Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy apám ezt nem képes elfogadni?

Figyelt kérdés
szeretném elmesélni az elejéről.. 1 éve jöttem össze a párommal, aki Angliában dolgozik. bemutattam otthon, de apámnak nem tetszett azzal az ürüggyel, hogy nem kérdezett róla. pedig kérdezett, de a barátom zavarban volt abban a helyzetben. később apám már találkozni se akart a barátommal, azt mondta ha hazaakarom vinni akkor addig ő elmegy otthonról hogy ne találkozzanak. Miután leérettségiztem, egyszerűen nem volt értelme otthon maradnom. kijöttem a barátomhoz Angliába tavaly októberben. Most megyünk haza egy hónap múlva először amióta itt vagyok. az apám viszont egyáltalán nem várja hogy láthasson, otthon olyanokat mond hogy őt az se érdekli ha otthon leszek. ti mit tennétek a helyemben? ő mindig azt várta hogy neki nyaljunk, lessük minden kívánságát. persze ő csak krizálni tud mindent.

2015. ápr. 29. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hazamész és jól érzed magad anyuddal meg a tesó(i)ddal. Aztán, ha apud látja, hogy jól elvagytok, akkor majd gondolom megenyhül. Meg azért jó pár hónapja nem láttátok egymást. Ha meg bunkó lenne, akkor nem veszel róla tudomást.
2015. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod odaállított nagy mellénnyel, ő sz*rta a spanyolviaszt, és végig hencegett az ő Angliájával, akkor érthető apád reakciója. Ha zavarban volt, közben viszont igyekezett megadni a tiszteletet annak a személynek, aki megcsinált és felnevelt téged azért, hogy ő elvigyen, akkor nem érthető, és az egészet csak azért csinálja, mert nem tudja elfogadni a változást. A barátod továbbra is legyen normális, ne ellenségeskedjen, mert az öreg idővel megenyhül, felfogja, hogy felnőttél és a világ másik végére költöztél, teljesen azonban nem akar elveszíteni. Te 18 évesen, mindenféle élettapasztalat nélkül hagytad itt az országot és a családodat, most 19 vagy, és még mindig nem felnőtt, valóban hamar kirepültél, és nagyon messzire. Amit apád művel, az féltékenység, amiért egy másik férfit választottál helyette, és emiatt zárja ki a párod, nem a személyiségével van probléma. Valószínűleg komolyan sem veszi a kapcsolatotokat, mert még nagyon fiatalok vagytok. Persze elég fafejű ember, mert ha szakítotok, akkor sem fogod elfelejteni a szavait. Egyébként persze, hogy azt akarja, hogy te kezdeményezz, mert ő érzi magát megbántva azért, amiért mindazok ellenére, amit érted tett, hátrahagytad. Sok szülő nem képes a gyerekét elengedni.

A helyedben hazamennék, megszállnék egy rokonnál vagy szállodában, és jól érezném magam a család más tagjaival. Ha közelebb akarsz kerülni a békéhez, akkor a családi házba is benézel egyedül, üdvözlöd apádat is, mert abban biztos lehetsz, hogy nagyon is örülne, ha láthat. Nem kell ismét elővenni a párkapcsolat témát, beszélhetsz vele pár szót arról, hogy épp mit csinálsz kint Angliában, és érdeklődhetsz, neki hogy telnek a napjai. Ha ellenséges, akkor sem kell vele veszekedni, hanem csak megmondani, hogy majd szóljon, ha feldolgozta a változást, mert téged legközelebb akkor lát, ha hív. Egyébként úgy látom te apád természetét örökölted, ezért dolgozik benned is olyan nagyon a büszkeség, mindig lesznek köztetek súrlódások. Talán pont ezért könnyebben megérthetnéd a motivációit/gondolatait, ami segíthetné a kapcsolatotok rendezését. Persze csak ha fontosnak érzed.

2015. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) igen az lehetséges hogy a viselkedését örököltem, hisz 4en vagyunk testvérek, és mindig köztünk volt a legtöbb konfliktus. Igazából a párom nem hencegett Angliával, hisz tudta már előtte mondtam neki hogy hol dolgozik. Rájöttem hogy úgy lesz mindenkinek a legjobb ha normálisan állok hozzá és nem hozom fel a sérelmeimet. Talán így elöbb megenyhül. ment a zöld mindkettőtöknek :)
2015. máj. 3. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!