Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a határ egy váláshoz?...

Hol a határ egy váláshoz? Mennyit kell "tűrni"?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenkinél más-más ez a szint. NÁlunk most a párom mindenben a maga igazát hajtja, ha a gondokat megpróbálom megbeszélni, azt mondja, magamban keressem a hibát. Olyan szinten iszik,hogy minden nap 2 sör, 2 pálinka, amitől nem részeg, de a viselkedését azért erősen befolyásolja. A gyerekekkel alig kommunikál, így a gyerekek sem vele, hazajön munkából, leül tv-zni. Ha én programot javaslok, akkor az minek, ha egyedül mennék egy programra (term. gyerekekkel) akkor hogy-hogy egyedül megyek. A helyzet nem vészes, inkább úgy mondom, tűrhető. De hogy éljem így le az életem, hogy az "tűrhető" volt. Az a gond, hogy én nagyon szeretem a párom, őt viszont csak a kényelem tartja mellettem. Illetve hiába szeretem azt, amit mögé látok, vagy beleképzelek, ha a valóság az, amit fent leírtam. Tanácstalan vagyok!
2016. márc. 3. 07:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A házasságnak értéke van. Na ezzel ebben a formában nem értek egyet. Nem az az érték, hogy valaki házas, hanem az, amivel ezt a házasságot jó esetben megtölti. (szeretet, odafigyelés, gondoskodás, egymás segítése...stb.)

A te esetedben ebből kb. mindegyik hiányzik.


Nem kell cserélgetni a pasikat, mint a zoknit, de ha a zoknid kilyukad, vagy szorít, akkor gondolom megválsz tőle, nem erőlteted magadra.


Elhiszem, hogy félsz, de legalább ne a neveltetéssel meg a gyerekekkel takarózz.

Egyrészt nem másoknak kell megfelelned, hanem magadnak, másrészt gondold végig, mennyire jó a gyerekeidnek, ha nap, mint nap ezzel a példával szembesülnek. Szerethetik az apjukat akkor is, ha csak heti pár alkalommal látják (remélhetőleg józanul.)


A szeretet pedig amiről beszélsz nem létezik. Te már nem szereted a párodat, csak megszoktad, elviseled, és félsz a változástól. Akit szeretünk, azt nem eltűrjük.

2016. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt is vedd figyelembe, amibe a válással kerülnél. Mondom, mik a lehetőségek: lecsökkent jövedelem, párkeresési problémák, az egész életre kiható sikertelenség érzése, a gyerekeket pedig nagyon megviseli.


Én a helyedben még próbálkoznék, mielőtt ebbe beleugrok. Minden bizonnyal jobb volt a kapcsolat, mikor összejöttetek. Próbáljatok valamilyen közös kikapcsolódási formát találni, ami mindkettőtöknek jó, pl. otthoni filmezés, vagy bármi. Kisebb lépésekben haladni. Valamiért életuntnak tűnik a férjed, ennek az okát kell kideríteni. Ha mindent teljesen visszautasít, az nyilván nem jó.

2016. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Sok gondolatot elindított bennem. A párommal nagyon érdekes a kapcsolatunk. A mai napig tudok szerelemmel nézni a szemébe, de azt hiszem, ő már olyan sokat változott, illetve annyira nem kompromisszumképes, hogy az nagyon-nagyon zavar. Nem egy elfuserált házasságról van szó, hanem amiben egyik fél - a férj - olyan irányba változott az idő múlásával, ami egyre távolabb taszít bennünket. Egyébként elég sok megkeseredett véleményt is olvasok itt, amiket feltehetőleg olyan emberek írtak, akik szintén hasonló problémákkal küzdenek, csak mások vagdalkózásával könnyítenek a saját sorsukon. Tényleg olvastam itt sok elgondolkodtatót, ez segít a tisztánlátásban.
2016. márc. 3. 16:14
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Tudod,tűrni egy kicsit,harcolni csak úgy van értelme egy kapcsolatért ha mindkét fél hajlandó rá.


Mivel a te férjed részéről ez nincs meg,így nincs miről beszélni. Nem érdemes energiát és időt pazarolni rá . Az én ex férjem és elkezdett inni,és én ÉVEKIG tipródtam mit tegyek,hiszen még szeretem . Utólag már látom,hogy azt szerettem igazán,aki régen volt,nem a piás -nemtörődöm -gusztustalan férfit,akivé vált .Nem lehet,hogy te is így vagy valahogy ?


Egy biztos,majd ha elhagytad rájösz,hogy ennél az egyedüllét százszor jobb. A gyerekekkel most sem foglalkozik,szóval lehet rá számítani,hogy ezután sem fog ..csak,hogy lelkileg felkészülj erre az eshetőségre is.

És nem tűrhető egy bodlogtalan párkapcsolat ,igenis vészes.

2016. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te már megfáradtál ebben a kapcsolatban. Persze hogy hozod a neveltetést, a gyerekeket rendben. A sok válaszadó is könnyen mondja valóban, hogy jajj áldozat vagy és hagyd ott stb... Én a helyedben leülnék, megkérdezném csendesen, hogy mit gondol a kapcsolatotokról, nem vitát generálva, még ha esetleg kissé ideges is lesz hogy ilyenekkel "nyaggatod" te maradj higgadt. Mondd el, hogy te mit érzel, mondd el hogy szereted, de ha így megy tovább inkább elválnál (persze ha valóban ezt érzed) mert nem akarod sem a saját életeteket sem a gyerekekét. Ne felejtsük el nem mindig az a jó egy gyereknek, ha a szülei egymás mellett és egymás miatt mennek tönkre.
2016. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
Nemrég olvastam, hogy onnan tudod, hogy valaminek vége, hogy az emlékekbe vagy szerelmes, nem abba, ami most van.
2016. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kinek hol a határ... Nálam a minden napi ivás már a határon túlmegy.
2016. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Anyámnak elég volt annyi h apám többször megvert engem és tesóm azonnal beadta a keresetet.


Persze, kinek mi.

2016. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy CSAK az egyik fel a hibas, hogy CSAK az egyik fel "valtozik meg", mig a masik PONT olyan mint regen volt.


Egy kapcsolat MINDIG kolcsonhatas, hatas ellenhatas. Nem mindig ugyanolyan mertekben, de mindig ott van mindket fel.

2016. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!