Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha emiatt nem bírom...

Normális, ha emiatt nem bírom a barátom húgát?

Figyelt kérdés
Ha barátoméknál vagyok, a tesója állandóan oktat... úgy beszél velem mint akit lenéz, (pedig 3 évvel idősebb vagyok) ha bent vagyok barátommal a szobában szól hogy vigyek neki oda ezt meg azt... szinte a csicskájának néz. de szólni meg nem akarok neki... mit tudnék csinálni?
2016. márc. 9. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszelj a pasiddal h vegyen vissza a huga mert neked nem jon be a stilusa. A pasid beszeljen vele .
2016. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátoddal vagy bent a szobájában, akkor ő is hallja, hogy csicskáztatnak. Miért nem szól? Én a helyedben minden ilyen alkalommal visszaszólnék, hogy "majd a bátyád viszi", talán magára ébredne a csaj is, meg a pasid is.
2016. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mondanám, csak ha meg szólna neki félek hogy utána csak azért is belém kötne. csak akkor csinálja ha ott van az anyja mert tudja hogy akkor úgyse szólok neki. de ez engem nagyon idegesít, hogy fiatalabb ossza nekem az észt. meg arra büszke hogy neki barátja van és milyen házias.. egyszer még meg szólt hogy így majd hogy akarom eltartani a férjem ha nem takarítok? szerintem ezt nem kell "betanulni"
2016. márc. 9. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez abból fakadhat, hogy kettőtök közül ő van otthon, úgymond "ő az úr (vagyis úrhölgy)", te pedig a "betolakodó", aki csak vendég. Gondolom még friss a kapcsolatotok. Az a helyzet, hogy jól érzed, valóban lenéz Téged. Az új kapcsolatoknak sokszor ez a fogadtatása, hogy "áhh, két hetes kis semmi, úgyis dobni fogja a csajt, kit érdekel". Lánytestvérnél még hozzájöhet a versengés is, elvégre egy másik lány most fontosabb lett, mint ő. Az most lényegtelen, hogy a párod máshogy szeret titeket, az alap érzés ugyanaz; féltékenység.

Nehogy félreérts, nagyon nem jó, ahogy viselkedik, csak leírtam, hogy lásd a helyzetet, ami szerintem fennáll.

A jó hír, hogy idővel - amikor már látja, hogy huzamosabb ideje együtt vagytok - ez csillapodik, és elmúlik. Idő kell, hogy ne "betolakodó", hanem családtag legyél.

"szinte a csicskájának néz. de szólni meg nem akarok neki..." - ezt viszont felejtsd el. Most, az elején kell lefektetni az alapszabályokat. Nem kell leülni vele lelkizni - még nem is működne -, de mindenképp jelezni kell, hogy nem vagy a csicskája. Ha úgy szól hozzád, ahogy az Neked nem tetszik, akkor visszaszólni azonnal, még hangosabban, flegmábban, mint ő. Meg kell látnia, hogy nem beszélhet veled így. Kis időbe telik a folyamat, de ha látja, hogy nem egy kis nyomi nebáncsvirág vagy, akkor le fog állni. Viszont minél tovább hagyod, ő annál tovább fog menni, és feszegetni a határaidat. Talán nem is tudatosan, de ezt teszi. A lényeg, hogy csak azt alázzák, aki hagyja. Ha csak csendben tűröd, az a legrosszabb, amit tehetsz. Ha meg a párodnak szólsz, az a második legrosszabb, valószínű, hogy ő észre se veszi a dolgot.

2016. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 éve vagyunk együtt... a kapcsolat elején nagyon jól elvoltunk! nem is értem! kb 3-4 hónapja ilyen velem. semmi rosszat nem csináltam neki hogy, oka legyen rá.. és ő ilyen kis hisztérika. az a baj ha látná hogy én durvábban szólok olyan patáliát csapna... még neki álna feljebb szerintem össze is vesznénk. én meg inkább ilyen visszahúzódó tipus vagyok ő meg egy hibbant..de most megfogadtam hogy egy ideig nem megyek hozzájuk hátha befejezné.
2016. márc. 9. 19:55
 6/7 A kérdező kommentje:
De szerintem is féltékeny mert "túl közeli" kapcsolatba vannak a barátommal, ami irritál is, hogy ennyire!!!!
2016. márc. 9. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert dominálni akar, fölényben érzi magát veled szemben és tesztelgeti, hogy meddig mehet el. Én ezt mondanám, ha csicskáztatni akarna: "Ne haragudj, de nem feladatom, hogy téged kiszolgáljalak." Udvarias, de határozott elutasító válasz be szokott jönni. Ha azt látja, hogy hatása van az akciójának (akár úgy, hogy megteszed, amit kér, akár úgy, hogy emiatt nem mész a barátodhoz), akkor nem fogja abbahagyni, sőt, még tovább fog menni. Ha gondolod, beszélj a barátoddal is, de semmiképp se hárítsd csak rá a feladatot, mert ezzel is azt üzennéd, hogy nem tudsz kiállni magadért.

A leírásból az jön le, hogy valóban féltékeny, de idővel megjön az esze annyira, hogy belátja, a párkapcsolat és a testvéri kapcsolat két külön dolog.

2016. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!