Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha keresztanyám...

Normális, ha keresztanyám megmondta, hogy locsolkodáskor pénzt adjunk a gyereknek (6 éves)?

Figyelt kérdés
Letudtam volna csokitojással, de azon kívül pénz is kell. Már 2-3 éve minden ünnep a pénzről szól náluk....

2016. márc. 21. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

Nos...a gyerekek továbbra is szeretik a csokit - ez tény, nem általánosítás.:-) Egyikre sincs ráírva, hogy "zabálj meg azonnal", az, hogy a gyerek hazaérvén nem esik neki, hogy felfalja az összeset, nevelés kérdése. Nálunk ez nem volt probléma, nevelési tanácsot vagy véleményt pedig attól fogadok el (amennyiben előzőleg kértem tőle), aki már szintén útjára bocsátott két-három jól nevelt, diplomás gyereket, ahogy én.

6 évesnek fölösleges pénzt adni locsolásra, de lehet, ha valaki ennyire nem tud semmi másban gondolkodni:D. Azt viszont senkitől sem tűrném el, hogy erre utasítson - hogy visszatérjünk a sok bullshit után az eredeti kérdéshez is.

2016. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
16%
Jaj istenem. Akkor meg annak sok értelme van, ha naponta ehet belőle egyett. Mellesleg az én fiam mikuláskor is tele volt csokival amiből még februárban is volt. Annyira oda volt érte. Ott a nyuszi, az hozz neki csokit, meg a mam nyuszija és ez igy bőven elég is. Nem akarok még júniusban is csokinyulba botlani. A pénzből meg vesz magának hasznos dolgokat. Nem minden 6 évesnek az az első hogy minden sz*rra elköltse a pénzét. Fiamnak jelenleg 8 ezer forint van a perselyében, amiből tuti biztos nem butaságot akar majd venni. ;)
2016. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
84%

Tök jó érvelések vannak amellett, hogy mennek a kisfiúk a lányos házakhoz és mennyivel jobb a pénz nekik, mint a csokitojás... Az ilyen válaszolóktól kérdezem, hogy mi a helyzet a lányokkal és azokkal a szülőkkel, akiknek lányai vannak? Értem ne vegyenek legalja csokikat, költsenek drágább csokikra, meg persze adjanak pénzt is.

Az nagyon jó, ha valaki a saját gyerekét a pénz értékére neveli, de azt miért gondolja, hogy ehhez másnak is hozzá kell járulnia?

Most én is küldjem át a lányaimat a fiús házakhoz, hogy mondjanak el 2 sor idétlen verset, öntsék nyakon a fiúkat és az apukát, aztán kérjenek pénzt? Csokit el se fogadjanak olyat, ami nem drága? Nekem miért lenne az jó, hogy másokat verek költségbe annak árán, hogy tanuljon az én gyerekem?

Nonszensz lenne elvárnom valakitől, hogy verje magát nagyobb költségbe, mint amennyit akar vagy tud rászánni. Ha valakihez sokan mennek locsolni (illetve ezek szerint pénzt gyűjteni), annak egy-egy húsvéti ünnep több tízezer forintjába is belekerülhet. Mi pontosan ezért nem is szoktunk itthon lenni ilyenkor. Egyszer maradtunk itthon, készülni kell kajával, itthon rostokolunk és persze még az elvárások, hogy adjunk mindenkinek valamit. A lányaim meg unták az egészet, úgyhogy azt a pénzt, amit mások fiainak odaadnék, vagy elkölteném a vendégvárásra, inkább arra költjük, hogy együtt elmegy a család valahova kikapcsolódni. Nem nagyon érdekel, hogy sok fiús szülő ezt a napot arra szánná, hogy az ő gyerekeinek gyűljön a zsebpénze.

Úgyhogy megértelek Kérdező, ha te sem tartod jogosnak keresztanyád elvárását, ez nem a fia szülinapja, névnapja, keresztelője, semmije sem, hogy ajándék járjon neki, pláne ilyen kötelező elvárásos alapon..

2016. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
14%
Ne aggódj, később visszajön a pénz, amikor moziba meg fagyizni kell menni, a fiúk fognak fizetni a te lányaidnak.
2016. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
63%
Nem valószínű, hogy a lányai a náluk sokkal idősebb unokabátyjukkal akarnak majd moziba menni.
2016. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
62%
54-es, normálisan kéne gyereket nevelni, egyenlőnek, nem arra, hogy pénzzel vegye meg a puncit.
2016. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
53-as! Te nagy igazságot mondtál, de most ez a történet csak arról szól, hogy a csoki e vagy a pénz a jobb a gyereknek. Amúgy teljesen egyetértünk abban, amit leírtál.
2016. márc. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem meg nem írt 53-as nagy igazságot. Vannak szokások, amelyek ilyenek, valamelyik nem másképp részesül belőle, mint a másik. Ilyen a nőnap, az anyák napja és a húsvát is.


Ezzel szerintem nincs baj, akinek nem tetszik, ne tartsa meg az ilyen ünnepeket. Nem hinném, hogy ahol van két lánygyerek, és nincs egy fiú sem, ott nagyságrendekkel többet kell költeni húsvétkor, mint ahol fordítva van. A lányos szülő választhat: otthon van-e egyáltalán húsvétkor, mert nem kötelező, és akkor nincs semmilyen vendéglátás, extra kiadás. A fiús szülő is választhat. De ha egyszer úgy dönt, hogy a gyerekét elküldi locsolkodni, akkor neki is - anyukának - fogadni kell a locsolkodókat, ugyanúgy adhatja a csokit, pénzt a gyerek barátainak, osztálytársainak, mint egy lányos szülő. Ugyanúgy főzheti a sonkát, itathatja a sört, pálinkát, kávét. Az sem biztos, hogy olcsóbban megússza. Aki eljár locsolni, ahhoz visszajárnak - ne higgye már valaki azt, hogy a fiús mamák csak ülnek otthon melegítőben, és bámulják a falat húsvátkor, valamint nézik,hogy cseng a kassza!


Egy átlagos családban kb. ugyanolyan a fiúk-lányok eloszlása, szóval ez egy demagóg baromság, hogy a lányos szülők csak fizetnek, a fiúsok meg kaszálnak. Ráadásul nálunk pl. mindig ügyeltek arra a nagyszülők, hogy a lánynak is adtak nyuszit, tojást, ajándékot. Arról meg nem is beszélve, hogy szinte minden családban ma már a húsvét ajándékozásról is szól, a kislányok is keresik a toját, csokit a lakásban, meg a kis eldugott meglepetéseket, szóval nekem senki se mondja, hogy a lányok en bloc kimaradnak a buliból.


OK, lehet, hogy kevesebb csokit, pénzt hoznak haza a szomszédoktól, rokonoktól, de azért elég gáz, ha a kisiskolás gyerek húsvéti locsolkodópénzén múlna az áprilisi családi kassza egyenlege.

2016. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
jó, én az 53-assal abban értettem egyet, hogy nem muszáj betartani ezeket a szokásokat, aki nem akar, nem megy, aki akar, az megy. És ne úgy képzeld el, hogy a szülő elküldi a fiát locsolni és majd ettől dagad a családi kassza, a gyerek szerez ilyen hétfőn valamennyit (nálunk max 500ft-t) és azt megtartja magának.
2016. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
94%
Akkor sem normális, mert ha nőnapkor körbejárnának, hogy tessék fizetni, mert nő vagyok, lenne itt nemulass.
2016. márc. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!