Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg el fognak válni a...

Tényleg el fognak válni a szüleim?

Figyelt kérdés
Most megint veszekednek. Kb. fél éve derült ki, hogy apa csalja anyát. Akkor mondták, hogy elválnak stb. Utána elkezdtek sokat járni kettesben úgyhogy valamennyire megnyugodtam. Most viszont megint veszekednek valami nő miatt. Elvileg nem ez volt az első eset. 22 éve házasok és négyen vagyunk testvérek. Egyre jobban azt érzem, hogy már csak miattunk vannak eggyütt. Anya valami olyasmit mondott, hogy holnap elmegy és én most nagyon kétségbe vagyok esve. Nem tudom őket külön elképzelni. Ugye még van esély, hogy eggyútt maradnak?

2016. márc. 29. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Minek maradjanak együtt?
2016. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
66%
Hány éves vagy?
2016. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
13
2016. márc. 29. 17:39
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd rájuk ez nem a te dolgod. Attól hogy a szüleid nincs hozzá sok közöd, hogy mit csinálnak.

Ők is megérdemlik a boldogságot és ha külön külön megy nekik akkor úgy megy. Nektek gyerekeknek is jobb lesz nem hallani a sok veszekedést.

2016. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
sajnos te ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2016. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát bizony eben az életkorban az ember szinte el sem tudja képzelni, hogy az apja és anyja nem megbonthatatlan egységet képeznek. Sajnos a válást leginkább a gyerekek sínylik meg, akik mindkét szülőjükhöz ragaszkodnak és a válással bizonytalan helyzetbe kerülnek. Esély mindig van az együtt maradásra, csak amikor az emberek már unalmas a megszokott és valami újra vágyik, akkor a háta mögött levőkre, akik a múltat képviselik, nem nagyon szokott tekintettel lenni.
2016. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
El sem tudom őket képzelni külön. Mindig hallottam, hogy elvált meg minden, de azt hittem, hogy amyáék 20 éve teljesen jól vannak eggyütt. Most meg kiderült, hogy az a világ amiben azt hittem, hogy élek alapjaiban rohadt.
2016. márc. 29. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Én is 13 voltam mikor váltak a szüleim. Érthető hogy ez most fáj neked,de hidd el így jobb lesz. Téged ettől függetlenül ugyanúgy fognak szeretni.


21/N

2016. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Lehet hogy csak én látom így, de az lenne jobb ha együtt maradnának. Ha van négy gyerek akkor az apának nőjön be a feje lágya és tartson ki a házasságban. Nem elég hogy csonka család lenne, még anyagilag is megsínylené a család a válást. Úgyhogy maradni és kész. A kamaszkora elmúlt. Nőzni akkor kellett volna amikor még teljesen független volt, de a család az felelősség.
2016. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek veled, 9-es válaszoló.

Hozzátenném, hogy az én szüleim is elváltak, amikor kb. ennyi idős lehettem, mint te. Mindent elintéztek sunyiban, aztán a végén közölték. Egy ideig próbáltak jobb szülők lenni, aztán ahogy telt az idő, maradoztak el a találkák, más fontosabb volt, mint én... Jelenleg a nagyszüleimmel élek, anyám meg apám meg keresik a boldogságukat, amiben én nem szerepelek.

Tudom, hogy nem mindenki ilyen, mielőtt a többi válaszoló ellenpéldával jönne. Csupán leírtam a tapasztalataim.

Kérdező, teljesen ne keseredj el. Rengeteget számítanak a testvéreid! Ha elválnak, összefoghattok, vigasztalhatjátok egymást, ott lehettek egymásnak hiszen mind ugyanazt élitek át. Nekem ez sem volt.

2016. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!