Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha keresztanyám...

Normális, ha keresztanyám megmondta, hogy locsolkodáskor pénzt adjunk a gyereknek (6 éves)?

Figyelt kérdés
Letudtam volna csokitojással, de azon kívül pénz is kell. Már 2-3 éve minden ünnep a pénzről szól náluk....

2016. márc. 21. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
35%

#40 Egyetértek veled.


Ezek a nem adunk pénzt, fujj hozzászólók akkor nyivákoljanak, ha legalább annyi igényük van, hogy EHETŐ csokitojást adnak a gyereknek.

Festett tojás - ennél nagyobb kib---szás egy hatévest nem érhet. Mit kezdjen vele?

Vagyis, de érhetik, mert a szentképet is javasolta valaki... No comment.


Aztán amit még a gyerek hazahoz: akciós, szuperolcsó, kakaót nem látott, csak növényi olajat típusú csokitojás, hatalmas ugyanilyen sz...r nyulak. Az a lényeg, hogy nagy legyen, és olcsó. Az, hogy ehetetlen, másodrendű szempont.


Szóval, ha valaki annyira genya már a gyerekkel, hogy nem képes egy rendes csokinyulat vagy tojást venni, az tényleg adjon inkább egy százast, többre megy vele szegény kisgyerek. Ha meg nem akar, akkor vegyen Lindt nyulat, Milkát vagy Kindert.

2016. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
28%

Ha pénz kell nekik, hát adj pénzt. De azért nyugodtan dobd meg pár csomag kotonnal is a gyerkőcöket..

Ha ennyire korán érnek, biztos jól fog jönni nekik, ha meg nem, akkor a hülye pénzmániás anyjuk legalább magyarázkodhat egy sort...

2016. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Drága 41-es, sose vettem senkinek kakaómasszából készült sz.rokat, sőt, kikötöttem, hogy az én gyerekeimnek se vegyen senki félméteres tecsógazdaságos mikulást vagy csokinyulat, inkább ugyanannyi pénzért egy kis, de jó minőségű szelet csokit, vagy gyümölcsöt.

Egyébként roppant sajnálatos, ha valaki egy ünnep kapcsán (ami ráadásul soha nem szólt ajándékozásról) kizárólag pénzben tud gondolkodni.

2016. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
26%
Én meg már azt nem értem, kedves válaszolók, hogy miért kell bármilyen csokitojás? A gyerek annyit tud csinálni vele, hogy megeszi, kösz. Ennyit a nagy locsolásról. A srác szemszögéből nem tudnánk nézni a dolgokat? Lehet, hogy tényleg gyűjti a pénz valami olyanra, amit fontosnak, vagy jónak érez. És ez a lényeg. Én locsolkodtam még jó pár évvel ezelőtt, a csokitojás tényleg a legalja (főleg, ha tényleg olyan, amit mindenhol adnak, amit a 41-es válaszoló írt), sokkal jobban örültünk mi annak, ha kaptunk valamennyi kis pénzt (Nem a 100 forinttól fog a gyerek vérmes pénzközpontú pszichopata tőzsdeügynökké válni.), vagy néha kis italt, ez ugye egy 6 évesnél még jópár évig ne pálya, számunkra már jó volt, egy kedvesebb gesztus, mint szaros tojások, vagy akár a pénz, de ismétlem: Ez majd 14-15 év fölött, most még nagyon rossz hatással lenne rá. Tehát! Marad a pénz! Ezért tényleg úgy érzi a fiú, hogy volt értelme korán felkelni, elmondani a hülye versecskéit, hogy később vehessen magának belőle olyan kis dolgokat, melyek ha nem is sokkal érnek többet, mint egy Z kategóriás csokitojás, mégiscsak a gyerek veszi, a saját tulajdona, ő nyomja magát bele még inkább a létbe (Ez már magyarázatra szorulhat, nincs kedvem leírni, max privátban), s ezzel ő jobban érzi magát. Ja! És ne tartsunk attól, hogy majd füvet fog venni, vagy ragasztót, egy hatévesnek napjainkban sem ez jár a fejében. Üdv! 40-es voltam.
2016. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
62%
Talán azét, kedves uttsó, mert a gyerekek szeretik a csokit.:-) Egyébként 3 fiam van, ők is mennek locsolni, kamaszkorukban kaptak először pénzt egy-két rokontól, a csokikat meg cserélgették aszerint, ki melyiket szereti jobban. Mivel már rég leszoktattam a famíliát a gagyi csokikról, ilyen problémánk nem volt. van a családban ügyeskezű nőrokon is, aki saját készítésű, gyönyörű, kézzel írókázott kifújt tojást ad minden locsolónak, ezeket addig őrizgették, amíg el nem törtek, még huszonévesen is.
2016. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek vegyél valami jó minőségű csokinyuszit, esetleg valami kis játékot. És vegyél a kínaiban vagy 100Ft-os boltban olyan 1€-s nyomatú, arany fóliával bevont, nem túl finom csokiérméket, és nyújtsd át az anyukának, hogy tessék, itt a pénz is, ahogy kérted. Vagy lehet kapni dollár/euro mintájú papírzsebkendőt, noteszt, az is megteszi.
2016. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
53%

Aha, és ahol lányok vannak, és mondjuk készítenek tojást, nekik nincs megfizetve, hogy azzal cseszekedtek órákig?


Tipikus, megjegyez két sort és képes fújni egy üvegből, essünk hasra előtte. Jól felkészíti az életre, hogy ennél többet nem kell csinálnia soha.

2016. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell ennyire komolyan venni a dolgokat?

Ez egy új generáció, és régen sem volt máshogy, a fiúk nem a csokitojásnak(legyen az bármilyen jó minőségű), vagy a festett tojásnak örültek hanem, a pénznek, szendvicsnek, és italnak. Így van rendjén.

Én is mindig gyűjtöttem valamire anno, és a locsolkodó pénzből vettem meg.

Jah és.. egy jobb csoki 500 Ft körül van, annyit meg odaadhatsz neki ennyi erővel pénzben is. Talán nem zabálja tele magát csokoládéval.. és elkölti valami másra, ami értelmes, vagy örül neki..

2016. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
15%

Köszönöm 48-as! Nem értem, hogy miért gondolja mindenki, hogy a gyerekének azzal teszi a legjobbat, hogy csokit ad neki.

45-ös! Nagyon érdekes, hogy a te családodban ez így van, de elhiszem, én csak saját magamból és az engem körülvevőkből indulok ki. Véleményem szerint akkor is nagyon primitív az, hogy te erre az általánosításra építesz: "A gyerekek szeretik a csokit". Mi van akkor, ha én azt mondanám, hogy az ital, a pénz és a csokitojások közül én a csokoládénak örülök a legkevésbé. És tudom, hogy nem csak én vagyok ezzel így, tudom, hogy most is sok srác örülne inkább a pénznek. Nézzétek már kicsit tényleg a saját gyereketek perspektívájából a dolgokat! Azért mennétek ki reggel hétfőn, hogy összezabáljatok mindenféle szar vagy akár jó csokikat? Ténylegesen jó csokikat úgysem adnak sehol. (és nehogy valaki a milkát jó csokinak mondja, mert erősen a középkategória alja) ÁÁh, hiába is beszélek, felnőttetek, úgy gondoljátok, hogy mindig az lesz a legjobb a gyereknek, amit ti mondtok.

2016. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
18%

1. A festett tojás 99,99 százalékban béna. Pláne az évente kétszer kreatívkodó anyukáké meg az alsó tagozatos kislányok keze munkája. Erre már a csokigyárak rég rájöttek, ezért is gyártanak csokitojást, azt sokkal többre becsülik a gyerekek.


2. A csokitojásból a jó minőségű OK, a bevonómasszás meg a többi ócska nem OK. Jó minőségűből sem biztos, hogy szeretné azonban egy felelős szülő, ha hazaállítana a gyermeke több kilóval. Jobb családokban a csokoládéfogyasztás azért korlátozva van. Persze megfelelően idióta rokonok a cukorbeteg gyereknek is adnak csokitojást, akkor is, ha inzulinos. Láttam már ilyet.


3. A pénz mindig jól jön, tudja gyűjteni a gyerek, megveheti magának azt, amit szeretne. Szóval keresztanyunak abszolút igaza van, hogy inkább azt kér a gyereknek.


4. A gyerekből nem lesz bűnöző meg pszichopata, ha 6 éves korában már elkezdik megtanítani neki, mire való a pénz, hogy lehet takarékoskodni. Sőt sokkal kisebb az esélye arra, hogy nyomorgó nyugdíjasként, devizahitel-károsultként vagy Quaestor-kötvényesként végezze, ha korán megtanul bánni a pénzzel, mintha tiltják a pénztől, hogy kicsi hozzá.

2016. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!