Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást akkor is fizetne...

Para?nane kérdése:

Gyerektartást akkor is fizetnem kell ha nem látogat meg a gyerekem?

Figyelt kérdés
birósági végzés azt irja hogy 2hetente kellene találkoznom vele.de az anyja ellenem nevelete és már nem látogat meg.mi teendő?igy is jár a gyerektartás az anyjának?
2016. ápr. 6. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
18 éves koráig mindenképpen. Ha felnőtt lesz, és továbbra sem tartja veled a kapcsolatot, akkor érdemtelenségre hivatkozva igényelheted a gyerektartás nem fizetését...
2016. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem a gyereked látogat téged, hanem fordítva.
2016. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves az a gyerek? Tizenévesen már elég ritka, hogy azért nem látogat, mert az anyja "ellened nevelte", de amúgy te tök jó fej vagy vele.
2016. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kései Sirató ***** válasza:
94%

Ne ülj ölbe tett kézzel, tegyél annak érdekében, hogy javuljon a kapcsolatod a gyerekeddel!


Láthatási időben menj oda hozzá és hívd el az életkorának megfelelő programra. Kicsit nehéz így tanácsot adni, h nem tudjuk, hány éves.


A bíróság nem írhatta azt , hogy kellene találkoznod a gyerekkel, hanem jogosult vagy rá, ez egy jog nem kötelesség. A tartásdíj fizetése , na z már kötelesség. A gyerek a tiéd, neked kell gondoskodnod róla és persze a másik szülőnek.

2016. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
99%
Apám is azt hiszi, hogy anyám nevelt ellene, valójában meg csak elegem lett belőle, hogy ha ott vagyok is csak egyik cigit szívja a másik után, vedel, meg időnként kioktat az élet nagy dolgairól... Ha meg bármi program ötletet kitaláltam, megkaptam a választ, hogy nincs pénze... De napi 2000 re van cigire meg sörre... Sajnálom, de nem vagyok hajlandó elhinni, hogy lehet egy gyereket az apja ellen nevelni, ha az jófej és mindent megtesz a jó kapcsolatért...
2016. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koráig igen.
2016. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

3!


Azért evek alatt el lehet ám azt érni simán. .. Nem derült ki, hogy mikor váltak el, hány éves volt a gyerek, mennyi idős most.... Amúgy nálunk Pl 10 évés köröm utam soha nem apám jött értem, hanem en mentem, mert ő azt mondta, nem akarja, hogy kényszer Legyen a lathatas

2016. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Egy gyereket nem lehet senki ellen nevelni.

Elváltunk, én vagyok az exfeleség, látom a két gyerekem, hogy alakulnak az érzelmeik.

A lányom odavolt az apjáért, a fiammal nem jöttek ki jól. Elváltunk, eltelt két év, és fordult a helyzet. A fiam szívesen megy, a lànyt úgy kell győzködni.


Többek között ők is azt nehezményezik, hogy nincs közös program, mert drága, de cigire telik.

Mondjuk egy kirándulás ingyenes, de ebbe nem megyek bele.


Elhiszem hogy xar, hogy most x évig fizeted a gyerektartást. De ez nem választás kérdése.

A gyerek anyja se válogathat, hogy most ad-e nekik enni, fizeti-e a fogszabályzót, meg vesz-e mindenfélét sulikezdésre...

Ketten nevelitek fel. Ha tetszik, ha nem.


A láthatásért a gyereknél puncsolj.


Ha az anya akadályozza, akkor feljelentheted, még meg is büntetik.

2016. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Már hogyne lehetne, utolsó. Elég az, ha mindennap hall valami negatívumot a masik szulorol -vagy akarkirol- és máris meg lesz benne egy kis ellenérzés. Pláne, ha nem direktbe csinálja az illető, hanem mintha véletlenül szaladna ki a száján. .. Egy kicsi gyereknek meg többnyire az az Isten, aki nevelő, így az ő kedvére akár tenni, neki megfelelni. Utálja anya az ovonenit? Utálom én is. Anya szerint apa tönkretette a családot? Biztos igaza is van. Amíg kicsik, simán el lehet velük hitetni mindent. Aztán ha ez a periódus elég hosszú ahhoz, hogy a mik fél feladat és már meg se próbáljon kapcsolatot keresni, jön anya újra, hogy na ugye igazam volt - onnantól pedig az egész veszett fejsze nyele....
2016. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

"Egy gyereket nem lehet senki ellen nevelni. "


Nagyon is lehet befolyásolni.

2016. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!