Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg belefér egy kapcsolatb...

Tényleg belefér egy kapcsolatba, hogy a pasi heti 1 alkalommal elmegy kocsmázni és közben fel se veszi a telefont?

Figyelt kérdés
Párom nem alkoholista, de nagyon szeret a barátaival találkozni és beülni valahova egy sörre. Én ezen mindig kiakadok, mert legtöbbször spontán történik ez így, mikor várom hogy jön, kész a vacsi és erre kapok egy smst-jobb esetbe hogy később jön ne várjam mert találkozik a barátjával. Van viszont amikor nem szól, én meg elkezdek aggódni és hívogatom ilyenkor de nem veszi fel. Azt mondja azért mert tudja hogy veszekedni akarok vele. Szerinte belefér hogy néha kocsmázik főleg hogy szól, de most nagyon összevesztünk hogy nem szólt és a telefont se vette fel. Azt mondta igazam van, jogosan haragszok, de olyan vagyok mint egy házisárkány. Kinek van igaza?
2016. márc. 2. 09:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
81%

Elmész kikapcsolódni, nem szólsz neki, és nem veszed fel a telefont, ha hív.


Úgy látszik, amíg a saját bőrén nem tapasztalja, mi a bajod, addig egy millimétert se fog fel belőle, ezért te vagy a "sárkány".


Ha nem hív, illetve fel se tűnik neki, hogy elmentél, akkor lapát.


De én nem tudom egyébként, miért vagy olyannal, aki annyit se ért meg, hogy aggódsz érte. De ha vele akarsz maradni, akkor a fenti szemléltető példát ajánlom, mert máshogy SOHA nem fogja megérteni.

2016. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy mégis, meddig tartana felvenni a telefont?
2016. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki egyutt el massal, illik tudatni vele, ha nem akkor er haza, amikor szokott. Egyszeruen azert, mert ha barmi tortenik vele hazafele, az fogja elsokent eszlelni, hogy valami nem oke, aki varja. Szoval barhol is van, szerintem alap, hogy a parjanak felveszi a telefont, ha mar normalis esetben reg otthon szokott lenni, amikor keresik.


Egyebkent egy parkapcsolatba az fer bele, amit elviselsz. Van, akinek az is belefer, hogy osszeverik, de ettol meg nem kovetendo pelda. Neked jo, hogy fozol, varod, betegre aggodod magad, es mindezert meg a gyakon is lehazisarkanyoznak? Magadra hallgass, ne masra.

2016. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki, hogy nem minden nap csinálja.
2016. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebben a formában nem fér bele. És itt a hangsúly az ebben a formában van.

Nem oké nekem ha valakivel valamit megbeszélek és átejt. Főleg nem a férjemmel. Ha azt mondja mindjárt itthon van, akkor nem oké hogy se szó se beszéd nélkül lelép kocsmázni, akármi baj is lehetne , erre gondol először az ember. A másik írjátok hogy barátnőzzön, csajos este stb.. Ez oké, de ne azért tartson csajos estét mert a párja lelépett szó nélkül szórakozni. Nálam ez úgy működne ha előre megbeszélnénk így nekem is lehetne lehetőségem programot szervezni, de a kérdezőnek ilyen feltételekkel nincs lehetősége. Hanem maradhat otthon és várakozhat. Én is cirkuszolnék és követelném hogy rendezzük a helyzetet, és azt várnám hogy többet ne csapjon be.

Írjátok hogy ne kezdjen el játszmázni de ha a szép szó nem fog használni, akkor valamit úgy is csinálni kell. Én biztos úgy reagálnék hogy visszaadnék kamatostól mindent , de ez én vagyok. Pszichológushoz ilyen problémával biztos nem mennék. Pénzkidobás.

2016. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Müller Péter üzeni Neked:

Egy-egy mondat néha többet ér, mint száz könyv. Egy érzés- és gondolatmagocska megtermékenyít, a tiéd lesz, és segít élni. Jobban megismered önmagadat, a társadat – és talán az életedet is. Olvasd el a Life.hu-n, és hagyd magadban megérni. Heti útravaló – 220. rész.


Ha azt kérdezed, igazi szeret köt-e össze egy másik emberrel, kérdezd meg magadtól: Mennyire vagyok szabad ebben a kapcsolatban? Ha nem vagy szabad, akkor ez nem szeretet, csak ragaszkodás.


A valódi szeretetben szabad vagy. És boldog. És a másik is az. Ha nem, akkor ez nem valódi szeretet, csak tapadás, ragaszkodás, kizsákmányolás. Ez vonatkozik szerelemre, párkapcsolatra, barátságra, bármilyen szeretetre, mely a másikkal összeköt. Teljesen mindegy, hogy te ragadsz rá, vagy ő ragad rád, ha úgy érzed, hogy hozzá vagy kötve, vagy ő tehozzád, s nem működnek a szárnyaid, akkor ez nem szeretet, hanem kizsákmányolás. Az igazi szeretetben nincs erőszak, nincs függés, nincs önzés. Lehet, hogy te vagy önző, lehet, hogy ő. Lényegében mindegy. Ha nem repülsz a jelenlétében, ha ő nem hagy szabadon repülni, vagy te nem engeded őt, ha úgy érzed, hogy a másik tapad hozzád rád, vagy te tapadsz őrá, tudd, hogy ez a kapcsolat túlélt, vagy sohasem volt igazi.

Ha egy igazi barátodat csak egyszer látod egy évben, akkor is igaz barát. És ha egy másikkal naponta találkozol, de nem vagy a jelenlétében önfeledt és szabad, nem igaz a barátod.

2016. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az taplóság, hogy te készülsz és főzöl, ő meg se szó, se beszéd nem megy haza. Ennyi erővel te is tojhatnál arra, hogy neki étel legyen az asztalon, hiszen úgyis kiszámíthatatlan, hogy mikor van otthon.


Ez a probléma, hogy nem fogják föl, hogy ilyenkor a nő - jó esetben - nem azon van kiakadva, hogy a férfi nem megy haza, hanem azon, hogy ő feleslegesen törte magát a konyhában vagy akárhol máshol, mert semmi nem lett normálisan lekommunikálva. Szerintem illik már napközben tájékoztatni a másikat arról, hogy mi lesz az esti program, mert akkor az illető nyilván ahhoz tartja magát.


26/L

2016. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
67%

Az én párom a kapcsolatunk elején csinálta ezt, igaz, nem heti egyszer, hanem többször. Ha úgy volt kedve úgy jött haza, hogy nem tudott egyenesen menni. Olyankor én 1 árva újjal sem nyúltam hozzá, nemhogy levetkőztessem! Ott aludt ahol összeesett. Aztán meguntam, ultimátumot kapott, válasszon a pia vagy én! Megmondtam neki, a legközelebbi görbe séta után nem lát többet. Ő választott, velem maradt. Azóta nem jön haza részegen.


Állj a sarkadra és mond meg neki, mi zavar, és mit vársz tőle. Illetve kérdezd meg, hogy mégis ő mit gondol egy kapcsolat miről szól? Ha nem hajlandó váltani akkor neked kell lépned, vannak más férfiak is akik nem alkoholisták.

2016. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

'Örülj neki, hogy nem minden nap csinálja.' - végülis ez is egy hozzáállás.

Tűrjetek, szépen csak tűrjeket, aztán majd 5 év múlva kíváncsi vagyok, hogy milyen kérdéseket fogtok ide kiírni...


Gondolom sokatoknak tanácsolta az anyja, hogy tűrni kell lányom, ez a nők sorsa...

2016. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
62%

Nem normális, hogy nem szól előre, hogy pl pénteken ne várd.

Amúgy meg semmire sem mész azzal, hogy "sárkánykodsz". Az ilyen emberrel hiába érvelsz, hiába kérsz, követelsz, hisztizel, ez így fog maradni, szóval én a helyedben elkezdeném ugyan ezt csinálni. Ő mit szólna, ha hazaérne, sehol senki, nincs vacsora, a telefont pedig nem veszed fel? Ebből vagy megérti pár alkalom után, hogy milyen rossz érzés ez, vagy nem. Ha nem, akkor én lapátra tenném. Én nem szeretnék éveken át így élni, főleg nem gyerekkel.

2016. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!