Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást akkor is fizetne...

Para?nane kérdése:

Gyerektartást akkor is fizetnem kell ha nem látogat meg a gyerekem?

Figyelt kérdés
birósági végzés azt irja hogy 2hetente kellene találkoznom vele.de az anyja ellenem nevelete és már nem látogat meg.mi teendő?igy is jár a gyerektartás az anyjának?
2016. ápr. 6. 12:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

" már nem látogat meg"


Ebből nem úgy tűnik, hogy kicsi gyerekről van szó, az eddigi láthatások idején pedig alkothatott a gyerek önálló véleményt, mert nem hülye, "csak" gyerek.:-) Az tény, hogy bennem azonnal ellenérzést vált ki az "ellenem nevelte" sirám, mert az esetek többségében nincs mögötte valóságtartalom, hanem tipikusan a másik fél hibáztatása a saját hülyeség miatt. (Annak idején az alkoholista exférjem nyomoztatott utánam, mert nem tudta elképzelni sem, hogy nincs harmadik fél a válásunkban, kizárólag az ő függősége. Soha nem csaltam meg egyébként, még gyanúra sem adtam okot.)

2016. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Hány éves a gyereked?
2016. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Olyan jó szöveg ez az "anyja ellenem nevelte...", tudod elég nehéz mindig pozitívnak és örömtelinek lenni azzal az emberrel szemben, aki a saját vérét nem látogatja, elfelejti, hogy pénzbe kerül, felbukkan bizonyos időközönként... Telnek hónapok, évek... Az anya küzd, hajt, dolgozik kettő helyett, hogy megéljenek, a gyerek pedig ahogy nő, ezt látja, hogy ki tesz érte, és ki nem. Nem kell ellene nevelni. A gyerek nem hülye, csak kicsi. Aztán persze egyre nagyobb lesz, érez, lát, gondolkodik.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy belásd, a gyerek pénzbe kerül.

2016. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

A gyerektartás a gyereknek jár, nem az anyjának. És igen, így is jár.

De azt nem hiszem el, hogy teljesen ellened tudta volna fordítani a gyereket, ha nektek a gyerekkel jó lenne a kapcsolatok egymással. Ha ő nem keres téged, keresd te őt! Csinálj programokat, vidd el ide-oda! Ha abszolút nem hajlandó veled még szóba állni sem, akkor bajok vannak.

2016. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fizetned kell. A láthatás jogod, a gyerektartás fizetése pedig kötelességed. Am. nekem fura, hogy szülőként azt várod el, hogy a gyerek menjen hozzád. Ha nem akarod látni, szíved joga (mint írtam, ez csak jogod, nem kötelességed), de ha akarod, akkor látogasd meg, hívd fel, menj érte, szervezz programokat... stb., nem kell rögtön az anyára kenni.
2016. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
9-dik hozzászoló.nagyon telibe találtad.ide nem akarok dolgokat leirni.de elég legyen annyi hogy jó multkor például arra kért vegyek egy sony telot újjan 200 ezerért függetlent és akkor találkozhatunk.amikor atelefonba az anyja már kiabál "már te nem vagy az apja és igy is nevelem"na hát innen gondolnám.de köszönöm a válaszokat a maga mondján mindegyik hasznos volt.ennyi elég lesz!
2016. ápr. 6. 22:33
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvàlt szülök gyerekeként mondom, hogy behányok ettöl az " ellenem nevelték" dumától.3 éves voltam amikor a szüleim elváltak.Gyülölték egymást és igen az évek során anyukám mondott ezt azt, de az soha nem befolyásolta azt, ahogy éreztem az apukám iránt.Utáltam vele lenni, soha sehova nem mentünk együtt, soha nem volt semmilyen közös témája velem még arra se volt hajlandó,hogy egy mesekönyvet elolvasson nekem,vagy hogy hazafelé megàlljon és vegyen nekem egy ro..dt krémest, amit hónapok óta igért. 11 éves koromban majdnem 7 km-t gyalogoltam keresztül a városon azért, hogy

tulajdonképp ÉN elvigyem saját magam láthatásra és amikor odaértem, azt mondta, hogy csak negyed örát maradhatok mert neki dolga van.

Nahàt ezek után ha anyám a vilàg legfantasztikusabb emberének állította volna be akkor sem mentem volna hozzá többet.

A gyereket max tiltani lehet a másik szülötöl, ami ugye úgyis kiderül.De nekem senki nem mondja azt, hogy egy gyerek jól érzi magát valahol,foglalkoznak vele,szeretik és akkor ö csak "úgy" nem akar menni mert anya azt mondta..

De amúgy a kérdésböl is jól látszik, hogy az apukát a pénz foglalkoztatja nem pedig a tény,hogy a saját gyereke nem akarja többet látni..

2016. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

Hiába "hánysz be" az "ellenem neveltek dumatol", bizony van ilyen, még ha nem is mindenkire érvényes. Sok ilyet ismerek, akinek az anyja (avagy az exnej) a pokolra is menne, hogy a gyerek megutalja az apját legalább annyira, mint ő, és szenvednek az apák, mert évek óta nem találnak fogást a dolgon, és fájdalmat okoz nekik, hogy múlik az idő, a gyerek meg tavolodik tőlük.

Ne keverjük őket a nemtörődöm apákkal.


A kérdésre: két külön dolog a lathatas es a gyerektartas. Fizetned kell, igen, ha meg szeretnéd látni a gyereket, tudasd vele, hogy te készen állsz a találkozásra es nyitott vagy.

2016. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!