Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám nem...

Mit tegyek, ha apám nem akarja végképp elfogadni a páromat?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apámmal élek kiskorom óta. 3 hónapja lett egy párom, nagyon szeretjük egymást, tudatosan építgetjük a jövőnket, de most nem is ez a lényeg. Apám kijelentette, hogy ő nem akarja meglátni a páromat a házunkban, ne próbáljam őt hazahozni. Úgy gondolja, hogy a párom egy utolsó hazug valaki, aki csak átver engem, és az a célja, hogy tönkretegyen.


Nagyon sok vitánk van emiatt az apámmal, elköltözni még nem tudok az egyetem miatt, de egyébként is tervezzük a párommal, hogy jövőre összeköltözünk.


Mit tehetnék? Hagyjam a fenébe, hátha egyszer megenyhül?


21/L


2016. márc. 11. 18:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Apám szimplán azóta ilyen, hogy bejelentettem, van párom. A párom nem csinált semmi olyan dolgot, hogy ezt feltételezze róla, szerintem csak az a baja, hogy végre életemben először boldog vagyok, és természetesen az, hogy a párom férfiból van. Még nem találkoztak személyesen, mert mint említettem, nem nagyon tolerálná, ha hazavinném a fiút.
2016. márc. 11. 21:59
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező (#11) lehet, hogy szimplán még szoknia kell a gondolatot, hogy felnőtt a kicsi lánya. Majd túl lesz rajta, mint mindenki más is, akinek felnőttek a gyerekei... ne foglalkozz vele szerintem, ezt neki magával kell lemeccselnie:)
2016. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Lina63 ***** válasza:
58%

Miért ne lehetne komoly kapcsolat?

Én is 21 évesen ismertem meg a férjem, 3 hónap múlva összeköltöztünk (szülőkhöz, és akkor szüleim elmentek megnézni egy lakás, és mivel irtó jó áron volt mi megvettük, majd további 3 hónap után különköltöztünk, felújítások miatt, mert mindent mi csináltunk, csak időnk nem sok volt), 24 évesen hozzámentem picit több, mint 1 évére megszületett az első gyermekünk. 6 éve vagyunk együtt és tökéletes a házasságunk is.


Kedves kérdező! Szerintem csak félt apukád, illetve úgy tekint rád, mint a drága egy szem kislányára, akit mindentől, mindenkitől védeni kell.Lehet nehezen dolgozza fel, hogy már nem vagy kislány és eregeted a szárnyaid, és fél, hogy egyszer csak kirepülsz. Ülj le vele beszélgetni, hogy mi a baja a pároddal, miért ellenszenves neki. És tudasd vele, hogy mindig is a kislánya maradsz akárhol is leszel. Ja igen ne vitatkozz, próbálj észérvekkel hatni rá. :) Egy kalappal!

2016. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

18-at ép betöltöttem mikor összejöttem a párommal. Apám ellenezte, tiltott tőle, anyám apám szava után ment. Elérték, hogy 8 hónapnyi járás után összecumóztam egy sporttáskába és átmentem páromékhoz (Ő akkor 27 volt). Egy hétig rám sem kagylóztak, majd anyám azzal hívott fel pénteken,hogy ha vasárnapig nem megyek haza nem tudnak beíratni a fősulira.


Emiatt hazamentem. Továbbra is kiszökdöstem, néha már tök nyilvánvaló volt, hogy kiszöktem...stb.Majd 3 hónappal később a páromékhoz költöztem.


Aztán addig mérgesedett a dolog amíg elköltöztünk kettesben pestre. Már a fősulinak ép vége lett.


1 évig nem beszéltem a szüleimmel. Megírtam nekik hol találnak, szeretettel várom őket,de nekem nem kell azaz idegbaj amit otthon kapok tőlük.


Ennek 9 éve. Tavaly agusztusban volt az esküvőnk. A szülők ott találkoztak először. Apám tavaly májusában hugom ballagásán fogadta először a páromat hazai felségvizeken meg globálisan. Anyummal azért már volt párszor érintkezésben. Azóta többször is voltunk lent. Életemben először együtt karácsonyoztunk. Disznóvágásra hívtak, fél disznóval jöttünk haza meg ilyenek.


Igazából azt a rengeteg keserűséget sajnálom, ami ért emiatt,de muszáj volt dönteni. Az bánt,hogy elment 8 év az életemből amikor évente jó ha kétszer láttam az anyámat.....de minden jó, ha ó a vége.

2016. márc. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

"3 hónapja lett egy párom... tudatosan építgetjük a jövőnket"


Hja! Készültök a távoli negyedik hónapra...

2016. márc. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Eszembe juttatja az Örömapa c. filmet. Esetleg nézd meg.

Szerintem apád azért mondja, mert

1) 3 hónap az még nem nagy ismerettség

2) a srác elcsábíthatja tőle a "kicsi" lányát

persze lehet más oka is, hirtelen ezek ugrottak be.

2016. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Lina63 ***** válasza:
A lepontozótól kérdezem, hogy mi nem tettszett, vagy mi nem volt hasznos?? Én leírtam a történetemet, és adtam tanácsot a kérdezőnek.
2016. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hálás vagyok értük :)
2016. márc. 12. 13:12
 19/19 anonim ***** válasza:
23%

#15 Majdnem megfulladtam a röhögéstől. Ezért nem szabad enni és GYK olvasni :D



Két variációt tudok elképzelni:

1. Édesapádnak még szoknia kell, hogy a szemefényébe más beleveri a f...-t. :D

2. Édesapád látja, hogy egy alsó polcról választott lumpen nulla, és jobbat szán neked.

3 hónap után azért ne a tudatos jövőt építgesd, hanem próbáld megismerni a párodat...

2016. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!