, bár nem vagyok a helyzetedben, nem élek együtt senkivel.


Javaslatom a következő: a jelenlegi, szerinted is "átmeneti állapot" idejére tessék KÜLÖN KASSZÁZNI.

Mint írod, neked nem okozott gondot eddig sem a megélhetés- akkor ezután sem fog, sőt.

Lakbért fizetned nyilván nem kell, de a rezsit, kaját szépen eloszthatjátok, a szórakozásokat külön fizetni, a saját gyerekei után a fizetendőket ki-ki maga intézi.

Eleve szerintem így lett volna korrekt odaköltözni, de nem késő változtatni.


Így átlátható, tiszta énzügyi viszonyokat teremtetek, amelybe az érettségi szintjüknek megfelelően a gyerekeket is be lehet vonni (pl. zsebpénzadás stb.)


Abszolút nem vagyok egyébként a külön kassza pártján általában, de szerintem ez most az a helyzet.


mit szólsz ehhez az ötlethez?

Ha majd egyszer jól keresel (illetve közös megegyezés alapján bármikor) az aktuális pasiddal újra tudjátok tárgyalni a feltételeket.

2016. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
56%

42-es.

Szerintem is jó ötlet a külön kassza, meg a zsebpénz is. Lehet ebből valamit tanulnak. De persze a viselkedésük akkor sem sokat változik majd, mert betolakodónak látják majd a kérdezőt és gyerekeit.

Szóval kezdetnek jó, de a problémát a gyökerénél kell kezelni.

2016. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 acelsziv ***** válasza:
75%

Volna még egy javaslatom. Ahogy írtam, jó eséllyel a nagy a falkavezér. Akasszatok a nyakába felelősséget. Közöljétek, hogy innentől ő felel a ház békéjéért. És minden atrocitásért ő lesz elővéve. Ez nem azt jelenti, hogy ő a rendőr és szabadon verheti a kisebbeket.

De mindjárt nem lesz olyan jó a buli neki, ha a két kisebb miatt is csak ő kapja a sallereket és nem mindhárman bűnhődnek.

Ott a gond, hogy jó eséllyel mocskosul el lettek kapatva viszont nem lettek nevelve.

2016. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
63%
kérdező bár sajnállak a helyzetért,de melyik bolygóról jöttél? egy 6,8 éves gyerek kapaszkodj még szokott csínytalankodni és nem feltétlenül patinás rend jellemzi őt vagy a környezetét. Az apa gyerekeit ahogy leírtad inkább emlékeztetnek valahol egy robotra mint egy egészséges gyerekre, ráadásul nem köpte be a mostoha tesóját pedig verte. Szerintem nem szép hogy nyűgnek írtad a gyerekeidet(amikor kevés pénz volt) és hogy nem látod hogy pont a párod kölykei a hibásak és a tieid a normálisak, ebben a korban ugyanis még sok hülyeséget csinál a gyerek és nem jellemzi a 100 százalékos önállóság sem.
2016. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
25%
Szóval beköltöztetek oda, elvettetek tőlük egy szobát teljesen, meg egy csomó életteret, egy halom pénzt, plusz az ő gyerekei ahogy írod katonás rendet tartanak, a tieid trehányak, ott élősködtök és henyéltek az ő kontójukra és akkor csodálkozol, hogy utálnak? Állj a saját lábadra, tartsd el saját családodat, biztosíts te lakást nekik, akkor majd nem fognak utálni, de így, hogy szó szerint mindent tőlük vesztek el, így jogos az ellenszenv.
2016. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Válaszolok később, lassan elindulok felszedni mindenkit a sulikból.
2016. márc. 1. 15:39
 47/57 anonim ***** válasza:
68%

Végigolvastam a válaszokat és megdöbbentett, hogy sokan úgy gondolják, hogy tiltással, zsarolással, büntetéssel lehet egy ilyen helyzeten segíteni.

Szerintem nem fog menni, csakis az sok-sok őszinte beszélgetés, türelem és a szeretet oldja meg a problémát.

Az sem biztos, hogy a párod gyerekeinek a pénz számít, lehet sokkal inkább az, hogy osztozniuk kell az apjukon még 3 emberrel. Ahogy olvasom már csak párod maradt nekik. Azért ez nem könnyű helyzet nekik sem, ráadásul lázadó korban vannak.

Próbálj sokkal megértőbb lenni és sokkal türelmesebb velük.

1 év járás meg elég kevésnek tűnik egy ilyen összeköltözéshez.

2016. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
45%

A tanácsolt "nagy a bűnbak legyen mindenért ő a felelős" a legnagyobb szemétség amit valaki a gyerekével tehet. A legtöbb többgyerekes családban már előfordul eleve ez a felállás és utálja a helyzetet az összes ilyen szituációban lévő gyerek. Ezzel csak azt érnék el, hogy a vérszerinti testvérek közt is plusz feszültség alakulna ki.

Tényleg arra van szüksége egy így is kaotikus mozaikcsaládnak, hogy az eddig (még ha nem is a legjobb célból) összetartó testvérek is utálják egymást...

2016. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg pont nagyon is jó ötlet,nyilván a nagy a "felbujtó". Ha ő nem tutujgatná a tesóit,lehet béke lenne.Már én is akartam írni,hogy a bandavezért kell elővenni. Egyébként meg külön-külön kéne velük beszélnie az apának. Ilyen kis gyerekek azt sem tudják,mi a különbség Portugália és Olaszoraszág között,én ilyeneket nem közölnék velük,hogy azért megyünk oda,mert az olcsóbb,hanem mert kell a változatosság meg jó muri az utazgatás autóval,milyen jó lesz...Az meg,hogy közös kasszán vagytok,mi közük hozzá, nem kéne a pénzügyeiteket az orrukra kötni. Jó,nyilván most szűkösebben vagytok,mert kell a te gyerekeidnek is egy szoba,ezt nem biztos,hogy meg tudod értetni velük. Az szerintem ok,hogy ha nem eszik meg,amit te főztél,akkor nem kapnak mást,de szerintem nem találtátok meg az összes tartalékot vagy kijártak csórni. Bár lehet rájuk kellett volna hagyni,hogy akkor egyenek,amit akarnak, persze normális határok között,nem nasit,de ha nem azt,amit te főzöl,akkor csináljanak maguknak valamit,esetleg ajánld fel a segítséget. Nem veled van a bajuk,ezek szerint senkit nem fogadnak el,ne vedd magadra, főleg,hogy tudják,egyszer már sikerült kiüldözniük onnan mást is,biztos próbálkozni fognak még. Tarts ki,nem fog örökké így lenni,ebben biztos vagyok. Ne erőltessétek a közös programokat,ajánljátok felfelöltözés,mint lehetőséget,de a párod is mindenképpen menjen veletek. Ők meg majd megunják a hisztit.
2016. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
58%
*ajánljátok fel, mint lehetőséget
2016. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!