Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy valaki a...

Az normális, hogy valaki a keresztnevén szólítja a szüleit?

Figyelt kérdés

egyik osztálytársam (15 éves) és a tesója a keresztnevén szólitja a szüleit.

szóval nem azt mondják nekik, hogy anya és apa, hanem azt hogy Gábor és Andi.

ez nekem nagyon furcsa...


2010. ápr. 1. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Én egy ideje a keresztnevén szólítom édesanyámat, de nem tudom, hogy miért. Semmi gáz nincs, nem is vesztünk össze, de már megszokta ő is és én is.
2010. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerős család, ahol a két "gyerek" (az egyik 22, a másik 17 éves) egyszerűen csak édesnek szólítja az anyját. Nekik az édes maradt meg az édesanya szóból, nem az anya.
2010. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Először nekem is furcsa volt, hogy a barátom és a tesói a keresztnevén szólítják az anyjukat meg az apjukat, de megszoktam már. Szerintem teljesen mindegy, hogy szólítja a gyerek a szüleit, ha a szülőnek semmi kifogása ellene. Ettől nem lesz jobb vagy rosszabb egy szülő-gyerek kapcsolat.
2010. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én leszokattam a lányomat kb. 8 éves lehetett, hogy a nevemen szólított. Nem tartom helyesnek, elvégre én szültem, én vagyok az anyukája, és nem a barátnője. Persze a nagyon jó viszony meg van közöttünk, mert mindent megbeszélünk, de olyan hallani tőle, hogy anyának nevez, hiszen az vagyok.
2010. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
A modern kor következménye... Csak az a gond vele, hogy így nem tisztázódnak az adott fiatal elméjében az alapvető szerepkülönbségek, hogy mi a súlya annak, hogy valaki édesapám, vagy éppen szülőanyám, vagy valaki Gábor és Andi.
2010. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én a mamimat és a szüleimet is van hogy a keresztnevén szólitom. Nagyon jó a viszonyunk nem kallódtam el szóval nincs ebből semmi probléma. Vannak báttyáim ők is mind más "becenevet" Adtak a szüleinknek.
2010. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az én unokatesóm is a keresztnevén szólítja sz apját. És semmi gáz nincsen közöttük,meg van a tisztelet stb. A környezetemben pedig egy kislány Tündianyának meg Zoliapának hívja a szüleit.=)

Sztem ebben semmi fura nincsen.

2010. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én szülő vagyok, és furcsának tartom.Amikor még kicsi a gyerek, és hallja ,hogy az anyját mondjuk Évának szólítják,az még elmegy. De utána már megtanulja, hogy az anya, anyuci stb...Nagyobb korban már furcsa. Viszont van ismerősöm, akit mondjuk Juditnak hív a lánya,hát nekem fura hallani is.... Biztos meg akarja mutatni, milyen laza, modern szülő,40 körül...Én már amúgy semmin se csodálkozom, van aki azt is hagyja hogy simán lehülyézzék a gyerekeit.
2010. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
t nélkül, gyerekei
2010. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hat en anyanak es apanak hivom a szuleimet, de apat szoktam a kereszteven is hivni, viccbol.:)
2010. ápr. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!