Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után hogy alakult az...

Válás után hogy alakult az anyagi része az életednek?

Figyelt kérdés
Ha közös volt a lakàs eladtátok? Ha te neveled a gyereket nehéz egyedül?
2016. márc. 8. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

A nejem le akart húzni rendesen,de a házassági szerződésnek és,hogy anyám nevén volt minden-nek hála. Üres kézzel távozott! Azóta boldogan élek a lányommal és az új barátnőmmel,akit nem is fogok elvenni!


43/F

2016. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Lényegesen jobban. A volt férjem egy parazita volt. Ügyvédemnek hála üres kézzel távozott, én pedig boldogan élek a gyerekeimmel (már csak egy van itthon, a többiek lassan végeznek az egyetemen), utazgatok, szórakozni járok, miután nem kell plusz egy főt eltartanom. Nem is fog nálam fészket rakni többet egyetlen lúzer sem.
2016. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Hasonlóan, de nem egészen. :)

Elváltunk, vitt mindent, ami az övé: egy szatyor ruha. A házat én örököltem, tehát maradtam a gyerekkel, ő meg fizeti a gyerektartást.

A keresetem nem rossz, plusz az exférjem jattolhat rendesen, így megéltünk hármasban is.


Azóta összejöttem egy igazi férfival, és nagyon úgy tűnik, nem úszom meg az esküvőt sem. :) Most, hogy két keresetből élünk, plusz a gyerektartás, egész jó színvonalat tudunk biztosítani.

2016. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A ház az enyém volt, az ingókon meg osztoztunk. Fizetek gyerektartást, de nem vészes az összeg, azóta pedig már lett új párom, akivel ugyanolyanok az anyagi körülményeink, mint korábban, mert valamivel többet keres az exnél. 1-2 berendezést kellett pótolni, a többit ajándékba kaptuk a rokonoktól. Majdnem olyan, mintha nem is szakítottunk volna az ex-szel.
2016. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az exférjem vitt el mindent. Hiába építkeztünk közösen, a telek a szülei nevén volt, így a ház is. Pereskednem kellett volna, számlákkal bizonyítani, hogy én mit vettem az építkezéshez. A jövedelmét is elhazudta, gyerektartást így a minimumot fizette.

Szüleimhez költöztünk, az a 2 év nagyon rossz volt. Dolgoztam, volt keresetem, vettem egy autót, szóval anyagilag támogattak, de lelkileg kikészítettek engem is és a gyereket is.

2 év után ismertem meg a mostani férjem, ennek már 15 éve. Összeköltöztünk, és vele anyagilag jól haladunk. Jól tudunk összedolgozni, egy irányba közösen toljuk a szekeret. Sokkal jobb anyagi körülmények között élünk, mint a volt férjemmel jutottam 7 év alatt, pedig a mostani párom nem iskolázottabb, csak ambiciózusabb.

2016. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól! A férjem minden pénzt elvert, elivott, elszórakozott. Nem volt lakásunk. Gyerek egy van, nálam maradt. Azóta egyenesbe jöttünk. Már van saját lakásunk is.

A volt férjem meg még jobban lecsúszott.

Nem könnyű, de jobb mint együtt volt. Szüleim segítenek sokat, főleg abban, hogy ők vigyáznak a gyerekre sokszor.

2016. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsó 10 évben 50 millió forintot kerestem de hült helye sincs egy vasnak se belőle. Sőt, 15 millió forint jelenleg a tartozásom a bank felé.

Remélem a válásom után jóra fordul a sorsom.

2016. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
nem volt anyagi problémám, a volt férjem rendesen fizetett (fizet) gyerektartást, dolgoztam, kényelmesen megéltem egyedül is, nem éreztem nehéznek egyedül nevelni a lányom, a közös lakásunk a mai napig megvan és albérletbe van kiadva, én pár év után elköltöztem a városból, akkor el akartuk adni de jött a válság és úgy döntöttünk annyiért nem adjuk el amennyiért ellehetett volna akkor, most meg már azért nem adjuk el mert jó lesz majd a lányunknak vagy a lakás vagy az ára, akkor amikor szüksége lesz rá... férjhez mentem újra válásunk után 7 évvel, jelenleg gyes-en vagyok itthon a fiammal :)
2016. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!