Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha keresztanyám...

Normális, ha keresztanyám megmondta, hogy locsolkodáskor pénzt adjunk a gyereknek (6 éves)?

Figyelt kérdés
Letudtam volna csokitojással, de azon kívül pénz is kell. Már 2-3 éve minden ünnep a pénzről szól náluk....

2016. márc. 21. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
73%
ok.pontozzatok le. de sztem akkor sem normális, hogy a gyerek értékrendjét as keresztanyja, nem a szülei határozzák meg. A fiam 8 éves, jár locsolkodni, sosem hoz pénzt haza. Számára az az élmény-úgy tanítottuk-hogy elmondhatja a verset és kap cserébe egy dícsértetet, virágot, vagy egy életet jelképező tojást. Vagy egy kedves mosolyt, és a nap végén tele van élményekkel, nem győzi mesélni. Biztos szar anya vagyok....
2016. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%
Kutyafülét: kérdező keresztanyja a 6 éves gyerek anyukája.
2016. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
49%
te kaptál tőlük pénzt 6 éves korodban, vagy lányoknak kuss van húsvétkor?
2016. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
43%
külön ki lett emelve, hogy a csokin kívül kell pénz? vagy a csoki helyett? mert nem mindegy, én ismerek olyat, aki szintén azt kéri, hogy ne adjanak csokit a gyereknek, mert nem ehet olyasmit, inkább az árát adják oda, mert pl. gyűjtenek valami ruhára a gyereknek, stb. és a pénzbe beletartozik a 200 meg az 500 ft is, nem kell ezreket adni
2016. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg semmit sem KELL adni, a locsolás (és ha már itt tartunk, az egész húsvéti ünnep) nem erről szól. Hagyományosan festett tojást kaptak a fiúk/férfiak, úgy, ahogy írták, megteszi valami normális csokitojás helyette, ha meg nem ehet a gyerek édességet, azt általában úgyis tudják a családban.

Bocs, nem vagyok egy sz.rrágó típus, de az, ami mostanában zajlik, tényleg túlmegy minden határon. Lassan már a bölcsődéből is "ballag" a gyerek, aztán mindenki csodálkozik, hogy "ezek a mai fiatalok" milyen "pénzéhesek", pedig nagyrést a szüleik, meg a környezetük neveli et beléjük.

2016. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék neki pénzt. Sipákoljanak csak,kit érdekel. Egy hatéves ugyan mire költhetné?


Unokahúgom 9, és mostanában kezdett zsebpénzt kapni, amit becsületesen gyűjt is. :)

2016. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is pénzt kapott tavaly. Akkor volt 5 éves. Azért örült csak neki, mert anyós nyuszkája hozott neki egy olyan régi fajta perselyt.

Valószinüleg idén is kap a csoki mellé pénzt. Gyüjti mindig valamire. Az apróinkat mindig oda adjuk neki, beteszi a perselybe. Vett már igy geomag-et meg elektromos fogkefét is. Novemberben amikor a névnapja volt, anyós is pénzt adott, amivel pont összejött a pénze a fogkefére igy nagy volt az öröm. De sose kötjük ki, mit kell kapnia. Amit kap, annak örül. A szomszéd kisfiu tavaly a locsolkodással 8 ezret gyüjtött össze. Ez azért kicsit durva. Máskor meg köszönni se akar a szomszédoknak.

2016. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kisfia meg kislánya is van, az hogy oldja meg, hogy a lány is gyűjthessen? Ők nőnapra követelik a pénzt?
2016. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
72%
Velem a tesóm mindig elfelezte velem a lóvét. A csokit is elosztotta velem mindig.
2016. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
11%

Nos, én azt gondolom, sokan le is fogtok érte pontozni, úgy érzem, hogy ha a követelődzés teljesen nonszensz is, a pénz mégis csak hasznosabb számára, mint a csokitojás.

Szerintem ne is adj neki csokit, bőven elég neki egy százas. Ha már kényszeredetten adni kell neki valamit, akkor inkább olyan valamit adj neki, aminek értelme is van. És akkor mondd kérlek el nekem, hogy számotokra mi magasztosról szól ez az ünnep egy jó étkezésen kívül? Adj neki valami olyat, ami okoz is neki valami örömöt, amivel megvásárolhatod a szeretete illúzióját, végül is általában csak ennyiről szól az egész ajándékozás. Te is jobban éreznéd magad, ha azt látnád, hogy boldog. Saját készítésű ajándékokban pedig csak akkor gondolkodj, ha iparművész vagy, vagy hasonló.

2016. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!