Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan élethelyzetetek...

Volt már olyan élethelyzetetek, amikor egyszer csak azt éreztétek, hogy nem a saját életeteket élitek? Ha igen, mitől múlt el?

Figyelt kérdés
Mondjuk minden rendben van az életetekben, látszólag semmi okotok erre. Szerető család, jó házasság, klassz gyerekek, normális körülmények stb. Mégis disszkomfort érzés hatalmasodik el rajtatok, kivágytok ebből az életből egy időre, de nem tudjátok, hogy hová, miért.... Talán szívesen elvonulnátok egyedül hónapokra valahol messze, egy más országban.... Eltávolodnátok egy időre teljesen mindenkitől, csak vadidegenek vegyenek körül, sem telefon, sem semmilyen kapcsolat senkivel, aki eddig az életed szereplője volt.... Miért vágyhatok erre? Ki volt már így?
2016. márc. 13. 19:02
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A férjemnek nem jó, mert őt is "rossz" irányba tolnám. Vagyis elvárnám, hogy ő is a gyerekek rabszolgája legyen, legyen önzetlen és szorítsa háttérbe azt, amihez kedve van és helyette pl. játsszon a kicsivel. És neki fontos saját maga is. Engem is erre ösztönözne, de eddig nem sikerült neki.

Javasolta már, hogy menjek el az El Caminora, de elhárítottam, hogy ezt nem tehetem. De most talán mégis rászánom magam :)

2016. márc. 13. 20:03
 22/29 Költőnő? ***** válasza:
90%
Van belül egy hang, ami néha iszonyat halk és fél és szűköl. Nem tanult meg kiállni magáért nem tanult meg szeretni magát. De tanul veled és mindig figyelj rá oda. Ha félelemtől szűköl, akkor nyugtasd meg, ha pedig vmit kér; add meg neki. Meg fogsz tanulni örülni, csak guggolj le a benned élő gyerekhez ha boldog akarsz lenni. Szeresd őt, és boldog leszel.
2016. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem kell különköltözni. És fél év sem kell, hogy megtaláld magad, egyszerűen át kell állítani az agyadat arra, hogy az "én" is létezzen a szótáradban.

Menj el utazni, egyedül. Akár menj az El Caminóra, ha arra vágysz, de csak akkor.:-) Nem kell minden nap főzni, hagyd a családodat is, hadd találják fel magukat. Kezdj el tanfolyamot, akár valami tanulást, akár hobbit, vagy járj edzeni, táncolni, lényeg, hogy kikapcsolt telefonnal, mert az az idő a tiéd, és ne hidd, hogy nélküled minden összeomlik otthon.

Minden évben elmegyek legalább egy hétre a tesómék nyaralójába, egyedül. Nincs internet, csak mobil, de azt is kikapcsolom. Minden második, harmadik évben elutazom barátnőkkel pár napra, várost, múzeumokat, képtárakat nézni, kóvályogni, "csajoskodni". Ennyi kell, és ezt a családom is megérti.

2016. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Érdekes megint, amit írt a 22-es válaszoló:) Egy hete voltam Theta kezelésen és életemben először, ott vettem fel a kapcsolatot a bennem lévő gyermeki énnel. Először nem ment, akadályozták blokkok, de aztán sikerült. És akkor ezek szerint ez indította el bennem igazán ezt a lavinát. Most jöttem rá.

23-as, jó neked, hogy ilyen tudatosan megszervezed a magaddal való törődést, és ebbe rendszert is vittél:) Ezen leszek én is, meg fogom próbálni.

2016. márc. 13. 20:43
 25/29 Költőnő? ***** válasza:

A felnőtt élet nem volna szabad hogy egyenlő legyen azzal, hogy kiírtjuk magunkban a gyermeket. Mikor erre rájöttem akkor újra elolvastam egy nagy kedvenc könyvem; a kis herceg-et. Jó fokmérője volt, hogy is állok ebben az egészben. Lehet attól felelősségteljesen élni, hogy ott él bennünk a gyerek.

Egyszer régebben, mikor otthon voltam vmiért, pakolgattam a régi cuccaim (mindig is írtam. Kis koromtól, mindig). Kezembe akadt egy gyermekkori irományom és úgy negsajnáltam azt a szűkülő gyereket a sorok mögött. Úgy visszamentem volna az időben és elmondtam volna neki, hogy nem az ő hibája, hogy úgy érez. Hogy bár a hiba benne van, de nem az ő hibája.

2016. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Tedd föl magadnak a nagy kérdést: ma mit szeretnék csinálni?


Aztán tedd azt!

2016. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem kell elmeni fél évre ,el caminora semmi ilyesmire csak ha szarul érzed magad csináld azt amit igazæn szeretnél ,ha kertészkednél magad örömére csináld azt ,ha bicikliznél akkor azt ,csak kérdezd magadtol meg mit csinálnál szivesen .én rollerezek hétvégente,kertészkedek,és vidám ruhákba járok.olyanokba ami tetszik nekem .anyukám nekem is szol hogy miért járok ebbe vagy abba vices poloba én meg azt mondom mert ez vagyok én ezt szeretem ,sőt most a szülinapomra rollert kaptam férjemtöl ,ezt is furcsálta én meg örültem neki ,mert ujra gyerek lehetek egy kicsi sőt még kicsit menő is .
2016. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
48%
én is ezt éreztem a volt férjem mellett, sőt utána se sikerült olyan kapcsolatba belemennem ahol önmagam lehettem, de szerencsére kiléptem belőle, pont azért mert belefáradtam abba, hogy csak másokért élek, nekik mindent lehet nekem "semmit" :) miután szakítottam, úgy döntöttem valóra váltom egy gyerekkori álmom és énekelni fogok... (35 éves voltam) akkor még iwiw volt és megnéztem nem keres-e valaki énekest a környékünkön, és szerencsém volt... :) 6 éve énekelek egy rock bandában, itt a városunkban-környékbeli falvakban már ismernek minket, közben férjhez mentem újra, olyan emberhez aki büszke arra amikor engem lát a színpadon, hetente van próbánk, kb havonta koncertünk, nekem ennyi elég hogy kikapcsolódjak, feltöltődjek, de ehhez kellett egy ilyen férj is aki támogat :) nálad férj probléma nincs, csak tényleg találd meg mit szeretnél csinálni és hajrá! :)
2016. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megerősítést! Jó olvasni a sztoritokat, inspirál :)
2016. márc. 14. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!