Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha keresztanyám...

Normális, ha keresztanyám megmondta, hogy locsolkodáskor pénzt adjunk a gyereknek (6 éves)?

Figyelt kérdés
Letudtam volna csokitojással, de azon kívül pénz is kell. Már 2-3 éve minden ünnep a pénzről szól náluk....

2016. márc. 21. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
92%

Minek egy 6 éves kölöknek pénz?

Ami igényei lehetnek (normális esetben) azt a szülőknek kell kielégíteni.

Gondolom nem cipőre, ruhára gyűjt.


Én ha most 6 éves lennék, sokkal jobban örülnék valami finom csokinak, cukorkának, esetleg valami kisebb játéknak.


Ha nagyon erőltetik, akkor vagy ne menj hozzájuk vagy a gyereknek vegyél valami tényleg olyat aminek örülne, egy hatalmas tábla csoki vagy hasonló.


Nem akarok beleszólni vagy kötekedni, de nem lehet, hogy a pénz nem is a gyerekhez kerül/kerülne ilyenkor?

Szegény ennyi idősen még nem tud reálisan gondolkodni.

Ha kap valakitől egy 1000-est, akkor anyuka-apuka simán mondhatja, hogy jaj, kisfiam itt van 10 darab 20-as, nézd meg milyen csillogók, cseréljük el erre a csúnya papír pénzre.

2016. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
23%
Az, hogy keresztanyám mondta-bocs hogy sokadszorra is hozzászólok-nem apám, nem anyám, nem testvérem. Persze, kell a pénz, de mosgt mi lesz, honnan szereztek?
2016. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem normális...sem így, sem más formában ajándékot ELVÁRNI.


Add azt, amit eredetileg terveztél, a csokitojást.

2016. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:

Gyűjtik a pénzt, nem kicsit (mindenünk megvan, lakás, autó, és még sorolhatnám).


A gyerek annyira van 'tudatában' a pénz értékének, hogy legutóbb szülinapjára kapott tőlünk egy öt számjegyes címletet, majd a gyerek ennyit kérdezett: csak ennyi? csak egy darab? Ergo, ha 500 Ft-os címletekben adtuk volna, azt hitte volna, hogy sok (bár úgyis az volt)

2016. márc. 21. 14:00
 15/61 anonim ***** válasza:
97%
Ne adj neki pénzt. Csoki, nyalánkság, játék teljesen megfelel egy ennyi idősnek. Nekem is felfordul a gyomrom ettől a pénzközpontú világtól.
2016. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
96%

Semmiképp ne adj pénzt. Jesszum, ez nagyon durva.

Kérlek, írd majd meg (akár priviben), hogy mit tettél végül, és mit reagáltak :)

29N

2016. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Én személy szerint nem is tervezek adni, de anya tuti fog adni, ahogy ismerem úgy, mintha én is adtam volna...


Szerintem a családi 'körmenetkor' is iszonyatosan elememben leszek, látni fogják, mennyi kedvem van ehhez a kirakati családlátogatáshoz, így inkább meg sem fogok szólalni. Maximum, ha nagyon telik az a bizonyos pohár.


Tudom, szomorú, hogy így állok a dolgokhoz, de nem véletlenül van ez így...

2016. márc. 21. 14:06
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
mond meg, hogy te majd eldöntöd mit adsz, ha nem tetszik, nem kell menni.
2016. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
87%

5éves a kisfiam és kifejezetten haragszom érte, hogy anyósom és a testvére is évek óta pénzt adnak ilyenkor a gyereknek.


én, illetve a családomból a lányok kindertojással készülünk a gyerek locsolóknak.

2016. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
52%
14: Akkmor meg minek csináljátok? Nektek ez az ünnep csak pénzszedés, vagy a keresztény vallások egy nagy fordulópontja?
2016. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!