Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erdemes elvállni ilyen helyzet...

Erdemes elvállni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjemmel jó 19 éve együtt élünk 2 gyerekünk van 17 és 14 évesek. Szerelem nincs köztünk élünk mint a lakótársak egymás mellett évek óta. A férjem nem iszik, nem verekszik viszont szavakkal üt. Felbukkant egy férfi az életembe 5 hónapja akivel eddig nagyon jól elvagyunk. Ő már sürgeti h válljak el. Szüleimet beavattam h mit szólnának ha elvállnék, persze nagyon kiakadtak h hogy képzelem szétszedni egy családot. Miből gondolom h azzal majd jobb lesz...stb.Ők leveszik rólam a kezüket ha rosszul sül el az új partnerrel a dolog. Nagyfiam is ellenzi h elválljak. Közös a ház is a párommal. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Volt már valaki ilyen helyzetben? Ez az új pasi elég bulizós félek nem e járom meg ha őt választom.
2016. márc. 20. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
5 hónap nem elég egy ember megismeréséhez! De válás esetén kivel lesznek a gyerekek? Nem valószínű, hogy az új pasasodal. A válás hosszú ideig tart, főleg a vagyonmegosztás. Addigra az új párod már lecserél egy újabbra. Inkább a férjeddel kellene rendbehozni a házasságotokat.
2016. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem valnek az uj kapcsolat miatt, ami ugy tunik, meg csak nem is szerelem. Lezarnam es megprobalnam rendbe hozni a kapcsolatot a ferjemmel. Tudja, h sokszor megbant teged? Beszeltetek mar errol a ferjeddel?
2016. márc. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Én anno annak idején hasonlóképpen már csak együtt éltünk egy fedél alatt a férjemmel mint a lakótársak. Jóformán már beszélgetni sem beszélgettünk, szex pedig már egyáltalán nem volt. Közös ház, közös gyermek, én mégis a válás mellett döntöttem, de nem egy másik férfi miatt. Sőt nem is volt képben másik férfi. Egyszerűen nem akartam leélni újabb 15 évet úgy, hogy magányos vagyok egy jóformán idegen férfi mellett akinek nem kellettem már. A válás fél év alatt lezajlott. Vagyon megosztással volt gond, mert bár a közös gyermekünkre nem tartott igényt a közös ingatlanra igen. Inkább elmentem a fiammal albérletbe, és új életet kezdtünk. 4 évvel később végül is csak eladtuk az ingatlant és megkaptam a jogos részemet. Bevallom 1 dolgot nagyon bánok. Azt, hogy a válással vártam 15 évet..Előbb el kellett volna válnom.

)még valamit: VÁLNI, és nem váLLni

2016. márc. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Bulizós pasi? Megun eldob, buliba felszed egy nálad jobbat akinek nincs két kamasz a nyakán, miattal válni hülyeség,ha férjeddel nem lehet helyrehozni válj de ettöl a pasitól ne várj semmit.
2016. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
szóval szeretőd van? előbb talán rendezni kellene a házasságot, vagy elválni és aztán tervezgetni valakivel a dolgot. csak ne, hogy a válás után elbulizzon a pasi más nőhöz, te pedig hoppon maradsz.
2016. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

ez a te életed nem a majd felnöt gyereké, nem a szüleidé, nem az aktuális páré

ha ugy döntesz hogy a párod lelki terrorját nem viseled el vállj el de ne cseréld le a családi terrora úgy csömörből vödörbe esel

a nagyfiad marad az apjánál ha valami nem tetszik

felnöt nő vagy se a szülökre se másik férfira nics szükséged

2016. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

És te mite teszel a kapcsolatodért? Amit leírtál abból az jön le, hogy te inkább kilépnél ebből és belépnél egy sokkal rizikósabb, felszínesebb és vélelmezhetően sokkal rövidabb kapcsolatba. Azaz az egyszerű utat választanád.


Vállalkozó lettél, hogy vállni akarsz?

2016. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, a rizikósabb az egyszerűbb? Ez logikailag nem jött össze.
2016. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Argloss ***** válasza:
70%

Erkölcsileg helyes lépés a válás lenne, tekintve, hogy a házasság egy monogám dolog és nem fér bele a szerető.

Egy olyan ember szemszögéből aki számára nem jelent semmit a hűség annak nem feltétlenül érdemes válni, mert az egész eddigi élete fel fog borulni és elveszik a megcsalás izgalma is ami annyira csábítja, aztán megint ott lesz az üres semmitérő kapcsolat, amiben nem fog ottmaradni egy bulizós pasi. Plusz ha kiderül, hogy félrejársz akkor valószínűleg óriásit fogsz zuhanni a gyerekek szemében.


23:02: A logikával nincsen baj. Egyszerűbb ejtőernyővel leugrani a ház tetejéről, mint lebattyogni a lépcsőn. Egyszerűbb szeretőt tartani, mint energiát szánni arra, hogy megjavítsunk egy kapcsolatot.

2016. márc. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a házasságod, és nem is lehet/akarod megjavítani, akkor válj el és kezdj új életet. a gyerekeid már lassan felnőnek, ne ragadj benne egy méltatlan kapcsolatban, neked is csak egy életed van! Viszont ne egy 5 hónapja megismert muki szép szavai miatt tett mindezt! Akkor lépj, ha biztos vagy abban, hogy a férjeddel már menthetetlen, és nemcsak egy kis jó szót keresel a másiknál, hanem önmagadtól is megállod a helyed, egyedül, függetlenként, különben nagyon hamar ugyanott találod magadat: most elvakít az, hogy attól a másiktól kapsz olyasmit, amit otthon már nem, de mi a garancia, hogy ha őt is jobban megismered, nem lesz vele is olyan lapos, vagy rossz, mint otthon, csak más oldalról? Érted mit akarok írni? Ne egy másikhoz menekülj, mert 5 hónapnyi széptevés után nagyon nagy meglepetések érhetnek az ő részéről is, amit nem tetszik, sőt, esetleg még rosszabb is , mint a férjed mellett. "jól elvagytok"? Az ágyban? Mert máshogy még nem is ismerheted, az, hogy az újdonság varázsa miként szépíti a helyzetet, és mi a valóság, aközött ég és föld a különbség. A gyerekeiddel pl. mi lenne, ha válnál? Két nagy lakli kamasz minden nyűgével is kellenél az új pasidnak? Vagy ők maradhatnak a férjeddel? El tudod magad tartani és a gyerekeidet), akkor is, ha még évekig nem jutsz hozzá a ház felének az értékéhez, és mehetsz albérletbe? Nehogy kiderüljön, hogy problémákkal terhelten már az új kannak sem vagy olyan érdekes!
2016. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!