Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy hasonló korú unokatesók féltékenyek egymásra, csak az életkorukból kifolyólag?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, és szüleim sem mondták, hogy bármelyik unokatesómra féltékeny lettem volna, 2-2-3-3-5-és több évvel fiatalabbak.

Tesóm 4 és 6 éves gyereke viszont lekezelően bánik a másfél évesemmel (pedig a 6 éves 2003. júliusi, ha 35 nappal előbb születik, már elsős lenne). Pl. gyerekem megy feléjük, rá se néznek, játszani akar velük, elfordulnak, butaságokat mondanak és mutatnak neki, és a játékaikat természetesen nem adják oda. Gyakorlatilag semmi más kapcsolat sincs köztük.

Nem részletezem, de önmagában tesóm viselkedése is ezt okozza, csak azt nem tudom, hogy önmagában csak a gyerekek életkora miatt is van ilyen???


2010. ápr. 6. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, unokaöcsém másfél évvel fiatalabb nálam, imádtuk egymást.
2010. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Szem. ez jellem kérdése, ami igen korán megmutatkozik.

Sajnos, vannak ilyen gyerekek, de azt hiszem, ők úgy is maradnak.

2010. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne lehetséges ilyesmi? Féltékenység bárhol, bármilyen kapcsolatban felütheti a fejét! Ki kell deríteni mi az oka, és rendbe kell tenni, nehogy a kapcsolat rovására menjen!
2010. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

11.29: önmagában a gyerekek életkora miatt értettem, hogy lehetséges-e?

(Más jellegű okát egyébként ismerem, a változtatni sajnos csak az tudna, aki nem akar, és ezt el sem ismeri, mert játszmázik, és szerinte ez csak a gyerekek életkora miatt van és "kinövik". Meglátásom szerint az ő gyereknevelése kimerül abban, hogy a legjobb iskolába iratja gyerekekét, heti 3-4 tanfolyam és foglalkozás mindekttőnek...stb, amúgy szerintem kevés figyelmet kapnak gyerekei.)

2010. ápr. 6. 11:40
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

11:28, miért maradnának úgy? A jellem fejlődőképes, és általában nem marad meg egy szinten. Kiskoromban beképzelt és nagyképű voltam. Ma pont a fordítottja jellemző rám. Kiskoromban kicsit irigy voltam. Ma odaadom az aprómat a szegénynek.


Előfordulhatnak féltékenykedések az unokatesók között is ugyanúgy, mint a testvérek között is. Azonban ha normálisan neveli a gyerekét, megértetheti vele, hogy mit hogy kéne illetve nem kéne. Minden nevelés kérdése szerintem.

2010. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsim 8 hónappal fiatalabb nálam, imádjuk egymást :)


Itt inkább a tesód hozzáállásában lehet valami gáz (nem szereti a te gyereked?) és ezt veszik át az ő gyerekei. Ilyesmi nem lehet?

2010. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Az is jellemző, hogy ahol ketten vannak, a harmadikat kitúrják. Már akire ez jellemző.

A gének nagyon sokat (szem. szinte mindent) számítanak.

Az csak ront a helyzeten, ha valakinek nem mondják (mutatják), hogy mi helytelen.

2010. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én azért utáltam az unokatesómat, aki 1 évvel fiatalabb nálam, mert kiskorában egy elkényeztetett majom volt, MINDENE megvolt, de nem engedte, hogy játszunk vele.

amikor ő volt nálunk, akkor meg nagyon jól elvoltunk, szórakoztunk, olyankor imádtam. szóval nekem nem az életkor miatt volt ez a "féltékenység". és nem is azt irigyeltem, hogy nekem nincsenek olyan fasza játékaim, hanem, hogy még hozzájuk se lehetett nyúlni.

2010. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én utáltam az unoka tesóimat, mert mindig eltörték a játékaimat meg hasonlók.
2010. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, valóban a tesóm hülye "nevelése" van a dolgok mögött, ha valakit bővebben érdekel, csak egy alkalom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Ezen csak a tesóm tud változtatni, meg ha anyu nem támogatná, és a férje sem közömbös lenne. (Ezt így tudom, ezért nem is erre keresek megoldást.)

Amiket olvasok: a gyerekek eltörik a másik játékait, vagy nem lehet hozzányúlni a másik játékához, ezek a szülői neveléssel (mindenki a SAJÁT gyerekét nevelve értendő) kiküszöbölhető, ahogy az egyik hozzászóló írta is.


Konkrétan az érdekelne, hogy valóban van-e ilyen életkori sajátosság, csak az életkorból adódóan?

2010. ápr. 6. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!