Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegény családból, körülmények...

Szegény családból, körülményekből hogy lehet kitörni?

Figyelt kérdés
Akkor ha egy hátrányos helyzetű településen él az illető. pl. szabolcs, vagy borsod megye munkalehetőség nincs, sehol a közelben. Hogy lehet kitörni ilyen településről, és kb. középosztályig felemelkedni?
2016. márc. 24. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Sok-sok tanulással.
2016. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerzel megfelelö végzettséget, és utána el tudsz vele indulni.
2016. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Jó ismerettségi körrel. Én is szegény vagyok és diplomám is van de ha nincs ismerős nem tudok bekerülni munkahelyekre :)
2016. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Szakma, több nyelv, külföld. Vagy ugyanez diplomával még egyszerűbb lenne, de rohadt nehéz csóró családban végigcsinálni egy egyetemet.
2016. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Elmész lakatosnak vagy hegesztőnek, aztán irány külföld, persze német nyelvtudás alap... Apum is borsodból indult, szinte semmivel és legtöbb kollegája borsod megyéből "tört" ki. Egyébént apum pont hegesztő. Mire végig csinálod a diplomát munka mellett addigra te igen utálni fogod az egész életet és helyzetet lehet végig sem csinálod. Persze a diploma hasznos és jó, csak nem biztos célszerű, lehet élni diploma nélkül is jól.
2016. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
1. válaszoló vagyok. Én is szegény családban nőttem fel, de mégis végigküzdöttem az iskolákat, nagyon jó érettségim lett, meglett a diplomám. És most pszichológusként dolgozok elég jó fizetéssel. Semmilyen támogatást nem kaptam a családomtól. Ha akarsz valamit azt eltudod érni. Ha nincs ott munkalehetőség ,akkor vállalni kell a kockázatot és elmenni oda, ahol van.
2016. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Gyakorlatilag, akaraterő, optimizmus, kitartás, hinni magadba, ismeretségi kör. Ezzel már érettségi nélkül is lehet havi fél millát zsebre tenni.
2016. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Van a legális út meg az illegális meg van a politika. Utóbbit ajánlom.
2016. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Szabolcsból származom. A szüleim úgy ahogy tudtak felneveltek engem és a nővéremet. Közös gyerekszobánk volt, nyaralni mindössze kétszer tudtunk elmenni az anyagi helyzetünk miatt.

Mindketten jó tanulók voltunk és elvégeztük az egyetemet diákmunka mellett. Most így felnőttként úgy érzem, hogy sikerült kitörnünk a szegénységből. Sokkal több mindent meg tudok adni a gyerekeimnek, mint a szüleim nekem. Mindezt tanulással értem el.

2016. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

hát elég egyértelmű, hogy olyan szakmát kell szerezni, ami piacképes. hogy most ez diploma vagy okj az ebből a szempontból lényegtelen. mindkettőt lehet munka mellett szerezni. nyilván egy orvosi elvégzése nem igen menne úgy,hogy közben magadat el kell tartani. de egy kevésbé nehéz szakot el lehet szerintem végezni munka mellett is. hogyha más nem, akkor úgy,hogy csak a minimum krediteket veszed fel. mármint annyit,hogy még államin maradj. de legyen több szabadidőd, üres hétköznapok.akkor lehet dolgozni meg hétvégén is. meg lehet oldani , de tényleg nehéz,hogyha nem tud senki támogatni, csak magadra vagy utalva. de nem lehetlen! megéri az a pár év szenvedés,hogyha utána jobb lesz:)

ha megvan a papír, akkor igyekezz vele elhelyezkedni.lehet először csak beraknak valami kis pozícióba ahol te szolgálod ki a nagyobb kutyákat..pedig végzettségetek ugyanaz.

de idővel feljebb lehet kerülni a ranglétrán!! hogyha nem is ugyanannál a cégnél..akkor elmész egy másikhoz. ott már könnyebb dolgod van, mert már van tapasztalatod a korábbi cég miatt. és ezt így tovább..

hogyha nagyon nem megy itthon érvényesülni, akkor marad külföld. de oda szerintem úgy érdemes menni, hogy a saját szakmádban dolgozol.max pár hónapig amíg belejössz a nyelvbe és a kinti szokásokba, addig érdemes más területen munkát elvállalni. de utána érdemes hamar a szakmádban munkát keresni.

2016. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!