Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg belefér egy kapcsolatb...

Tényleg belefér egy kapcsolatba, hogy a pasi heti 1 alkalommal elmegy kocsmázni és közben fel se veszi a telefont?

Figyelt kérdés
Párom nem alkoholista, de nagyon szeret a barátaival találkozni és beülni valahova egy sörre. Én ezen mindig kiakadok, mert legtöbbször spontán történik ez így, mikor várom hogy jön, kész a vacsi és erre kapok egy smst-jobb esetbe hogy később jön ne várjam mert találkozik a barátjával. Van viszont amikor nem szól, én meg elkezdek aggódni és hívogatom ilyenkor de nem veszi fel. Azt mondja azért mert tudja hogy veszekedni akarok vele. Szerinte belefér hogy néha kocsmázik főleg hogy szól, de most nagyon összevesztünk hogy nem szólt és a telefont se vette fel. Azt mondta igazam van, jogosan haragszok, de olyan vagyok mint egy házisárkány. Kinek van igaza?
2016. márc. 2. 09:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
51%

Két részre bontanám a dolgot. Az, hogy nem veszi fel a telefont, miközben tudja, hogy aggódsz érte, nagyon nem normális dolog. Más kérdés, hogy miattad jutottatok el odáig, hogy már fel sem veszi a telefont.


A többi dologban (néhány részlettől eltekintve) neki adok igazat. Az, hogy valaki párkapcsolatban él, nem jelenti azt, hogy utána megszűnik önálló autonóm embernek lenni, tehát továbbra is szüksége van a barátaira, a korábban megszokott programjaikra, és arra, hogy nélküled is elmenjen szórakozni. Nem vagytok összenőve, te is megteheted, ha van rá idényed (ha nincs, a te dolgod), ő is hadd járjon el.


Azzal a hozzászólóval sem értek egyet, aki szerint így kezdődik a rendszeres tivornya és a züllött élet.

Szerintem, ha valaki beül beszélgetni a barátaival valahová egy sörre, az nem feltétlenül jelent lerészegedést, másnaposságot...stb. Lehet ezt kulturáltan is csinálni.


A részletekkel viszont valóban vannak problémák, amiken változtatni kellene. Először is beszéljék meg a fiuk, hogy ezek az esték ne csak úgy spontán jöjjenek, hanem tervezett időpontokban találkozzanak, amikor mindenkinek (beleértve mindenki párját) megfelelő.

Részéről legyen alap dolog, hogy felveszi a telefont, ha hívod, te pedig tudatosítsd benne, hogy csak akkor hívod, ha aggódsz érte, nem ellenőrizni és veszekedni akarsz. Ezt pedig tartsd is be.

Ez kapcsolatotok első nagy próbatétele. Ha sikerül mindenki számára megfelelő kompromisszumra jutni, akkor jó, ha viszont már most arról szól a dolog, hogy lekorlátozzátok egymást, akkor sok boldog jövőt nem jósolok.

2016. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
93%

Ha a ferjem 5-kor azt mondana, hogy hazaér 20 perc mulva legyen mar vacsi, majd nem jon en hívogatom, hogy miert nem ert haza, es kb 2-3 ora mulva hazajönne h bocs most volt a kocsmázos napom ...biztos melegebb éghajlatra küldeném.


Nem vagyok házi sárkány, nem hívogatom ha szórakozni van de ha o azt mondja ekkor er haza akkor minimum hogy telefonál, hogy mégsem jon...

2016. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
21%

Kérdezd meg tőle, hogy ha jogosnak érzi akkor mit érez jogos kompenzálásnak? Beszéljétek meg, hogy szerinte olyankor, amikor ígér valamit amit nem tart be mivel ellentételezi? Megveszi a másnapi vacsorát, vagy legalábbis az aznapit saját magának megmelegíti és elmosogat mindkettőtök után? Elmentek egy közös, általa szervezett programra? Mi az amit ő fel tud ajánlani és Te el tudsz fogadni?

Amúgy meg ez nálam a felejtős kategória, de ugye mindenkinek máshol vannak a határok. Nem a késés miatt, hanem mert 1. ahogy más is írta s..t csinál a szájából. 2. gyáva. Gyáva megírni egy sms-t. Gyáva felhívni. Gyáva arra, hogy gerjesszen egy vitát, amivel egy későbbi, még nagyobbat kerülhetne el.

Sajnos vannak notorius késők. Ha Te ezt nem bírod és rendbe sem tudjátok tenni -esetleg külső, szakemberi segítséggel sem- akkor jobb mielőbb szétválni, mert egyre több mindenben leszel házisárkány és ő egyre kevésbé akar majd hazajönni és egyszercsak arra ébredtek, hogy két szép reményű ember helyett egy alkoholista és egy méregzsák ébred egymás mellett. Tegyetek ellene.

A késés általában érdektelenséget jelez. Kérdés, hogy jó-e Neked, ha a kedvesed nem mindig mond igazat, tesz a fejedre, késik és még helyre se szeretné hozni a hibáit.

Természetesen ha bizonyos játékszabályokat betart akkor Neked meg adott helyzetekben igyekezni kell normális hangnemben beszélni Vele főleg mások előtt. Illetve Neked is kell törekedni a megegyezésre.

2016. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, hogy veszekszel, és ezért nem akarja felvenni a telefont.

Inkább te is kapcsolódj ki néha barátnőkkel, keress hobbit, ne otthon ülj minden nap.

Viszont az sms küldés minimum elvárható lenne minden esetben, mert a másik fél aggódik, nem történt-e baleset, rosszullét.

2016. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is spontán történik az, hogy elmegyünk sörözni, de heti 1 alkalom rendszerességgel már inkább csak jobb időben. Van erre külön SMS sablonom, azt ilyenkor automatikusan küldöm, a vacsora meg jól esik akkor is amikor hazaérek.
2016. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom feltűnt e vkinek hogy a Kérdező azért "sárkánykodik" mert a pasi nem szól előre a legtöbbször hanem spontán úgy dönt hogy este kocsmázik. Néha bele is fér a spontaneitás de nem minden héten, szóljon előre! A heti 1-gyel sincs gond de ha egyezteti előre a pasi hogy péntek este kocsmázik akkor a Kérdező is tudna magának szervezni bnős napot és mindjárt megszűnnének a zaklató telefonok és veszekedések.

Ettől függetlenül én kiakadnék a heti 1 kocsmán, de nem azon, hogy haverokkal lófrál.


"Ha késel, időt lopsz"


Irom ezt arra hogy még ígérget is hogy 20p mulva hazaér aztán mégse...

2016. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
15%

Mi a fontos? A pia, vagy a haverok?

Ha a pia, akkorbalhéznák, de nem lenne eredménye. Ha a haverok, ok, de még küldeném is.

2016. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
35%

Az én párom minden héten 1-2x kocsmázik, de ő akkor úgy jön haza, hogy alig áll a lábán, itthon én veszem le a cipőjét, stb mert haza jön, cipővel bejön, leül az ágyra, 1 perc alatt elalszik ülve, így én vetkőztetem le.

De már a péntek estékről le akar szokni, és csak szombaton akar lejárni... remélem sikerülni fog... mert mi is mindig ezen vitázunk

2016. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
70%
28-as, neked angyali türelmed van. Ha olyan részegre inná magát, hogy még nekem kell átpelenkázni, nem tudnék rá férfiként tekinteni.
2016. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem is tekint rá férfiként! Ez csak egy függő viszony lehet, így látatlanban is! Miért viseli el valaki, hogy talajra issza magát a társa hetente 2x?
2016. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!