Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tönkretehet egy...

Szerintetek tönkretehet egy házasságot, ha az asszony jobban keres mint az ember?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 19:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elszállva, sajnos ez olyan, mint amikor valaki sánta, és ha lassan mész miatta, akkor az a baja, hogy persze, mert te sajnálod, azért mész lassabban, ha meg sietsz, akkor meg az a baja, hogy persze, mert nem vagy tekintettel rá... Ha a férfi hiányosságának érzi, hogy rosszabbul keres, akkor a másik akár mit csinál, bele fog kötni. Ez a helyzet!! És ez sok esetben inkább a pasin múlik mint a nőn.


Elnézést kérek a hasonlatért, nyilván van olyan ember, aki el tud vonatkoztatni a saját hiányosságától, és sokan vannak, csak van akinek a gondolatai csak ekörül forognak, és mindig a másikban keresik a hibát a saját rögeszméik miatt.


Az előző válaszoló jó megoldást talált, hogy eltitkolja a jövedelme egy részét :) Igen, lehet hogy ebben az esetben csak ez a megoldás van. Csak akkor lesz bukta, ha véletlenül kiderül. mert akkor meg azt is megkapod, hogy persze, mert te titkolóztál előtte, és nem bízol benne, és te leszel majd a hibás, és nem fogja elfogadni, hogy azért tetted, mert féltél, hogy ki fog akadni emiatt. Szóval simán vissza fog támadni... Sajnos.


Egyébként anyukám is simán elsunnyogta, ha vett valami új dolgot, mert apám kiakadt minden egyes vásárlásért. Ezért megunta anyukám a balhékat, és nem beszélt róla. De sikeres volt ez a megoldás, mert sosem vett észre semmit apukám, és simán bevette, hogy ez egy régen meglévő ruha... ha egyáltalán feltűnt neki a változás.


Egyébként kedves előző, amellett hogy jó módszernek tűnik az eltitkolás, figyelembe kell venned, hogy lehet hogy a nyereményedre is ugyanolyan ellenségesen fog majd reagálni. Hiszen te nyerted. Próbáld kipuhatolni egy kitalált történettel, hogy egy munkatársnőd panaszkodott, hogy nyert régebben egy nagyobb összeget, és képzelje el, hogy a férje egyre ellenségesebb lett, míg végül kiderült hogy a nyeremény miatt volt kisebbségi érzése... Kíváncsi vagyok milyen megjegyzést fűz ehhez a férjed.

2010. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"hogy lehet hogy a nyereményedre is ugyanolyan ellenségesen fog majd reagálni"

Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam. De komolyan te ezt elhiszed amikor így leírod?

Az hogy egy nő anyagilag folyamatosan dominánsabb és az hogy hirtelen szerencséje lesz és nyer egy nagyobb összeget két külön dolog.

Amikor egy pasi meg már kiakad a nő több pénze miatt, az kb mindig azért van mert a nő folymatosan érezteti vele hogy többet keres, vagyis hogy alacsonyabbrendű.

Ez egy pasinak olyan mintha letépnéd a férfiasságát.

Ha egy pasit jobban szeretnek a gyerekei, és ezt folymatosan a nő orra alá dörgöli akkor a gondolatmeneted alapján ez a nő hibája lesz?


Inkább gondold végig a dolgokat, mert a tapasztalatok azt mutatják hogy nem minden a pasik hibája, csak ezzel nehéz szembenézni.

Ha egy pasinak kissebségi komlexusa van (szerinted) akkor azt nem erősíteni kéne, hanem lebontani. De te az elsőt választod, mert egyszerűbb a másikat okolni (mert ugye a túlnyomó részben a pasi a hibás) mint magadba nézn és keresni a megoldást.


És persze csodálkozol hogy nincs pasid, (aztán kimagyarázod azzal hogy neked nem is kell)

2010. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

reggel vmikori válaszoló vagyok,aki nem vallja be a keresete egy részét...


már megtudakoltam,nyeremény nem zavarja:D

érzékeny a drágám erre,ha ezen mulik a boldogságunk,had higgye hogy ő keres többet,nem zavar...


amugy annyira jellemző...nők többsége ugy vesz meg akármit,hogy a párjának nem is mondja...évek óta nem vettem hivatalosan ruhát,mind "rég megvan",közben meg lassan egy olyan ruhám nincs,ami 3 évesnél régebbi...ahogy konyhafelszerelés se tünik fel,hogy apránként minden uj,de amin meglepődök,hogy a saját ruháit sem veszi észre hogy van benne uj,ha nem mondom...

ennyi előnye van a férfiak figyelmetlenségének...


mondjuk egy darab számlát nem tudna megmondani párom,hogy mennyi a fűtés,viz,net,akármi,fizetése közös kártyára jön,sms-t én kapok rola,én fizetgetek mindent,szerintem ugy van vele,hogy amig neki kocsira van pénz,meg kap finom vacsit,nem érdekli mi mibe kerül,ő teremti meg a rávaló nagy részét...

2010. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves előző, akkor örülök, hogy a férjed a nyereményt elfogadja.


A Kedves 72 % férfi válaszolónak pedig annyi hozzáfűznivalóm van, hogy a nyereményes dolog konkrét példa volt, és ha figyelmesen végigolvasta volna, amit írtam, akkor tudhatná, hogy nem az én viselkedésem okozta a férfi elfordulását a feleségétől. De van másik ismerősöm is, konkrétan férfi, aki mesélte nekem, hogy őt milyen mélyen bántotta az a tény, hogy annak idején a felesége kárpótláson egész szép summának megfelelő jegyet kapott, amin földet vett. nagyon nehezen tudta megemészteni, és majdnem rá is ment a kapcsolatuk. Pedig, a pasi bevallása szerint, a felesége egyáltalán nem éreztetett vele semmit, pusztán maga a tény, hogy ettől a nő vagyon szempontjából "fölé" nőtt, ez volt a baja.


Egyébként a kérdésre válaszoltam, és még egyszer hangsúlyozom, hogy bizonyos férfiaknál nem kell éreztetni, hogy a nő jobb anyagi helyzetben van, mégis kisebbségi érzésük lesz, és emiatt ellehetetlenítik a kapcsolatot. Azt hiszem te is ezek közé a férfiak közé tartozol. Van olyan férfi, akit viszont nem érdekel ez a kérdés, és szívesen segít elmenedzselni a nő vagyonát, sőt közös vállalkozás is jól tud működni adott esetben. Mert van olyan férfi, aki érett erre a feladatra, míg más megreked azon a szinten, hogy ha ő nem keres eléggé, akkor nullának titulálja magát, gondolom családi gyökerek és példák miatt.


Úgyhogy nyugodtan lehet engem szapulni, csak magadat járatod le, hogy nem vagy képes meghallgatni más véleményét, és csak az irígység beszél belőled. :)

2010. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ja és még egy, ki mondta kedves 72% férfi, hogy nincs pasim? :)
2010. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én képes vagyok meghallgatni más véleményét, és veled egyetemben képes vagyok arra is hogy lesz@rjam a másét, és csak mentegetőzzek.


Kettőnk közt a különbség, hogy nekem nincs szükségem magyarázkodni semmi miatt, és hogy ismerem a saját értékeimet és hibáimat. Éppen ezért nekem lehet kritizálni a másikat, ugyebár.


"Mert van olyan férfi, aki érett erre a feladatra, míg más megreked azon a szinten, hogy ha ő nem keres eléggé"

Sőt mondok jobbat: Van olyan nő aki a családját helyezi első helyre és a gyereket, nem a karrierjét. És ha el kell menni szülni, a nő ugye nem keres. És ha kell valamire a pénz de nincs akkor a férfi lesz olyan érett hogy ne magát okolja hanem belenyugszik hogy nem tud mindent megteremteni a családjának. Bocs de számomra az érettség azt jelenti hogy mindent megteszel a családodért, hogy a feleséged a gyerekkel lehessen, ne kelljen dolgoznia, de ha neked az a jó hogy bölcsibe adod abban az időszakban amikor a legtöbb örömet szerzi a gyerek, az szived joga.


Egyébként áruld már el mire vagyok irigy? Arra hogy olyan nő kell nekem aki nem karrierista hanem szerető anya?

Mert azt elhiheted, sok nőt ismerek a 30-as korosztályból és aki sokat keres annak a magánélete, családja megy rá.

Inkább ezen gondolkozz el mielőtt másokat fikázol.

2010. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Egyébként meg ha egy kapcsolatod többször is ugyanazon probléma miatt megy tönkre akkor biztos mindig a másikban van a hiba?


Kicsit olyan vagy mint a diák aki 3szor bukik meg egymás után. Persze mindig a tanár a hibás mert pikkel rá, nem pedig az a baj hogy nem tanult eleget.

2010. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!