Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül tényleg nem érdemes...

Egyedül tényleg nem érdemes laknom?

Figyelt kérdés

Az éven már 25 éves leszek és szeretnék elköltözni itthonról. Miután befejeztem az angol tanfolyamot nyáron keresek munkát és elköltözöm. Vagyis így terveztem de az egyik barátnőm azt mondta még egy évig maradjak otthon és gyűjtögessem a pénzem.

Mármint úgy maradjak otthon, hogy lakjak itthon.

Most faluban élek és városba akarok költözni.

Nagyon el szeretnék menni itt nincs semmi. Pár bolt, kocsma.

Félek azért az egyedüli élettől de vágyom is rá.

Tényleg rossz lenne ha egyedül laknék?

Mindenképpen várjam meg míg lesz barátom és vele költözzek össze?


Köszönöm a válaszokat előre is!

24/L


2016. ápr. 1. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem vágj bele, most őszintén, évekbe telhet míg találsz valakit akivel össze is lehet költözni.

Én jövőre megyek külön, egyedül. Ha lesz addig párom, vele, ha nem hát nem. Nem fogok függeni senkitől, sem a szüleimtől, sem a páromtól, főleg hogy az jelenleg nincs is. :D

2016. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőd valószínűleg ismeri a lakásárakat. Nem tudom mekkora városba költözöl, Szegeden én már 5 albérletben laktam, ott szobánként 15-20 ezerért adják ki a lakást, a rezsi kb. 40ezer havonta (ha panelről van szó), tehát ha te egyedül költözöl akkor számold ki mennyi pénzed marad
2016. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lenne rossz. Szerintem roppant hasznos lehet, ha az ember megpróbálja azt is, milyen egyedül lakni :) Bár a páromnál ez kimaradt, az anyjától jött hozzám. Én évekig laktam egyedül, de nem egész lakást béreltem, csak szobát. Ez nekem eléggé megfelelt, persze hosszabb távon jobb, ha nincs idegen lakótárs.


Te ismered a körülményeidet, lehetőségeidet, prioritásrendszeredet... Neked kell döntened.

2016. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az,hogy nem érdemes,de célszerű nézegetni mennyiért vannak lakások .Városonként nagyon eltérő lehet,én itt Budapesten 70+ rezsiért bérelek egy garzont,de hangsúlyozom erre még jön a közösköltség+rezsi . Telefonszámla,internet,bérlet .. szóval itt egy százaska mint a madár,úgy elrepül .

Tehát a keresetedtől függ, "érdemes" e egyedül laknod . Ketten,vagy többen lakni,szobát bérelni az még mindig olcsóbb alternatíva,de vagy 60ba az is fáj (mindennel együtt) :-/


Persze ez a főváros ,nem írtad,hogy hová akarsz menni és mennyi pénzed van rá.

2016. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzáteszem,ez a 70+ rezsi belvárosban tök átlagos,egy ócskább lakásban lakom , elfogadható környéken . Ennél inkább csak drágább van ...
2016. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
anyagilag könyebb valakivel, mért nem költöztök össze egy barátnöddel
2016. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag valóban nem éri meg, mert ha nincs saját lakásod, akkor a lakbér sok pénzt felemészt.

Önismeret szempontjából viszont nagyon jó, viccen kívül rengeteget fejlődik egy ember személyisége már pusztán attól, hogy meg kell tanulnia egyedül lenni.

Ha nem érzed jól magad falun, akkor számolj. Nézd meg, mennyiért tudnál lakást kivenni, arra dobj rá 25 ezret rezsinek, mennyi fizetésre számíthatsz, mennyit takarítanál meg otthon és mennyit máshol. Azt már neked kell eldöntened, hogy megéri-e.


Egy barátnőm pont most van abban a helyzetben, hogy egyedül él egy kis lakásban, és a szülei hívták, hogy költözzön haza, mert most van otthon is munka a szakmájában. Úgy többet tudna megtakarítani, de a különbözet nem sok. Ő azt mondta, nem éri meg, mert jobban szereti a független életét.

De persze ez fizetéstől is függ. Sőt, sajnos főleg attól függ.

2016. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül élek már egy ideje. Egyetem alatt is laktam egyedül és most több, mint egy éve. Szerintem nincs is ennél jobb, és minden fiatalnak csak ajánlani tudom.


Teljesen a magad ura lehetsz, azt csinálsz, amit csak akarsz. Van eyg saját kis kuckód, amit akkor zársz magadra, amikor jól esik. Hát szerintem ne hagyd ki! :)

2016. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!