Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatásom után...

Vezetéknév változtatásom után az érettségi bizonyítványt is meg kell változtatni? Vagy a bizonyítványoknál ez hogy működik?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amit korábban szereztél az marad a gondolom, lánykori neveden.
2016. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit a névváltoztatás előtt szereztél, az már úgy szokott maradni, nem módosítanak rajta.

Egyébként anyám főiskolás volt, amikor férjhez ment és tőle megkérdezték, hogy a lánykori vagy a férjezett nevére állítsák-e ki a diplomát.

2016. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A bizik maradnak, a személyi, jogsi, bank és egyék kártyák változnak, pár napon belül kell intézni esküvő után lehetőleg.

Nekem a diploma már új névvel volt, egyetem alatt mentem férjhez, mondjuk nekem nem kérdezték meg, de nem is akartam volna a lánykori nevemen kapni.

2016. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítvány nem személyi okmány, az akkor épp aktuális adatok kerülnek bele, és maradnak is életed végéig.

Én pl. levelezőn jártam középiskolába, és közben mentem férjhez. Az igazgató nő nagyon aranyos volt a bizi átadásánál, így adta át: ...és akkor most átadom Andreának, aki Horváth Andreaként kezdte, és Kovácsné Horváth Andreaként fejezte be. :-) (kamu nevet írtam) És természetesen az asszonynevem került bele a bizonyítványba.

2016. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, mindenkinek pozitívat adtam, de férfi vagyok és alig múltam 20. Jelentkezem egy iskolába és most lett a gépben is hivatalos és az érettségi a feltétele a sulinak de akkor így is elfogadják.
2016. márc. 18. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a változtatásról van valamilyen papírod, határozat bármi. Abban szerepel a régi és az új neved. Ha ezzel együtt nyújtod be a régi névre szóló bizonyítványt egész biztosan nem tudnak belekötni. Egyébként a személyi számod, születési időd, helyed, anyukád neve a régi. Ezek alapján is azonosítanak, és ezek is szerepelnek a bizonyítványban.
2016. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen pont ma telefonáltunk be, hogy letelt a 15 napos felebezési idő így ma átváltoztatták a gépben is és hétfőn ha minden igaz meglesz az új anyakönyvi kivonat, hogy tudjak papírokat cserélni.
2016. márc. 18. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A név az csak egy dolog. A bizonyítványt egy már nem létező ország, már nem létező egyeteme is kiállíthatta. Így nincs értelme átírni benne semmit, ezért nem is szokás.
2019. okt. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!