Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a határ egy váláshoz?...

Hol a határ egy váláshoz? Mennyit kell "tűrni"?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenkinél más-más ez a szint. NÁlunk most a párom mindenben a maga igazát hajtja, ha a gondokat megpróbálom megbeszélni, azt mondja, magamban keressem a hibát. Olyan szinten iszik,hogy minden nap 2 sör, 2 pálinka, amitől nem részeg, de a viselkedését azért erősen befolyásolja. A gyerekekkel alig kommunikál, így a gyerekek sem vele, hazajön munkából, leül tv-zni. Ha én programot javaslok, akkor az minek, ha egyedül mennék egy programra (term. gyerekekkel) akkor hogy-hogy egyedül megyek. A helyzet nem vészes, inkább úgy mondom, tűrhető. De hogy éljem így le az életem, hogy az "tűrhető" volt. Az a gond, hogy én nagyon szeretem a párom, őt viszont csak a kényelem tartja mellettem. Illetve hiába szeretem azt, amit mögé látok, vagy beleképzelek, ha a valóság az, amit fent leírtam. Tanácstalan vagyok!
2016. márc. 3. 07:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

"Az a gond, hogy én nagyon szeretem a párom, őt viszont csak a kényelem tartja mellettem."


+ rendzeresen iszik, letojja a gyerekét is, téged is, nem lehet vele beszélni.


Mi a kérdés?

2016. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2%
A hiszti meg a hiszti!
2016. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Alain Delon ***** válasza:
86%
Ez neked tűrhető?
2016. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

1. A "párod" nem áll veleed szóba.


2. Alkoholista "minden nap 2 sör, 2 pálinka" - mégha nem is extrém mértékben egxelöre, de ez egyre rosszabb lesz.


3. A gyerekkel nem foglalkozik.


NEM értelek, EZEN neked mi a türhetö, mert nekem nem lenne az. Ha lenne egy kis esezd, akkor minél elöbb megszabadulnál egy ilyen bunkó alkoholista valakitöl, MIELÖTT még a gyereket IS tönkreteszi - mert a saját életedet VAN JOGOD így leélni, de a GYEREKÉRT felelös vagy!!!!!

2016. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%

Nem csalt meg, nem is bantott, tehat ez meg nem "valook". Beszelni kell vele, es megprobalni megjavitani.


Ha ennyit ivott, miert mentel hozza? Ha akkor meg nem ivott, mikor kezdte el, es mi volt a kivalto oka?

2016. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Fiatal korában is ivott, de csak és kizárólag, ha szórakozott. Nem érzem, hogy rossz döntés lett volna hozzámenni feleségül, viszont mára már nem sok örömöt okoz ez a házasság. A gyerekeket tartom szem előtt, mert a gyerekek mindezek ellenére szeretik. A felé hajlok, hogy vége, de nagyon nehéz egy visszafordíthatatlan döntést meghozni. Könnyű azt írni, hogy menjen a francba, de én abban nőttem, hogy a házasságnak értéke van, nem cserélgetjük a párunkat, mint egy zoknit. Sokat segítettek a hozzászólások, talán tényleg sokat tűrök. Mindezek mellett, biztosan nekem is vannak hibáim, de nem ilyen mértékűek, mint neki.
2016. márc. 3. 08:56
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Már majdnem elkezdtem írni valami hasznos tanácsot, aztán láttam, hogy igazából felesleges. Már most a neveltetéseddel takarózol, mintha nem önálló személyiség lennél. Aki hajlamos az áldozat szerepét elfogadni, azt elég nehéz tettre sarkallni.


Javaslom, hogy akkor inkább lendületesen keresd az értéket a házasságotokban.

2016. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Kifogás kifogás hátán...addig úgysem fogsz változtatni, amíg nem fáj eléggé a helyzet. Ha neked ez így minőségi élet, akkor hajrá.
2016. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

" a házasságnak értéke van, nem cserélgetjük a párunkat, mint egy zoknit."


En tisztellek ezert, sajnos mar keves az ilyen ember.

Az egyetlen ami tenyleg sulyosnak tunik az a rendszeres italozas. Mikortol kezdett el igy inni? O egyaltalan belatja e hogy ez mar sok?


Tudja-e hogy teged ez olyan szinten zavar, hogy mar a valas forog a fejedben?

2016. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

HA egy hazassagnak vege van,a z azt jelenti hogy rossz dontes, rossz valasztas volt.

Ha nem lett volna az, nem lenne vege.

2016. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!