Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befolyásolhatja a család...

Befolyásolhatja a család anyagi helyzete, azt, hogy a gyerek milyen tanuló, milyen ember lesz az életben?

Figyelt kérdés
Konkrétan az unokatestvéremékről van szó. A nagybátyámék nagyon jól keresnek. Egy tágas házuk van, ahol mindenkinek jut külön szoba, több fürdő is van. Szép bútoraik vannak, kényelmes náluk lenni. A környék, ahol laknak szép, rendezett, kertvárosszerű. Sok a zöldterület is. Maga a lakóhelyük egészségesebb, kellemesebb, az embernek megjön a kedve, ahhoz, hogy tervezzen, nekikezdjen a dolgainak. Emellett az étkezéseknek is megadják a módját. Simán esznek minden nap húst vagy halat, zöldségeket, gyümölcsöket. Mindezekből az drágább fajtákat is, tehát amit csak megkívánnak. Járnak nyaralni, síelni, és ezek alatt se kell a pénzt nézniük. Vásárolgatnak, étterembe járnak. Mindannyian sportolnak. Persze én is eljárok futni, ingyen van, de náluk belefér a konditerem, foci, tánc, lovaglás, tehát ezek mindig fizetősek és szerintem tök élvezetesek. Nem stresszelnek, ha valamelyik szülő beteg lesz, és esetleg kiesik a fizetése a gyógyulásáig. Minden nap kényelmesen válogatnak, hogy mit vegyenek fel, mert bőven van választék. A gyerekeknek beleférnek a különórák nyelvekből. Nálunk mindennek a szöges ellentéte van. 2 szobás lakásban nyomorgunk 5en. Nagyon zajos a környék. Ha kinyitom az ablakot hangosan lehet hallani az autókat, villamost. Sose voltunk külföldön, még a Balatonon se. A szüleim megállás nélkül kiabálnak egymással a pénz miatt. Sokszor ezt a feszültséget rajtunk is levezetik. Ételekről annyi, hogy hús egy héten kb. 2x van, tészta, krumpli, kenyér, olcsó felvágottak, levesek, azok mellé is sok kenyér, hogy laktasson. Gyümölcsből max alma, illetve nyáron dinnye, ha már olcsó. Édességet se nagyon eszünk, mert a szupermarketek sajátmárkás csokijai rossz ízűek, a lila tehenes meg drága. A szüleim semmit nem tanítanak nekem. Ha a házimban kérek segítséget, soha nem tudnak segíteni, nem is hallottak róla, és a végén mindig oda lyukadunk ki, hogy hülye a tanár és sz--r a könyv. A lakásunk konkrétan büdös. Állandó gond van a penésszel(panel). Télen nagyon hideg van, mégis az egekben van a rezsi, nyáron meg kell fulladni a melegben. Ha fel van adva valami kötelező olvasmány, már megy a szájhuzogatás, mert drága. Ha csak úgy kérek valami könyvet, mert érdekel, akkor el vagyok küldve a francba, mert fölösleges. Anya eltörte a csuklóját. Táppénzt kap, ami nagyon kevés, ráadásul a fizetése is az, úgyhogy most nagyon gázos a helyzet. Apa minden nap ordibál vele, hogy mekkora k..va, miért nem vigyázott, szerencsétlen, és most miatta hónap közepére már nem lesz mit enni. Sokszor éjszaka is ez van, úgyhogy elaludni is nehéz. Az életkedvem is elmegy . Biztos vagyok benne, hogy nem lenne semmi gondom, ha nagynéném gyerek lennék.
2016. ápr. 14. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
még jó hogy befolyásolja aki azt mondja hogy nem az még nem volt szegény
2016. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10%

itt a te fejedben van a gond

túl sok tv t nézzel

2016. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
11%
Akkor mondd el, hogy miért befolyásolja?
2016. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Befolyásolhatja, de ha jók a képességeid és/vagy szorgalmas vagy, akkor a családi háttér nem döntő. Erre sok példám van.

A jó körülmények, a pénz sokat segíthet, de csak. ha jól használják.

keress magadnak egy célt, és arra összpontosíts. Ha elkezded magad sajnálni, és minden kudarcodat a körülményekre fogod, akkor semmire nem viszed. Könnyebb sajnálni magunkat, és hibáztatni a szüleinket, körülményeket, mint küzdeni.

40 eves vagyok és tudom, hogyha időben abbahagyom saját magam sajnálatát, és kezembe veszem az életem irányítását, akkor sokkal többre vihettem volna az életben. Ehhez nem pénz kellett volna, hanem cél és motiváció.

Soha ne azt nézd, hogy másnak milye van, hanem arra fókuszálj, hogy neked mid van és mit tudsz belőle kihozni.

Nem a nagynénéd gyereke vagy, felesleges ezen gondolkodni, hogy mi lett volna, ha.......

Sokan jöttünk csonka családból, alkoholista szülők mellöl, nyomorból, és és megis sokunk él most rendezett körülmények között.

Sok sikert!

2016. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Jó anyagi körülmények között élünk, két fiú, 12 - 9 évesek. Van saját cross motor, szoba, quad, magán iskola stb.. De a kisebb nagyon rossz tanuló. Hiába jár külön órára, foglalkozunk vele, ő ilyen. Látszik igyekszik de hármasnál sosem jobb.

Annyira stresszel elfelejti a verset, pedig tudja. Óra után, mikor kettesben vannak a tanárnővel elmondja.

A nagyobbik szinte alig tanul, de órán mindent megjegyzik órán.

Testvérek, ugyan azok a szülők mégis mások.

2016. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

@21:54


A tanulmányi eredmény és teljesítmény egy dolog, de az elvitathatatlan hogy 100x pozitívabb egy ilyen környezetbe felnőni, mintsem egész gyerekként már a nélkülözéssel szembesülni.

2016. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

azért el kell ismerni, hogy ahol rendezettebbek otthon a körülmények, ott könnyebb dolga van a gyereknek.

alapból a támogató szülők is sokat jelentenek, hogyha tudják motiválni a gyereküket, hogy tanuljon, vigye sokra. na meg anyagiakban is előny, hogy nem kell diákmelóban robotolni, hanem a szabadidejében pihenhet és tanulhat. + egy gazdagabb családban a magántanár sem olyan luxus. hogyha nem megy 1-1 anyagrész, nagy segítség lehet. szóval igen, szerintem könnyebb elindulni úgy,hogyha a család támogat mind lelkileg, mind anyagilag.

DE nem lehetetlen szegény családból is kitörni. itt sem minden fehér és fekete.. pl az én szüleim is egyszerű munkások. de nem hátráltattak semmiben, sőt, támogattak, hogy én minél magasabb iskolát végezzek, ne járjak úgy mint ők. de sajnos vannak olyan családok, ahol a szülők lelkileg sem támogatják a gyereket abban,hogy vigye valamire.

tudok olyat, ahol elvárás, hogy 16 éves korától diákmelózzon minden nap, adja le otthon az egész fizetését.. és ne b*ssza sokáig az időt a suliban, minél hamarabb álljon munkába(érettségi után vagy akár már előtte). na ilyen hátszéllel tényleg nehéz dolga van az embernek. de így sem lehetlen, csak fel kell ismernie, hogy mit akar a jövőben. mert tanfolyamra, továbbképzésre elmenni sosem késő. de egyetemre sem. csak nyilván nehéz dolga van, mert mindent neki kell előteremteni rá. de közel sem lehetlen..

ugyanúgy igaz, hogy gazdag, támogató család borja is dönthet úgy, hogy jó neki a nyolc általános is.

nem lehet általánosítani.

annyi biztos, hogy én a gyerekemet támogatni fogom amíg csak tudom. (ésszerű keretek között). aki visszaemlékszik, az iskola egy teljes munkaidőt simán kiad.. órák + házik + tanulnivalók. nem emberséges elvárni, hogy eztán még takarodjon el dolgozni 16-17 évesen.. nekem konkrétan lesülne az arcomról a bőr, hogyha a középiskolás gyerekemet munkára küldeném, majd az összes pénzét elszedném.

de hát mindenki másképp látja.

kérdező, ne add fel. biztosan nehéz lehet így élni, de próbáld így is rendesen végig vinni a sulit. kötelező olvasmányokat kölcsönözd ki, töltsd le.

ruhákat pl turiból is kérhetsz. a lila tehenes csoki a piacon 200 forint alatt van, szóval ha olyat akarsz enni, tudtok venni olcsóbban is. mindenre van megoldás. ha más nem, akkor középiskola végén elmész kollégiumba és úgy folytatod tovább a tanulmányaidat. ott már nem lesz gond a fűtéssel meg azzal,hogy ordítoznak veled a szülők. anyagilag is bírható, sokan maguk teremtik elő a rávalót.

2016. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Befolyásolja, de a kötelező olvasmányra nem mentség az, hogy nincs pénz. Mivel léteznek könyvtárak, a városoknak vannak, az iskoláknak vannak, a klasszikusokat el lehet érni.

Nekünk lett volna rá, de nem vettük meg őket. Fölösleges azért megvenni, hogy egyszer elolvasd és álljon a polcon.

Mert még senkitől nem hallottam, hogy ötödjére olvassa A kőszívű ember fiait, mert az a kedvenc regénye.

2016. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
21%
Mind a két esetre tudok ellen példát mondani. Továbbra is fenntartom, amit már mondtam korábban
2016. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

"A nagyobbik szinte alig tanul, de órán mindent megjegyzik órán.

Testvérek, ugyan azok a szülők mégis mások."


És ezért (is) rossz ez az iskolarendszer, mert hiába igyekszik a kisebbik gyerek - még ha nem is gyengébb képességű, csak mondjuk lámpalázas, vagy a stressztűrése gyengébb - ez az eredményeiben mutatkozik meg.

2016. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!